Polecane posty

Jk1976    67
43 minuty temu, Fugeo napisał:

Kiedy najpóźniej sialiście groch jary?

15 kwiecień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
suffeks napisał:

dzisiaj zimowy groch na 6 klasie jeszcze woda stoi 

20230420_162733.jpg

wygląda super a jak z plonem jary vs zimowy? są różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Panowie deszcze zbiły mi ziemię w grochu , da radę wyjść czy ciężko będzie ? Miał tak ktoś kiedyś ? Niby się gdzieś pokazuje ale jest beton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8999

Powoli wyjdzie, u mnie też słabe wschody w tym roku, konoec marca siany ,potem przymrozki i długo w ziemi siedział

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Doglebówkę stallionem + metrybuzyna lepiej zrobić przed spodziewanym deszczem czy lepiej po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

tylko, że ma się ochłodzić, nocami do 1-2 stopni a w ciągu dnia 10-12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodger    0
Dnia 21.04.2023 o 07:44, Fugeo napisał:

Kiedy najpóźniej sialiście groch jary?

W minioną sobotę siałem.Zwykle początek kwietnia, a jak się da to w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0

Witam, na czesci plantacji grochu pojawilo sie duze zachwaszczenie, nie wiem czy to samosiewy czy inne ustronstwo. Jest ktos w stanie pomoc okreslic co to jest i czego uzyc do oprysku? 

Prosilbym rowniezo okreslenie fazy tego grochu i możliwości wjazdu juz z herbicydem.

Pojawilo mi sie również kilka okazow bez koloru, czy to grzyb czy wina temperatury?

Z gory dziekuje za Pomoc

 

IMG-20230424-WA0011.jpg

IMG-20230425-WA0008.jpg

IMG-20230425-WA0010.jpg

IMG-20230425-WA0011.jpg

IMG-20230425-WA0012.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1010

Wygląda jak samosiewy zbóż, wystarczy zwykły graminicyd np. Leopard, Fusilade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11111    24
10 minut temu, michal33554 napisał:

Coś sprawdzonego na chwasty dwuliścienne powschodowo w rozsądnych pieniądzach ?

Benz 480 110zł/l  2l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
2 godziny temu, michal33554 napisał:

Coś sprawdzonego na chwasty dwuliścienne powschodowo w rozsądnych pieniądzach ?

OGÓLNIE  w bobowatych to nie ma środków powschodowych w rozsądnych pieniądzach , bo pewnie w granicach 300 zł trzeba szykować , a to w uprawie grochu gdzie wydajności są raczej w większości lat słabe , to wydaję się drogi gips dać 300 zł na odchwaszczanie , ale co zrobisz , jak nic nie zrobisz , tylko trza przełknąć ślinę i odchwaszczać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

kompleksowo czyli dwuliscienne i jednoliścienne nie da rady za 300zł zrobić dlatego nie wyobrażam sobie nie zrobić doglebówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj