Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil800    141

Witam

Padla mi pompa wody w 3630. Odrecilem przy szajbie z paskami 2 srubki na klucz 14 i zsunelo sie takie zabezpieczenie i teraz nie wiem co dalej. Bo nie moge ruszyc tej nakretki od wiskozy. I ktora ta nakretka krecic? Bo przy wiskozie jest mniejsza i obok niej blizej szajby jest wieksza i ta wieksza byla zabezpieczona ta blaszka. One sa razem zespolone? Czy to jakas kontra? Jak to ruszyc. I jaki tam jest gwint? Normalny czy lewy? No i jakby sie udalo odkrecic ta wiskoze to da sie ją wyciagnac i pompę wody bez zdejmowania chlodnicy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam1    6

Da się to zrobić bez zdejmowania chłodnicy. Robiłem to parę razy. Tą większa nakrętka nakręcona jest na ośkę pompy wody i tam jest prawy gwint. Mniejsza to od wiskozy niepamiętam jaki tam jest gwint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

Dzieki Udalo sie odkrecic ta duza nakretke z oski pompy ale potem oska blokowala aby to zdjac i musialem ja przeciac bo i tak nowa pojdzie. Ale teraz trzeba jakos rozkrecic ta duza nakretke i ta mala od wiskozy. A nie moge jej za cholere ruszyc. Nie wiem tez w ktora ciagnac czy to lewy czy ofawy gwint. Na pomoie jest normalnie prawy to nakrwtka byla zabezpieczona przed odkreceniem a tutaj nie jest zabezpieczona. Wiec bylby lewy? 

 

Lepiej kupić nowa pomoe czy zestaw naprawczy? Ktore jest lepsze jakosciowo? Bo pompy to pewnie chinczyki ale te zestawy to tez uj ich wie

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

Ktos mi powie jak odkrecic ta mniejsza nakretke od tej wiekszej? Nawet przecinakiem napieprzalem i nawet nie drgnie... 

Na drugim zdjeciu widac takie zatoczenie w glab. Gdyby go nie bylo i bylo na rowno to bym dal rade to wsadzic bez rozkrecania. Mocno wazne jest to zatoczenie? Jakbym je zeszlifowal albo wycial kawalek od jednej strony cos sie stanie? 

IMG_20231031_141705.jpg

IMG_20231031_141713.jpg

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
5 minut temu, kamil800 napisał:

Ktos mi powie jak odkrecic ta mniejsza nakretke od tej wiekszej? Nawet przecinakiem napieprzalem i nawet nie drgnie... 

Na drugim zdjeciu widac takie zatoczenie w glab. Gdyby go nie bylo i bylo na rowno to bym dal rade to wsadzic bez rozkrecania. Mocno wazne jest to zatoczenie? Jakbym je zeszlifowal albo wycial kawalek od jednej strony cos sie stanie? 

IMG_20231031_141705.jpg

 

IMG_20231031_141713.jpg

A tam przypadkiem nie jest "lewy " gwint?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

Udalo sie odkrecic ze znajonym mechanikiem. Mial klucz co dobrze podszedl metrowa rura i dopiero poszlo. Jakis geniusz zlozyl to wczesniej na klej..... Tak jest lewy gwint

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj