Polecane posty

rex15    265

Kosicie już? Jakie ustawienia dajecie w kombajnach claas przy grochu? Ile musi miec wilgotnosci, zeby nadawał sie do koszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
thor1984 napisał:

Desykowal ktoś groch sama saletra albo rsm? Jeśli tak to jaką dawka 

Kiedyś zostało mi trochę rsmu w wężach opryskuwacza jak pryskałem groch na jednoliścienne i kilka pierwszych metrów opryskiwacza było spalone jak po roundup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

dOLNOSLASKIE GROCH 16-18 PROCENT Z REKI. Przyszły tydzień raczej, 10-20% miałem jeszcze zielonego w zeszłym tygodniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Ja dpiero wcczoraj desykowałem z racji nie równych wschodów dałem szanse dojść temu zielonemu. Rzepak na 2 metry w grochu teraz 2 tygodnie czekania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9022

Panowie jak ustawiacie kombajn do grochu? Planuję po niedzieli kosić bo już  mocno suchy, jedynie jakieś pojedyńcze sztuki zielone jakby odmłody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Przy jakiej wilgotności można kosić? Bo już dość dużo zaczyna się kłaść a ziarko na zębie jeszcze daje się trochę zgnieść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155
Dnia 29.07.2020 o 16:41, GRZES1545 napisał:

Panowie jak ustawiacie kombajn do grochu? Planuję po niedzieli kosić bo już  mocno suchy, jedynie jakieś pojedyńcze sztuki zielone jakby odmłody.

obroty młocarni 400-450, szczelina na klepisku na max ile możesz puścić dźwignią, jeśli masz plandekę za młocarnią to też ją odchyl, reszta niemal jak do zboża

Edytowano przez izydor6280
  • Thanks 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9022
7 godzin temu, arofarmer napisał:

Przy jakiej wilgotności można kosić? Bo już dość dużo zaczyna się kłaść a ziarko na zębie jeszcze daje się trochę zgnieść 

Jak da się znieść na  zębie to jeszcze za wilgotne, ja nie mogę rozgryźć boje sie o zęba 😬 ale skoszę może w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22
8 godzin temu, cieplym3 napisał:

Spoko groch ladnie dosycha na pryzmie

Szkoda że wszystko pójdzie w big bagi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

no i u mnie już widzę że doszedl ale musi z tydzień zaczekać bo w sumie dopiero rzepaki zacząłem kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9022

Dziś  wykosilem i ja, plon niecałe 3t  wilgotnośći nie wiem, ale i takchyba przewieję go bo trafiają się strąki zielone rzodkwi, nie uschło to dziadostwo. Trzeba gdzieś wialni poszukać🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
11 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Dziś  wykosilem i ja, plon niecałe 3t  wilgotnośći nie wiem, ale i takchyba przewieję go bo trafiają się strąki zielone rzodkwi, nie uschło to dziadostwo. Trzeba gdzieś wialni poszukać🤔

u mnie bez rewelacji 3-3,5t/ha - za wcześnie go deszcze położyły :(

Grzesiu mam wialnię pożyczę - tylko do grochu jej używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9022

@aro1975 u mnie też przy ziemi był w 80% powiem szczerze mordowałem się  trochę przy koszeniu, trochę zostawało miejscami, ziemia wilgotna czasem się przypchalo ale bez nagarniaczy nie szło by kosić . Arku to jakiś telefon czy coś wyślij, jak u siebie nie znajdę to chętnie skorzystam z pomocy🙂

Masz na silniczku ją?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

U mnie batuta dla prawdopodobnie ponad 5 ton ale jeszcze muszę zważyć wszystko, ale skosić to na prawdę męczarnia była... 

Jakie sita na petkusa można użyć do czyszcznenia grochu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    687

mija tydzień jak opryskałem saletrą w ilości 30 kg na 200 l wody i chwast nawet tego nie odczuł 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Dnia 2.08.2020 o 10:13, GRZES1545 napisał:

@aro1975 u mnie też przy ziemi był w 80% powiem szczerze mordowałem się  trochę przy koszeniu, trochę zostawało miejscami, ziemia wilgotna czasem się przypchalo ale bez nagarniaczy nie szło by kosić . Arku to jakiś telefon czy coś wyślij, jak u siebie nie znajdę to chętnie skorzystam z pomocy🙂

Masz na silniczku ją?

tak na silnik :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9022

Arku, narazie ludzie biorą z domu po moim młynku, ładnie  przeschło na pryzmie i odlatują śmieci🙂 Chyba wszystko z domu sprzedam bo jest spore zainteresowanie po 1zł kg.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj