Polecane posty

Gość   
Gość

Ja nie mam ani tego ale chcę spróbować. Mam z uprawowych tylko pług 2 skibowy, brony trójki i kultywator 1,8m z wałkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedni zachwalają jakie to wspaniałe inni wręcz przeciwnie. Ja twierdziłem, że przy takim sprzęcie jak mam to szkoda czasu ale niektórzy twierdzą inaczej. Więc chcę zrobić próbę. Choć czy ona wypali to nie wiem. Znając życie to wywiozę obornik na ściernisko, podepnę pług żeby tam zrobić podorywkę i już wszystko za jednym zamachem oblecę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Znam dwa duże gospodarstwa które siały bez orkowo a teraz wracają do orki. To i to ma zwolenników jak i przeciwników. Ale mówienie ze system płuzny to archaizm jak to mówił nasz minister to przesada

mysle ze najlepsze rozwiązanie to bez orkowa uprawa i orka co 3-4 lata na stanowisku . 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

dokładnie, zależenie od ziemi można częściowo zrezygnować z pługa na 1-3lata i nadgonić chemią ale potem pług i siew ozimin. U nas po byłym PGR mieli chyba takie 2 lata że wszystko po bezorkowej a nawet agregacie schło a tam gdzie była orka zieloniutkie na całym polu. Teraz orzą co jakiś czas, ba - JD lata z bronami 20stkami na wielu polach. Zależy wszystko od ziemi, jak znosi uprawę bezpłużną a także co się chce siać bo sianie obecnie jarego zboża trochę bez sensu - sami obsiewamy najmniejsze kawałki aby mieć w razie wymarznięcia ozimin a tak staramy się oziminy bo obecnie posiać jare to wywieje z pola.

Co do fungicydów - my pryskaliśmy na T1.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Ja już podorywek nie będę robił. Orka na raz i tyle. Chyba że naprawdę będzie padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w ten sposób otwierasz drogę do potężnych strat wilgoci

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W zasadzie podorywka niezależnie od technologi to bardzo potrzebny zabieg  w walce z chwastami, grzybami, szkodnikami no i chroni przed wysychaniem. Uprawa bez orki nie wybacza błędów, ale w połączeniu z płodozmianem i poplonami pozwala ograniczyć ilość stosowanych środków ochrony roślin i paliwa. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, ansu napisał:

W zasadzie podorywka niezależnie od technologi to bardzo potrzebny zabieg  w walce z chwastami, grzybami, szkodnikami no i chroni przed wysychaniem. Uprawa bez orki nie wybacza błędów, ale w połączeniu z płodozmianem i poplonami pozwala ograniczyć ilość stosowanych środków ochrony roślin i paliwa. 

Mo widzisz , wraz z poplonami. A duże gospodarstwa tego nie robią . Wiec pewnie stad ten powrót do orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Orka pod pszenice po rzepakach, grochu, ziemniakach, burakach, to "tak jakby luksusowo" 😆 U nas duże gosp. od tego sezonu, nawet warzywa korzeniowe uprawia bez orki, po głębokim spulchnieniu jesienią ciężkim gruberem. Rzepak i pszenicę uprawiają w ten sposób od kilkunastu lat. Kto by zarobił na lemiesze na ponad 2 tyś. ha ?? 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
8 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Mam na stanie Grubera i brone aktywną z siewnikiem , ale czy ja dam rade chociaż po rzepaku  bezorki zrobić to  nie  wiem  .  

Ja w tym roku czesc pszenicy siałem po gruberze zwykłym agregatem upr siewnym - zebowym a redlice stopkowe - było dobrze nic sie nie pchalo , wschody i obsada ok. Jakby było mokro to zapewne tak dobrze by nie bylo . Wiec siac aktywnym i zapewne redlice talerzowe? to bedzie super

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

w tym roku posiane 26ha pszenicy po rzepaku. Od zbioru nic nie było robione. Dopiero 3 tygodnie przed siewem wysiany npk i oprysk glifosatem i dzień przed siewem jeden przejazd gruberem. Na drugi dzień siew agregatem uprawowo siewnym kverneland accord. I co? Pszenica jak pszenica. Z początku były problemy z dzikami, raz że pole blisko lasu, dwa po sąsiedzku było 30ha kukurydzy. Później jak już sprzątnęli kukurydzę był spokój. Po drugie kilka razy trzeba było wyjść z trutką na myszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Jakie minimalne temp. dla stosowania ARTEMIS 450EC. Ktoś wklejał tabelę bezpiecznego stosowania substancji grzybobójczych tu lub w temacie ochro i naw. pszenicy-nie mogę trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dla Artemisu średnia dobowa koło 10 C


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dzięki za odpowiedz , tak przypuszczałem, już nie mogłem wytrzymać. Poszło 4,5kg mikrokomplex z intermagu+ 1,85l Artemis + 0.35 Medax max + 7,5kg siarczan magnezu+0,06 dematryna.

Po szkoleniu AF (forum) kolejność mieszania 1.mikro, 2siarczan 3artemis, 4perytroid , 5Medax. Mieszanina była ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Pszenica koło 7 ton. T 2 azoksy 150g , protiokonazol 60 g , flutriafol 60g

 

czy na t3 ciekawsze będzie tebu 125 metkonazol 30 g 

czy może tebu 125. Azoksy 125-150 

cxy to raczej zbliżone opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Inny plan mam. Miałem z agroloku kiepski pakiet na t2 azoksy 125, protiokonazol 60 g , flutriafol 60 g

Trochę pozmieniam dokupie i dam tak: 

 t2 azoksy 150 g metkonazol 36 g

t3 tebu 125 g protio 60 g

rzepak na płatek azoksy 200 flutriafol 125

co mysliciep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A nie mieliby może w zamian metkonazolu na T2 epoksykonazolu i druga rzeczy dużo cenowo różnica wychodzi między 100g protiokonazolu, a 125g tego flu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
Przed chwilą, loquito napisał:

A nie mieliby może w zamian metkonazolu na T2 epoksykonazolu i druga rzeczy dużo cenowo różnica wychodzi między 100g protiokonazolu, a 125g tego flu....

Nie ma epoksy. Te flu jest tanie. Nie brałbym tego ale z agroloku przez tel zamawiałem i mi coś napieprzyla bo miał być protiokonazol i był ale śladowe ilości a wcisnęli te flu. To jakieś 60 zł l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj