Zaloguj się, aby obserwować  
Wozny186

C-385 nietypowy problem z hydrauliką.

Polecane posty

Wozny186    0

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i w zasadzie nowym użytkownikiem c-385. Mam z nim taki problem:

Z tyłu mam dwa wyjścia hydrauliczne.

Jedno z nich działa poprawnie więc jak pociągnę dźwignie do góry do np kipruje przyczepe jak dam dźwignię w dół to opuszcza przyczepę.

Czyli działa jak powinno natomiast jak podepnę przyczepę pod drugie wyjście to kipruje przyczepę ale już jej nie opuści. Bez różnicy jak ustawię dźwignię. Tak jakby do kiprowania olej podawał a jak ma wrócic to coś blokuje. Kiedyś jak nie wiedziałem jeszcze że mam problem z tym wyjściem to podpiołem przyczepę wykiprowałem i musiałem na siłe przepinac węża na drugie wyjscie bo nie szło opuścic przyczepy.

Macie jakieś pomysły co może byc przyczyną? Co sprawdzic? od czego zacząc?

Z góry dziękuję za pomoc.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozny186    0

Nie wydaje mi się żeby było to szybkozłącze bo po podpięciu weża pcha olej tylko niepuszcza z powrotem. Ale w sumie mogę zacząc od tego bo kosztuje pare groszy i wymiana to też chwila. Dzięki za zainteresowanie tematem. Jeżeli ktoś ma jakieś inne przypyszczenia czy wskazówki to nadal proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Szybo złącze to dobry trop. Jak masz stary typ na skręcane to jest czasami problem bo jedna kulka się chowa a druga nie zależy od sprężynki w środku. Jak kupować to eurozłącza nie ma problemu z tym że jeden się otworzy a drugi nie. A jak to nie pomoże to morze jest wina rozdzielacza.?


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieniek    0

zamien szybkozlacze lewe na prawe ijezeli problem sie odwruci to towina szybkozlacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ludzie! Weźcie się za ortografię, bo jak się czyta wasze posty to aż głowa boli!!!

 

Przemień szybkozłącza.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Ja też mam podobny problem z tym, że w moim przypadku nie chce kiprowac z jednego gniazda natomiast powrót do tego gniazda jest sprawny, bo jak podpinam rozsiewacz Piast to śmiga. Czy to też wina gniazda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Były takie typy że tylko jedno gniazdo działało.

W szybko złączu może nie być blaszek, lub są wyrobione, co regulują otwarcie kulki, i druga kulka ją przepycha i jedna z nich zamyka przelot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

U siebie miałem w 914 cztery gniazda: dwa które normalnie dawały ciśnienie i opuszczały, trzecie wolny spływ i czwarte jakieś dziwne w które jak wkręciłem szybkozłącze to mi tylni podnośnik nie chciał opaść ( a podnosił normalnie). Nie wiem czy Ci to pomoże, ale u siebie miałem taki przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Te 4 szybko złącze to jest do tuza, i siłownika pomocniczego. Jeden olej, połączenie w plecaku na siłowniku. Nie wiem jak go się go wykorzystuję, bo podpiołem kiedyś pług pół zawieszany do niego i koło w pługu mi nie podniosło.

Teraz wyczytałem i innym temacie ze można do niego podpiąć agregat uprawowo siewny, z hydropakiem, to jak będzie podnosiło się tuza to najpierw podniesie siewnik a potem ramiona z agregatem.

Najpierw podnosi tam gdzie ma lżej, pług u mnie miał ciężko, więc podniósł ramiona i zamknął olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MacRolMF
      Witam, tata dołożył do ciągnika (kubota l5450) 3 dodatkowe sekcje hydrauliczne, po podłączeniu wszystkiego i wlaniu oleju nic nie działa, podnośnik który wcześniej działał dobrze, podnosi tylko wtedy gdy kręci się kierownicą.
      Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny!
       
    • Przez bny
      Witam
      Zakupiłem Koparkę budowlaną Białoruś i mam problem.
      Podczas kopania, po kilku cyklach pracy osprzętem koparkowym, wywala uszczelkę pod główną pompą, która znajduje się od strony zbiornika oleju.
      Czy ktoś się spotkał z takim problemem, bądź ma pomysł co może być powodem?
      Pozdrawiam
      Andrzej
       
    • Przez grzech9931
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w ciągniku John Deere 4050. Po powrocie z pola, na drugi dzień nie działa hydraulika (ramiona, przedni tuz i zewnętrzne gniazda oraz wspomaganie). Zostały wymienione filtry oraz olej. 
      Ciągnik jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu słabo ale delikatnie podniesie. Ale po opuszczeniu już drugi raz nie daje rady. Tak jakby brakowało oleju...
      Co mogę zrobić? ;(
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Suchorski_15
      Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki teleskopowej jcb 526-55 kupiliśmy ja okolo roku temu I od początku był Z nią problem, 
      Jeden z nich to właśnie hydraulika. Chodzi o to że gdy naladujemy pełną łyżkę (2.20m) np obornikiem to ma ciężko podnieść, lecz gdy wychylimy trochę łyche do wysypu odrazu podnosi Z lzejszymi ladunkami nie ma problemu. 
       
      Drugi problem jest taki że gdy uruchomimy skręt na wszystkie koła I chwilę pojezdzimy to skręty się zacinaja w sensie ze tylne koła są skręcone w prawo A przednie na wprost I trzeba od nowa je regulować co może przyczyna tych problemów? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj