Polecane posty

szwagier24    38

Szukam grochu do siewu województwo łódzkie ok 400kg ktoś coś ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Zależy od masy nasion,siły kiełkowania,  przynajmniej 300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
5 godzin temu, macius11157 napisał:

Ile kg grochu na hektar? Nasiona nie kwalfikowane 

tyle ile wyjdzie z wyliczeń, obsada 90-110 roślin ma m2


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Panowie, mam pytanie. Siałem groch z facelią w poplonie na jesieni. Był ładny bo wyrósł na ok 60-90 cm. Czy teraz na wiosnę mogę zasiać groch na tej działce czy raczej nie bardzo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix071    28

kiedy planujecie siewy? zastanawiam się nad weekendem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0

Witam Panowie, 

siał ktoś z was odmianę Ostinato i ma porównanie z Astronaute? Bo zastanawiam się nad  odmiana na ten rok. Druga sprawa czy ktoś praktykował obornik pod orkę i groch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Mi w tym roku przypada obornik body groch. Nie widzę problemu. Dam 0  N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Obornik pod groch- może wyrosnąć wysoko. Położyć się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

Miałem groch nie na oborniku ale na dobrej zasobnej glebie wyrusł na 1.5m odmiana batuta po oborniku bym nie ryzykował siać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej44    55

wysokość grochu zależy od wody i trochę od terminu siewu. Późno siane i dużo wody groch wysoki. Najlepiej siać wcześnie by złapały siewki trochę przymrozku to inaczej groch rośnie. Jest niski ale lepiej kwitnie. Co do obornika pod groch. Jeżeli słomisty i nie za dużo to można. Jeżeli od kur czy świński duże ilości to nie. Zależy też od ziemi. Jak mokra i ciężka to też troszkę bym dał bo mineralizacja wolniejsza- tak do 10 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0

Dzięki, może jednak zrezygnuje z obornika bo mam na tym kawałku do zaorania międzyplon więc mogłoby to być różnie później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2

Groch zasiany, niestety na jednej działce przestawił mi się siewnik i wyszło około 220 kg/ha czy nie będzie za rzadko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72

Groch od soboty w ziemi. Jak jutro prysne commandem, a w środę będzie przymrozek to mi zadziała czy lepiej odpuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja jeszcze nie wjadę w tą działkę gdzie ma być groch 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Ja na tym co juz posialem 4.03 to jade po wschodowo. Basagram i cos na jednoliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam. W tym roku poraz pierwszy zaczynam swoją przygodę z uprawą grochu. Mam zakupione 300 kg grochu chcę to wysiać na działkę o powierzchni 0.9 h, czy taka ilość będzie ok ? Masy tysiąca ziaren nie znam, choć sprzedający mówi że siła kiełkowania to 98 %

Wysiew planuję po 15.03

Chcę kupić szczepionkę do zaprawienia grochu a dokładnie to Nitragina, nigdy wcześniej nie było na tej działce grochu.

Kupiłem środki na odchwaszczanie :

Activus 400 SC 2l + Boxer 800 EC 2l + Command 480 EC 0.1l 

Czy taki zabieg przed wschodowy będzie ok ? A może ma ktoś jakieś alternatywy na przyszłość? 

Ogóle prosił bym o poradę kiedy i czym opryskać na grzyba i kiedy i czym na robaka. 

 

Edytowano przez MateuszImiołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Oby zwróciły Ci się koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

W tamtym roku groch 4,5t/ha +dopłata do straczkowych+ stanowisko przy minimalnych kosztach. Rzepak tak nie wyszedl.😂😂 Ale dla mnie im mniej grochu na polu tym lepiej. Nie siejcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Napisano (edytowany)

skoro nie znasz MTZ to jak ktoś ma Ci napisać czy te 300kg wystarczy ?

dwa tak trudno wyliczyć zakładając obsadę 90-110 roślin ?

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
8 godzin temu, Grzechooo napisał:

W tym roku groch szybciej zwróci się jak pszenica...

A jak da 3 tony i bedzie po 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj