M-A-T-E-U-S-Z

C-360 Opony tył

Polecane posty

Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Ozka mają dobre opinie. Oglądałem opony 16.9 tej marki i były dość szerokie w porównaniu z kabatem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
1 godzinę temu, M-A-T-E-U-S-Z napisał:

Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .

Na opinie po 8 latach używania bym nie liczył. 8 lat temu to był zupełnie inny produkt. Ja mam Kabaty. W porównaniu do bkt były szersze. Wiadomo że od starych Stomilu są węższe. Trochę po drogach jeździłem i narazie nic nie widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
40 minut temu, mf362 napisał:

Ozka mają dobre opinie. Oglądałem opony 16.9 tej marki i były dość szerokie w porównaniu z kabatem 

@gregor1284 mi kiedyś ozke podpowiedział. Kupiłem i jestem zadowolony. W tym roku na kolejny pojazd również özke wziąłem 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do c360 bkt jakieś 12 lat temu i nic się z nimi nie dzieje tylko ze ciągnik od 9 lat praktycznie mało co używany ale nic nie pęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Parę lat temu kupiłem oponę 12.4-28 firmy Trayal, to w porównaniu do Mitas jest o 3cm węższa. Wysokość (średnica) jest taka sama. Bieżnik też wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3413

Taurus ma rozmiar zgodny z numeracją.

Mam 3 lata chyba. diagonalne i są ok.

Edytowano przez 12Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

Kiedyś kupiłem jakieś agro pionier czy coś takiego to na opinie 12,4 a w rzeczywistości miała wymiary 11,4 albo i mniej. Pierwszy i ostatni raz kupiłem opony przez internet... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jak nie stać Cię na nowe radialki to poszukaj ładnej używki, nawet takie z bieżnikiem 30-40% będą miały lepszy uciąg niż nowe diagonalne, do tego komfort pracy czy samej jazdy na miękkiej oponie o wiele lepszy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem bkt 135 opona jest okrągła ze w czasie jazdy po drodze to bierze tylko środek opony a boki idą w powietrzu , niski bieżnik i co najgorsze ze jak ciągnik postał przez zimę to opony w jednym miejscu się spłaszczały i nawet po 30 km się nie prostowały gdzie opona barum po 1 km już sie prostowała i ciągnik nie skakał i sprzedałem te opony bkt i kupiłem mitasa dużo wyższy bieżnik          

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
19 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

Miałem bkt 135 opona jest okrągła ze w czasie jazdy po drodze to bierze tylko środek opony a boki idą w powietrzu , niski bieżnik i co najgorsze ze jak ciągnik postał przez zimę to opony w jednym miejscu się spłaszczały i nawet po 30 km się nie prostowały gdzie opona barum po 1 km już sie prostowała i ciągnik nie skakał i sprzedałem te opony bkt i kupiłem mitasa dużo wyższy bieżnik          

Barum to była guma a dziś w tanich wszędzie sztuczny kauczuk, więc co się dziwić że cyrki z tym się dzieją

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie z innej strony . Czy w nowych oponach bieżnik ma wysokość 3,5 cm , bo mierzyłem kabata i tyle miał i nie wiem czy to standard ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Pomierz inne marki, sklepy mają różne opony na placu ,np. Taurus, Mitas, Ozka, BKT, ten Kabat to nic szczególnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez Anteek
      Witam czy z wieloryba fendt (man 2003-2007rok) 850/50/42 podejdzie felga pod fendta serii 900 2015+ rok 
      i drugie pytanie czy z 850 da się zmienić na 900/60/42 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj