GRZES1545

Jakie opony do auta

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    8984

Witajcie

Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17

Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?

@bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?

 

Screenshot_20230614_142739_OLXpl.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

czy ja wiem, na Fiacie miałem Uniroyale Rainsport Sharkskin, do SX4 też takie dokupiłem, wg. mnie dobry stosunek jakości do ceny

Wielosezonowych nie miałem nigdy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Uniroyal miękka guma szybko bieżnik  schodzi...wydawało mi się że  kiedyś pisałeś że masz wielosezon, ale widocznie to ktoś inny tutaj polecał.

Zastanawiam się czy letnie dokupić sobie do zimówek które mam czy sprzedać koła zimowe a na Alufelgi założy wielosezon🤔

@Uziu92, @slawek74 na czym jeździcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614

Domyślam się że do Zafiry po rozmiarze.

Skoro tym samochodem jeździsz z całą rodziną to nie ryzykował bym na bezpieczeństwie i jeśli decydować się na wielosezonowe to tylko i wyłącznie jakaś marka Premium. 

Z budżetowej ligi zimówek mogę polecić naszą Dębice Frigo HP2 - bardzo dobra opona za nieduże pieniądze.

Z letnich Uniroyal Rainexpert 5 - za***ista opona która zapewni maksymalne bezpieczeństwo na mokrej jezdni 

Aaa, @Rolnik1973 ma z przodu lato/zima a z tyłu lata na wielosezonie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

w vektrze mam lato michelin ale to w takiej ,,promocji,, a zimowe dębica i sprawóją się bardzi dobrze wielosezonowe to raczej nie na nasze drogi zimą na których bardzo częsti jest nie odgarnięte i zajeźdżony śnieg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ja mam w każdym aucie zimowe i letnie, wielosezon miałem w Mercedesie to na mokrej nawierzchni lipa była , trzeba było uważać i trzymać odstęp bo moment tracimy przyczepność, na śliskim też szału nie było , w śniegu też gorzej sobie radziły od zimowych, były to opony hankook czyli nie najlepsze ale i nie najtańsze, średnia półka. wg mnie wielosezon tylko jak ktoś jeździ czymś małym po mieście odśnieżonym i nie szaleje, to są spoko. Do miejskich autek nie zbyt mocnych i ciężkich. Zimówki mam Nokian i hankook to Nokian lepsze , gryzą śnieg jak wściekłe, na lodzie też dają radę, kiedyś musiałem się na lodzie z przyczepka pod górkę zatrzymać z 800 kg na przyczepce i od zera udało mi się ruszyć bez większych problemów. Także ja bym był za dwoma kompletami ewentualnie jak dużo nie jeździsz to dobre markowe wielosezonowe.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7376

Grzesiu, każda dobra aby nie łysa 

Wielosezonowe dobre dla auta co się nim mało jeździ, na mokrym słabo, na śliskim bym powiedział że nie lepiej od letnich, no i przed wszystkim głośne 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Znajomy kupił wielosezonowe i był zachwycony, ale tylko pierwszej zimy. Po roku już nie trzymały się tak dobrze na śniegu więc zostawił je jako letnie i dokupił zimówki. Ja mam dwa auta, każdy ma zimówki na stalowych felgach i letnie na aluminiowych. Zmieniam kiedy mam ochotę, a nie jak wulkanizator ma czas. Zimówki kupowałem nowe, oba komplety z Dębicy i jestem zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Do samochodu co nim jeżdżę w koło komina mam zimowe nalewki i tu moje zaskoczenie bo za te opony po 100zl za sztukę naprawdę są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Z oponami jest jak z większością rzeczy - każdy chwali to, co sam ma. A ciekawe ile z osób miało możliwość naprawdę sprawdzić możliwości opony (nie pije tu do nikogo z tego tematu, taka ogólna uwaga jak czytam czasem co ludzie na necie wypisują). 

Rainsporty 5 miałem, to w półtorej sezonu zjechałem do zera. 

Na drugim aucie mam zimówki nalewki (pierdolnela mi opona a w wulkanizacji miał tylko takie od ręki) - zima przy normalnej jeździe nie czuć żadnej różnicy, późna jesien/wczesna wiosna jak jeszcze potrafi być dość ciepło momentami - dramat. 

Znajomy miał wielosezon Michelina, to po sezonie się pozbył. Mówił, że na śniegu jak cię mogę, ale na śliskim słabo trzymały.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

Wielosezon nadaje sie  gdzie np w zimie nie masz duze śniegu tylko deszcz, jesli jest snieg to musi byc bieżnik i miekka guma.

Mam letnie Yokohama made in russia... na mokrym tak jakbym jeżdził po lodzie z ronda na 2b wyrzuca, znajomy ma Nokiany  made in russia  i podobnie  nie chwali, byc moze mają sąłbe mieszanki gumowe w rosji, Frigo któy miałem 3x badziew totalny , Michelin , Continental OK , Hankok , Kumho OK

 

Edytowano przez GABBER85
  • Thanks 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

jakbym mial kupowac to napewno wybrał bym Dębice, cena-jakość na bardzo dobrym poziomie, zimiwe mam uniroyal contitrack i takie se są


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Jeśli mało jeździsz, nie mieszkasz w górach, to brałbym wielosezon. Mam 2 pary opon i mimo dużego bieżnika po prostu się zestarzały, do tego zmiany klimatu, w marcu potrafi być 20 stopni na plusie a w kwietniu mróz, grudzień styczeń tak samo ciepły, dlatego tym razem wybrałem wielosezon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Średnio 10tys Km rocznie robię, dzięki za opinie chłopaki, decyzja taka że zostawiam zimówki a letnie zakupię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614
9 minut temu, GABBER85 napisał:

"Dębica dobre opony... chyba do  ciągnika 25km/h po polu

Ty to chyba jeździsz jak Kubica 😂😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

30 tyś rocznie, niektórzy robią i 50-80 tyś wiec se pozwoliłem cos napisać Dębica 2 krótkie  sezony i po opinie , śliska, twardnieje ...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2
Napisano (edytowany)

A ktoś śmigał na oponach wielosezonowych?
Pytam, bo dużo jeżdżę po mieście a z doświadczenia wiem, że miasta są stosunkowo szybko oczyszczane z nadmiaru śniegu. To co może być problemem, to cienka warstwa lodu, ale i opony zimowe nie radzą sobie z nia dobrze.
Poleci równiez ktos klucz dynamometryczny do warsztatu?
https://buythis.pl/klucze-dynamometryczne/
Czy ktoś zamawiał moze tutaj?

Edytowano przez katter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
    • Przez Anteek
      Witam czy z wieloryba fendt (man 2003-2007rok) 850/50/42 podejdzie felga pod fendta serii 900 2015+ rok 
      i drugie pytanie czy z 850 da się zmienić na 900/60/42 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj