Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .

Opublikowano
1 godzinę temu, M-A-T-E-U-S-Z napisał:

Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .

Na opinie po 8 latach używania bym nie liczył. 8 lat temu to był zupełnie inny produkt. Ja mam Kabaty. W porównaniu do bkt były szersze. Wiadomo że od starych Stomilu są węższe. Trochę po drogach jeździłem i narazie nic nie widać 

Opublikowano

jak nie stać Cię na nowe radialki to poszukaj ładnej używki, nawet takie z bieżnikiem 30-40% będą miały lepszy uciąg niż nowe diagonalne, do tego komfort pracy czy samej jazdy na miękkiej oponie o wiele lepszy

Opublikowano

Miałem bkt 135 opona jest okrągła ze w czasie jazdy po drodze to bierze tylko środek opony a boki idą w powietrzu , niski bieżnik i co najgorsze ze jak ciągnik postał przez zimę to opony w jednym miejscu się spłaszczały i nawet po 30 km się nie prostowały gdzie opona barum po 1 km już sie prostowała i ciągnik nie skakał i sprzedałem te opony bkt i kupiłem mitasa dużo wyższy bieżnik          

Opublikowano
19 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

Miałem bkt 135 opona jest okrągła ze w czasie jazdy po drodze to bierze tylko środek opony a boki idą w powietrzu , niski bieżnik i co najgorsze ze jak ciągnik postał przez zimę to opony w jednym miejscu się spłaszczały i nawet po 30 km się nie prostowały gdzie opona barum po 1 km już sie prostowała i ciągnik nie skakał i sprzedałem te opony bkt i kupiłem mitasa dużo wyższy bieżnik          

Barum to była guma a dziś w tanich wszędzie sztuczny kauczuk, więc co się dziwić że cyrki z tym się dzieją

  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, czy ciągnik na oponach tył 650 przód 540 będzie się nadawał do orki plugiem 4 ślinowym na szerokości 42cm ( to jest największa, unia ibis L ) czy będzie nie dorzucać albo gnieść orana ziemię? A czy jest duża różnica uciągu między zestawem tył 600 a przód 520? 
      ogolnie oram bardzo sporadycznie ale czasem obornik trzeba zaorać albo jakąś łąkę i się zastanawiam ciągnik 150km 
    • Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez rocco0987
      Witam, zastanawiam sie nad zmianą opon na węższe z pozostawieniem aktualnych felg. Felgi mam 18x38, chciałem na nie wrzucić opone 520/85R38. Podzwoniłem troche, przejrzałem troche internetu i zazwyczaj optymalna felga to 16" jednak 18" jest dopusczona opcjonalnie dla takich gum. Ma ktoś taką konfiguracje felga-opona? Jakieś porady, spostrzeżenia?
    • Przez keeway
      Witam czym się różni opona balonowa 15 cali a 15.3 bo w przyczepie mam stare Stomil i mają rozmiar 15 a na internecie są same 15.3 czy te 15.3 będą pasować na te Felgi 
    • Przez lobudek
      Cześć. Nadszedł czas wymiany opon w naszym 3512. Opony są od nowości tj.1997r czyli mają już 23lata. Przód 6.00-16 Stomil, tył 12.4-32 radialne także Stomil. Wiem, że obecnie produkowane opony nie wytrzymają pewnie połowy tego czasu co stare stomile, ale szukam czegoś w miarę taniego i dobrego. Niestety na tył na felgę r32 nie produkują szerszych opon jak 12.4 więc takich też szukam. Po analizie rynku rzuciły mi się opony Alliance Agri Star II 320/85-32. Są to opony radialne bezdętkowe i mają dobrą cenę ok. 1200zł sztuka. Miał ktoś do czynienia z nimi? Może jest coś lepszego w podobnej cenie? Kolejna sprawa czy mogę taką oponę założyć na moją felgę bez dętki skoro jest to opona bezdętkowa? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v