Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    8988

A taniej wyjdzie doglebowo?

Na perz i chwastnice agil poradzi w zalecanej dawce, czy cos lepszego polecicie?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

w dawce na Perz z pewnością sobie poradzi. Ja w ubiegłym roku od między stosowałem quick (chizalofop-P etylu) w dawce perzowej i pięknie go wymiotło. Ogólnie za najbardziej uporczywy chwast dla mnie to przytulia i nie wyobrażam sobie żeby nie prysnąć chlomazonem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0
16 godzin temu, jaco512 napisał:

pogryzione liście

Dzieki wielkie, a czym mozna teraz pryskac? Alfa i beta cuflutryna nie ma zezwolenia.. chyba ze zle czytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8988
18 godzin temu, Grzechooo napisał:

w dawce na Perz z pewnością sobie poradzi. Ja w ubiegłym roku od między stosowałem quick (chizalofop-P etylu) w dawce perzowej i pięknie go wymiotło. Ogólnie za najbardziej uporczywy chwast dla mnie to przytulia i nie wyobrażam sobie żeby nie prysnąć chlomazonem.

Jednoliscienne gonią mocno u mnie, a groch mały, zastanawiam się czy po niedzieli nie pryskać ale czy nie za mały groch? Ma dopiero 3-4cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

 przy wysokości roślin 6-12 cm, tj. w momencie pojawienia się wąsów czepnych (BBCH 12-16).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Adrenalinaa napisał:

W jakiej fazie grochu Panowie pryskać Corum+Dasch na chwasty ? 

A jakie masz chwasty bo corum to drogi gips

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Dostępny jest gdzieś mały zestaw corum?

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8988

Nie ma, chyba że gdzieś w sklepie znajdziesz jak ja połowę dużego zestawu na 5ha. W Dakol Siedlce podzielili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Wichura123 napisał:

Wrzućcie foty jak groch u Was wygląda , ja dziś dopiero kończę siew . Jestem ciekaw czy i kiedy nadrobi

nadrobi tylko zbiór się opóźni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33

hoho ... konar płonie ... sexy na świeżym powietrzu 😆

Edytowano przez Wichura123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38
Dnia 7.04.2023 o 13:09, aro321 napisał:

ja będę pryskał sencor 0.2 l/ha + legato 0.2 l/ha

Miał ktoś jeszcze doświadczenia z takim zabiegiem w momencie kiedy groch ma te 7-8 cm? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
Dnia 27.04.2023 o 15:47, poosa21 napisał:

Siew 8 kwietnia.

20230427_113242_copy_1763x1997.jpg

U mnie nawet że na razie robactwa nie widać . Gęstość wychodzi od 85 do 95 sztuk/ m2 

IMG_20230429_164115.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858
5 godzin temu, mysza103 napisał:

U mnie nawet że na razie robactwa nie widać . Gęstość wychodzi od 85 do 95 sztuk/ m2 

IMG_20230429_164115.jpg

U mnie niestety każdy uszkodzony, więc poszedł już oprysk na robaka, pole mam niedaleko lasu wiec to może być powód że tego jest tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

No jak trzeba , to trzeba pryskać, a z tym lasem to możliwe że to może być spowodowane większą presją szkodnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Jak zwalczacie powschodowo chwasty jedno i dwuliścienne w grochu? W jednym przejeździe czy osobno ? Jaki odstęp między zabiegami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj