matus2609

Renault 155.54 tz kilka pytań

Polecane posty

Bo kolego jest taka sprawa ze do tylu nie masz polbiegow :/ jest do tylu ciagle tak jak by 2 polbieg. Zebys robil na 2 biegu i 1 polbiegu, to jak dajesz w tyl to i tak masz 2 bieg i 2 polbieg. Do tylu zawsze na kazdym biegu jest tylko "drugi" polbieg!!! :)


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak zgadza sie to przy kierownicy włączam wsteczny i po prawej stronie sa biegi w jednej wajsze 4 biegi w drugiej 1 zakres i 2 zakres i przełączeniu na 2 zakres i nieraz cofa nawet na 4 a jak przełączeniu na pierwszy zakres cofa tylko na 1 przełączeniu na 2 potem 3 i wyskakuje i w skrzyni wyje i nie wiem co może być pytałem sie znajomego on mówi ze trzeba skrzynie skalibrowac drugi mówi olej do wymiany następny ze elektrozawory i spróbuje tu zapytać jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku to i ja nie wiem co to moze byc :wacko:


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co Ci tam wyje w skrzyni ja mam też 155.54 96r i jedynie dwójka raz na kiedyś zgrzytnie a mam 500mtg zrobione od zakupu. Olej i filtry wymień to będziesz wiedział czy masz jakieś opiłki metalowe w skrzyni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem olej i filtry i były opilki na magnesie z kawałkami metalu jak z łożyska ale jak jadę do przodu to nie wyje cicho chodzi a jak bieg nieraz wyrzuci i wtedy wyje pytałem sie i mówili ze tak może być jak elektrozawor ciśnienia nie utrzymuje i muszę je jeszcze sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może tryby w skrzyni są zużyte lub łożysko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No szukam kolego narazie w tych elektrozaworach widzę kolego ze w zainteresowaniach sa motocykle u kolegi i może ma kolega namiary jakieś na jakiś skład albo kogoś kto ściąga na czesci motocykle bo poszukuje do kawy silnik En 450 to samo prawie co Ltd 454

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest jakas renowka z silnikiem John deera i skrzynia biegow z massey fergusona co to za jakiś składak bo kolega ma szuka i koleś ma taka renowke skladaka z Francji przeprowadzona wychodziły takie wogole pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

ares silnik JD a skrzynia nie mf tylko GIMA i nie składak tylko seryjna produkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak chodzą te skrzynie bo jeśli chodź o te dynashift itd w fergusonach to mnie to odrzuca miałem już 2 przyczyny ze skrzynia i więcej nie chce a w reno jak sie sprawują jakie opinie sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szagi    0

Potrzebuje taki obrotomierz używany,bądź uszkodzony w rozsądnych pieniądzach.. Poproszę o wiadomości na PW.

 

post-84310-0-32615100-1404189504_thumb.jpg

 

post-84310-0-14806000-1404189510_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

I jak chodzą te skrzynie bo jeśli chodź o te dynashift itd w fergusonach to mnie to odrzuca miałem już 2 przyczyny ze skrzynia i więcej nie chce a w reno jak sie sprawują jakie opinie sa

Też mam renówkę. Ogólnie nie narzekam za bardzo ;).

Ale znam człowieka, który dorabia różne części do traktorów i najwięcej zleceń ma właśnie na synchronizatory do skrzyń biegów większych renówek i większych zetorów. Ogólnie wygląda to tak jakby skrzynie były za słabe względem silników renówek. Zleceń ma sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Synchronizator to jeszcze nie cala skrzynia. Po prostu przychodzą do Polski ciągniki które już trochę popracowały. Synchronizator się naturalnie wyciera podczas zmian biegów. Po prostu biegów jest dużo to ludzie wachlują dźwignią zmiany biegów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Może i tak, ale do Polski sprowadzają nie tylko Renówki ;), a do Renówek dorabia najczęściej, a żeby wymienić synchronizator jednak trzeba się dobrać do skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zgadza się i skrzynia idzie w drobny mak, żadna część w niej nie zostaje, wszystko do wyjęcia. Ciągnik także dość mocno rozbebeszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam poszukuje głowicy z klawiaturą do Reanault 15554 silnik td 226 B-6 gzie można ewentualnie nabyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

witam dlaczego po ok godz. pracy olej hydrauliczny jest bardzo gorący mam problemy z podnoszeniem, ze wspomaganiem. chłodnica oleju czysta,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jedną z przyczyn grzania się oleju może być pompa a skoro nie chce podnosić to na 90% masz walniętą pompę (u mnie w 110.54 też olej strasznie gorący ale wszystko działa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Gdy zaczniesz pracować szukaj gdzie elementy hydrauliki pierwsze zaczynają się robić cieple-grzać i które są najcieplejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

pierwsze sie grzeja okolice hamulców, a pompa na zimno podnosi ładnie w miare grzania sie oleju slabnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

witam poszukuję uszczelnień do siłowników wspomagających ma ktoś namiary? wymieniał je ktoś z was już może? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

dzieki wielkie, poszukuje jeszcze paska do napędu sprężarki klimatyzacji, zakładał ktoś z was bo się przymierzam i na moje oko trzeba wykręcać chłodnicę czy się myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sachar    0

Panowie pomocy, podziało się smarowanie silnika, do trzeciego cylindra jest wszystko ok a już wydechowy na 4 cylindrze 5 i 6 cylinder ma sucho. Gdzie szukać problemu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj