Polecane posty

masio513    50

Pablooo bardzo dobry środek ten revycer +flexity. Niby od 50 do 70 dni nawet trzyma.

Chciałem kupić czysty metrafenon flexity, ale basf nie sprzedaje tylko w dwupaku. 

Edytowano przez masio513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co powiecie na mieszaninę Input + metrafenon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Zamiast metrafenonu chyba lepiej dodać proquinazid. Taka mieszanka zarejestrowana jest w Niemczech pod nazwą Input Triple i ma bardzo dobrą skuteczność.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też wydaje mi się to niezbyt udaną kombinacją (protiokonazol wystarczający na podstawę, a dodatek metrafenonu do spiroksaminy też jakoś tak nie bardzo potrzebny) Spotkałem się z takim "pakiem" w ofercie jednej z firm dystrybucyjnych, konkretnie były to preparaty Kroton (to samo co Input) + Flexity. Odnośnie Inputu Triple, to nawet myślałem by dołożyć proquinazid do Inputu, ale cenowo wyszło by kosmicznie drogo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dodatek metrafenonu do Inputu wcale nie jest taki głupi. Na pewno wzmocni Input pod kątem podstawy i mączniaka. Tylko że cenowo pewnie sporo wyjdzie

Dnia 12.04.2020 o 10:47, adamos012 napisał:

Kolego losktos to co byś poradził na fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła. Bo mnie zawsze występuje ponieważ sieje tylko zboża. Czy jest jakiś środek dobry na to? Z góry dzięki za info 🙂

Cyprodynil lub protiokonazol + biksafen


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Jeśli chodzi o kompleksowe zabezpieczenie podstawy źdźbła to polecają capalo+prochloraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy pełnej dawce Capalo 2l. dodatek prochlorazu raczej niczego nie wnosi.. Te zalecenia z prochlorazem, to były w celu obniżenia kosztu zabiegu, w czasie gdy prochloraz kosztował 50 zł/l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Strategiczne pytanie: czy robić T1 w pszenicy, pszenżycie i życie podczas gdy rośliny już zaczęły się zwijać z braku wody? Widać dość spore nasilenie ze strony głównie septoriozy i trochę rdzy brunatnej. Ale czy z powodu braku wody to ten oprysk nie przyniesie większej szkody niż pożytku? Przecież bez niej środki systemiczne mogą sie nie przemieszczać w roślinie i mogą spowodować oparzenia i jeszcze większy stres a działanie przeciwgrzybowe będzie pewnie bliskie zeru. 

Niech ktoś mi powie, czy dobrze rozumuję czy nie, bo cała teoria z książek i porad ekspertów idzie psu na budę przy takiej suszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

deszczu nie nadają przy najmniej do połowy maja(wsch mazowsze) czyli wychodzi na to że T1 w ogóle ma nie być robione tzn. że choróbska opitolą nam zboża? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo grzyby opitolą, albo susza wykończy... Tak źle, i tak .ujowo. wybór należy do Ciebie 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

panowie przyjrzyjcie się czy to nie przez susze zboże odrzuca najstarsze liście , jest sucho , przymrozku , czy tak grzyb szaleje , no nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

I d*pa  blada , jak  nie  będzie  padać to   nie mam ani  po co  szykować  kombajn ,  tylko  pług . U mnie jeszcze jako  tako  się to trzyma ale  jeszcze chwila  i można  zapomnieć  o  wszystkim  .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
2 godziny temu, 79damian napisał:

w pszenzycie pojawiła się skrzypionka i też robi robotę 😔

Akurat na skrzypionke wystarczy prosty zabieg cyperkillem, który ma działanie kontaktowe więc nie powinien zaszkodzić roślinom a skrzypionke wybije. Zwłaszcza że tego robaka jest tylko jeden nalot na sezon więc jak najtańsze rozwiązanie wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tylko 20% pszenicy opryskałem na grzyba w fazie początek strzelania w źdźbło BBCH 30-31 jakoś nie widzę różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
4 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

I d*pa  blada , jak  nie  będzie  padać to   nie mam ani  po co  szykować  kombajn ,  tylko  pług . U mnie jeszcze jako  tako  się to trzyma ale  jeszcze chwila  i można  zapomnieć  o  wszystkim  .  

i co Ci z tego pługa? I co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
8 minut temu, koniu napisał:

i co Ci z tego pługa? I co dalej?

Fakt ani pług  nawet nie pomorze  , kurcze też myślę trzeba zacząć  uprawy  bezorkowej  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To i ja planuję już bez podorywek i orki. Tylko płytka podorywka tam gdzie wywiozę obornik na ściernisko. Jak mi się uda w tym roku jęczmień jary siany rzutowo to wszystko będę tak obsiewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Mam na stanie Grubera i brone aktywną z siewnikiem , ale czy ja dam rade chociaż po rzepaku  bezorki zrobić to  nie  wiem  .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj