witek

Porównanie opon

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu652    3
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Rozmiar 14.9 28 

Klocków jak dobrze pamietam 40

Ale to są 14.9 czy 16.9?  bo na zdjęciu wydają się dość szerokie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
Napisano (edytowany)

Standardowy rozmiar jak do c360 14.9, bieżnik ma tyle szerokosci co balon nie tak jak w starych stomilach.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sipma79    0

Witam.

Jakie opony na tył kupić do T-25a, obecnie mam oryginalne od nowości (1994) rosyjskie 11.2-28. Kupić 11.2 czy 12.4? Ciągnik obniżony na najniższe położenie.

Mierzyłem wysokość moich starych opon, to mają ok 1.135, a nowe Kabaty 1.40, to co teraz nowe opony są niższe niż stare? Na tych starych ciągnik "siedzi" bo klocki się starły, jak kupię 11.2 to też będzie siedział bo wysokość jest prawie taka sama jak tych starych startych, a przecież też się z czasem zetrą.

Jeszcze jakiej firmy kupić: Kabat, Cultor, Mitas?

Opona diagonalna, jedyny ciągnik w gospodarstwie będzie obrabiał ok. 5 ha, w tym orka, oborywanie ziemniaków, sadzenie, sianie....

Tureckiego Petlasa nie chce, bo na przód kupiłem i wytrzymały 4 lata, boki strasznie popękały i wreszczie wyszczeliły, może na wadliwą serię trafiłem, ale nie chcę tej firmy. Teraz na przodzie mam Kabaty 3 lata i jak narazie zero spękań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Bierz Mitasa 12.4 .

Diagonalne bym sobie darował na rzecz radialnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu652    3
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Standardowy rozmiar jak do c360 14.9, bieżnik ma tyle szerokosci co balon nie tak jak w starych stomilach.

Nie no, to jeśli mają 40 klocków to fajnie, pewnie się na nie zdecyduję. Tym bardziej, że widzę że do "tysiaka" pewnie uda się je kupić. Jakieś wady jesteś w stanie wskazać?

Edytowano przez krzychu652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Jak narazie oponki super, ja płaciłem rok temu 900zł zs sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sipma79    0
Napisano (edytowany)

Dlaczego nowa opona 11.2-28 Kabat ma taką samą wysokość jak stara starta opona radziecka w T-25a z 94 roku o takim samym oznaczeniu?. Nowa od klocka do klocka po przekątnejma ok 114 cm, a stara starta 113,5  to ile wysokości miała ta radziecka jak była nowa 117 ?. Radzieckie stare były wyższe?

Szerokość w obu to ok 25 cm.

Z 12.4-28 które opony są jak najwęższe by były dobre do oborywania

Edytowano przez Sipma79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sipma79    0

Byłem w sklepie oglądnąć diagonalnego Cultora 12.4-28 ale nie mieli, jutro mają dostać, zmieści się na wysokość w T-25 pod błotnikiem przy obniżonym ciągniku na najniższe ustawuenie?

Cultor podobno jest trochę węższy od Kabata ale za to wyższy od niego i dlatego pytam czy się zmieści. A węższa trochę była by lepsza do oborywania między rzędzi.

Z 12.4-28 nie powiniem mieć kłopotów w rusku typu sprzęgło, ukręcona półoś, skrzynia? Dotychczas miałem od nowości ruskie którze przechodziły 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

sąsiad ma kupę lat na władku 12.4, ostatnio kormoran i dość nisko, bo z tego co pamiętam zwolnica poziomo, z tym że szeroko rozstawione na feldze


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
21 minut temu, Sipma79 napisał:

Byłem w sklepie oglądnąć diagonalnego Cultora 12.4-28 ale nie mieli, jutro mają dostać, zmieści się na wysokość w T-25 pod błotnikiem przy obniżonym ciągniku na najniższe ustawuenie?

Cultor podobno jest trochę węższy od Kabata ale za to wyższy od niego i dlatego pytam czy się zmieści. A węższa trochę była by lepsza do oborywania między rzędzi.

Z 12.4-28 nie powiniem mieć kłopotów w rusku typu sprzęgło, ukręcona półoś, skrzynia? Dotychczas miałem od nowości ruskie którze przechodziły 25 lat.

12.4-28 bez problemu mieszczą się. 

Rusek to pancerna machina więc nie masz się czego obawiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sipma79    0

Mój rusek jest z 94 roku kupiony w 95. Szkoda że w tedy nie poczekam z pół roku i miałbym o wiele lepsze hamulce tarczowe. Także gdzieś po pół roku przychodziły już z oponami 12.4-28 a kabina Polska lub Ruska w tym że w ruskiej zrobili już tylnią szybe otwieraną, u mnie jest na stałe przykręcona.

Jutro jadę oglądnąć jak przyjdzie Cultor 12.4-28 diagonalnego i podejmię decyzję czy Cultor czy Kabat w rozmiarze takim jak polecacie 12.4-28. Mitasa nie mają. Wybór diagonalnej opony ze względu na cenę.

Z tych dwóch który producent jest przez Was bardziej polecany?

Kabat - 800zł, Cultor - 835zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sipma79    0
11 godzin temu, izydor6280 napisał:

sąsiad ma kupę lat na władku 12.4, ostatnio kormoran i dość nisko, bo z tego co pamiętam zwolnica poziomo, z tym że szeroko rozstawione na feldze.

Ja mam na wąsko rozstaw na feldze, tak jak wychodziło z fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Co sądzicie o oponach taurus i mitas ac 70 w rozmiarze 520/70r38 bo się zastanawiam które wybrać, jak z wytrzymałością i komfortem jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co czeskie lub serbskie z oznaczeniami AC70/RD01 i podobne bym sobie odpuścił. Niestety dużo opon z tej gamy pęka w środku między karbami. Osobiście najlepiej moim zdaniem kupić Klebera lub BKT. Alliance jest ok, ale ma pewną wadę konstrukcyjną, ciekawe czy nowy AGRISTAR II został poprawiony. Taurus - nie sprzedawałem, nie wypowiadam się. Petlas - omijać z daleka nawet na to nie patrzeć.


PROMOTOPONY.PL

Sklep online

Opony rolnicze / Opony przemysłowe / Dętki / Ochraniacze

BKT TIRES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomini11    0

Poszukuję opon na tył do c330m rozmiar 12.4-28 i biorę pod uwagę opony diagonalne. Czytałem forum i ludzie polecają firmę Cultor. Widzę że ostrzegasz przed czeskimi i serbskimi z powyższymi oznaczeniami. Stąd rodzi się moje pytanie czy opona 12.4-28 Cultor As-Agri 19 118A6 8PR TT nie należy do tej grupy i czy przede wszystkim jest warta swojej ceny?

Dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sipma79    0

Ja tak jak polecaliście do T-25 kupiłem 12.4-28 Cultor As-Agri 19 Serbia 8PR, na razie się super sprawują, w oborywaniu czy podsypywaniu ziemniaków czy grządek się sprawdzają (nie są za szerokie w stosunku do poprzednich 11.2-28) zobaczymy jak będzie w orce czy kultywatorze. Na wysokość też się mieszczą przy niskim ustawieniu ciągnika.

Jak z wytrzymałością Cultorów, to dopiero zobaczymy z czasem ile wytrzymają, ktoś w tym wątku nie polecał Kabatów bo po 3 latach popękały. Na przodzie mam Kabata 3 czy 4 lata i na razie są OK, unikajcie tylko Tureckiego Petlasa które mi po 3 latach tak spękały, że wreszcie w jednej dętka wylazła na wierzch i strzeliła i dętkę musiałem kupić już Polską, ale o tym niżej.

Natomiast same dętki na przód Kabat ma kiepskie w stosunku do oryginalnych Rosyjskich, Rosyjska gruba porządna, a z Kabata cieniutka jak bibułka i szybko samoczynnie schodzi powietrze w stosunku do Radzieckiej.

Edytowano przez Sipma79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomini11    0

Jeżeli wybrałbym te Cultor As-Agri 19 do c330m to jaki index nośności wybrać oraz jaką liczbę płócien? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sipma79    0

Według mnie 8PR wystarczy, kup takie by były świeże, ja kupowałem na początku maja, i są wyprodukowane 1020, czyli świeże nie leżaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cultor rocznik 2016, zdjęcie wykonane w roku 2019.

 

 

received_702667103514428.jpeg

  • Sad 1

PROMOTOPONY.PL

Sklep online

Opony rolnicze / Opony przemysłowe / Dętki / Ochraniacze

BKT TIRES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę, że lepiej się w czeskie nie bawić, a to dopiero początek. Te ze zdjęcia to są jeszcze ok, szkoda że nie porobiłem zdjęć tych wszystkich opon z  przodu na 24" w ciągnikach z ładowaczem. Z środka płótno wychodzi niczym sierść...

Edytowano przez promotopony_pl

PROMOTOPONY.PL

Sklep online

Opony rolnicze / Opony przemysłowe / Dętki / Ochraniacze

BKT TIRES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

To te trelleborgi poprawili już czy nadal tak pękają? 650 r38 i 540r28 do nowego ciągnika chce wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Implementy strzelają wspaniale ;), duże radialki, nie wiem, u mnie rzadko się trafiają jakieś do naprawy/wymiany.

Edytowano przez promotopony_pl

PROMOTOPONY.PL

Sklep online

Opony rolnicze / Opony przemysłowe / Dętki / Ochraniacze

BKT TIRES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Oponki do T-25 - rozmiar 11.2-28 oczywiście diagonalne. Do wyboru Cultor lub Kabat - co polecacie? 80mth rocznie, z obciążenia rozsiewacz 400l i opryskiwacz 400l.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj