Polecane posty

loquito    240

Każdy tam jakiś plan ma i zdanie na temat środków, tak zapytałem bo nie pytałem jeszcze nigdzie w okolicy po ile protiokonazol czysty, a zabieg czy to w zbożach czy to w rzepaku azoskystrobina + protiokonazol raczej miałby dosyć przyzwoitą skuteczność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

W zasadzie to masz racje

w rzepaku pojdzie 200 azoksy + 125 flutriafol bo muszę go wykorzystać a on chyba lepiej sprawdzi się w rzepaku niż w zbożach 

w t2 dokupie protio i dam 150 azoksy + 100 protio

t3 tebu metkonazol  125 g. 30-48 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23
A masz jeszcze skąd kupić protio? Ktoś wcześniej pytał o cenę.. Wczesną wiosną kupowałem u lokalnego dystrybutorowa po 1058 brutto za 5l 300g s.c, na chwilę obecną jest nieosiągalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
12 godzin temu, masa24 napisał:

W zasadzie to masz racje

w rzepaku pojdzie 200 azoksy + 125 flutriafol bo muszę go wykorzystać a on chyba lepiej sprawdzi się w rzepaku niż w zbożach 

w t2 dokupie protio i dam 150 azoksy + 100 protio

t3 tebu metkonazol  125 g. 30-48 g

słuszna decyzja


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
13 godzin temu, masa24 napisał:

Nie ma epoksy.....

sprawdź dlaroślin.pl produkcja 2020


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W obecnych warunkach pogodowych (u mnie na śląsku) nawet T1 było zbędne. Porównując w okolicy pszenice i pszenżyta na których było wykonane T1, z tymi niepryskanymi (zdarzają się takie), nie ma absolutnie żadnych różnic. Wy tutaj już dzisiaj opracowujecie strategie T3, a w obecnej sytuacji nawet T2 nie będzie potrzebne. Już dawno w jakichś tam badaniach polowych skuteczności ochrony fungicydowej, jednoznacznie stwierdzono, że w warunkach niedoboru opadów stosowanie fungicydów nie powodowało zwyżki plonu, która rekompensowałaby koszty zabiegów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Tak tylko ze co region to co innego. Jestem z Mazur i pszenice po zimie były już mocno porażone grzybami także t1 niezbędne. Może nie ma dużo opadów ale co jakiś czas pada , pszenice gęste

Macie jakieś badania , tabele w których pokazana jest skuteczność flutriafolu w zbożach i rzepaku? Agrolok , Agrii wciska to w swoich pakietach a informacji o tym środku malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

sprawdź dlaroślin.pl produkcja 2020

Agrolok ma Safir 125sc (epoksykonazol) , protiokonazol ( Praktis 250 ) też dostępny .Duże  braki są w insektycydach .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też wolałbym żeby padało i trzeba było pryskać. Co z tego że przyoszczędzi człowiek na zabiegach, jak plon i tak kiepski się zapowiada.. Flutriafol to stary triazol, raczej bez szału. Podobnie jak tiofanat metylu. Wciskają, bo tanio nakupili i chcą jak najwięcej sprzedać. Tani środek, to i marża niewielka, dlatego nadrabiają ilością. W latach 90 tych był już dostępny Impact, który potem został wyparty przez nowsze i skuteczniejsze preparaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
18 minut temu, masa24 napisał:

Tak tylko ze co region to co innego. Jestem z Mazur i pszenice po zimie były już mocno porażone grzybami także t1 niezbędne. Może nie ma dużo opadów ale co jakiś czas pada , pszenice gęste

Macie jakieś badania , tabele w których pokazana jest skuteczność flutriafolu w zbożach i rzepaku? Agrolok , Agrii wciska to w swoich pakietach a informacji o tym środku malo

Ten flu... To w zbozach skuteczność na poziomie propikonazolu wg hgca, a top agrar jak przedstawiała w tabeli skuteczność substacji w zbozach to go nie brali pod uwagę. Procam go poleca rozniez ale jako zabieg pomiedzy pierwszym zabiegiem a w okresie kwitnienia, tak mniej więcej w fazie zielonego pąka / początek żółtego pąka.

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interista    0
58 minut temu, Dastan napisał:

A czysty protio gdzie szukać, jakieś nazwy ?

W Agrii jest Wadera 300 EC 230 zł/l netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Czyli wychodzi tak samo jak epo , który będzie lepszy na T2 zakładając ze dostane ?

Łącznie wyjdzie jakieś 130 zł nie wiem czy to dużo czy mało na takie warunki i oczekiwany plon, pewnie nie większy niż 5t

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Koledzy czy ktoś mi doradzi jaką miksturę zrobić naT2 życie,mam do wyboru, bumper, proline, akanco 250sc i dolaro .

Zgody dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Faktycznie , jakieś lipne tabele miałem bez tego flu. Epoksy o wiele ciekawszy niż chwalony i polecany protiokonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
11 minut temu, Daniel770 napisał:

Koledzy czy ktoś mi doradzi jaką miksturę zrobić naT2 życie,mam do wyboru, bumper, proline, akanco 250sc i dolaro .

Zgody dzięki 

Jeśli dobrze rokuje daj delaro 0.8-1l. A co to akanco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
15 minut temu, loquito napisał:

Jeśli dobrze rokuje daj delaro 0.8-1l. A co to akanco?

Akanco pikoksystrobin 

Proline protiokonazol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
25 minut temu, masa24 napisał:

Faktycznie , jakieś lipne tabele miałem bez tego flu. Epoksy o wiele ciekawszy niż chwalony i polecany protiokonazol

To się postaram o niego na lepsze kawałki, na gorsze z tazeram dam tebu bo szkoda kasy na marny plon, a to juz widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
14 minut temu, Daniel770 napisał:

Akanco pikoksystrobin 

Proline protiokonazol 

Akanco czy Acanto i czy pikoksystrobin czy pikoksystrobina? Pisz normalnie!

Pikoksystrobina jest chyba od 2 lat wycofana z obiegu, poprzeliczaj sobie ile ile czego żeby było 100÷120g protiokonazolu i 150g do może nawet w okolicy 200g którejś że strobiluryn. No i co lepiej cenowo wychodzi.

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
12 minut temu, loquito napisał:

Akanco czy Acanto i czy pikoksystrobin czy pikoksystrobina? Pisz normalnie!

Pikoksystrobina jest chyba od 2 lat wycofana z obiegu, poprzeliczaj sobie ile ile czego żeby było 100÷120g protiokonazolu i 150g do może nawet w okolicy 200g którejś że strobiluryn. No i co lepiej cenowo wychodzi.

Dzięki masz rację Acanta, to są zapasy jeszcze z nor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

skąd zapasy?

Pisz po polsku pełnymi zdaniami i słowami


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Proszę o radę.

Planuje zakup środka na T2 w granicy 200zl/ha w pszenicy i pszenżycie ozimym (T1 prochloraz 0,8l + Duet Star 1l) oraz jęczmieniu jarym (T1 nie planuje, nasiona zaprawione systiva). Co będzie najlepsze? Może ktoś coś doradzi.

-Adexar Plus 1,25l czy lepiej pełna 1,5l?

-Praiaxor 1l + coś tylko co? Ciężko o protiokonazol ale jak coś to ile go?

-Fandango 1l

-Delaro 1l

Czy może coś innego? Elatus odpada na razie. Może i jest dobry ale 240 zł nie jest wart moim zdaniem.

Dodam, że w pszenżycie byłby to ostatni zabieg, a w jęczmieniu jedyny. W pszenicy będzie T3 tebukonazol+ coś bo rok temu samo tebu słabo wyszło.

Pszenica i pszenżyto dostało po 180kg/ha N, a jęczmień jary 170kg/ha. Więc zabieg musi być bardzo dobry.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fandango skreśl jako pierwsze, ze względu na koszt. Litr zawiera tylko po 100 g. protiokonazolu i strobiluryny. Nufarm wypuścił zamiennik Sokół Max, ale nie wiem czy jest dostępny, a i cena pewnie niewiele będzie się różnić od Fandango.. W zeszłym roku u mnie na całości pszenicy poszedł sam Priaxor na T2. T3 nie było potrzeby robić. Zresztą T2 też było takie "naciągane. Jak jest sucho, to stosowanie fungicydów (zwłaszcza drogich) nie przynosi żadnych korzyści ekonomicznych, a tylko podraża i tak wysokie koszty... Każdy biadoli że susza, zboża marne, istna katastrofa, a na fungicydy są skłonni wydawać po 500 na ha 😂 170 kg/ha N na jary jęczmień ??? 😮😮😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
2 godziny temu, usieq96 napisał:

Proszę o radę.

Planuje zakup środka na T2 w granicy 200zl/ha w pszenicy i pszenżycie ozimym (T1 prochloraz 0,8l + Duet Star 1l) oraz jęczmieniu jarym (T1 nie planuje, nasiona zaprawione systiva). Co będzie najlepsze? Może ktoś coś doradzi.

-Adexar Plus 1,25l czy lepiej pełna 1,5l?

-Praiaxor 1l + coś tylko co? Ciężko o protiokonazol ale jak coś to ile go?

-Fandango 1l

-Delaro 1l

Czy może coś innego? Elatus odpada na razie. Może i jest dobry ale 240 zł nie jest wart moim zdaniem.

Dodam, że w pszenżycie byłby to ostatni zabieg, a w jęczmieniu jedyny. W pszenicy będzie T3 tebukonazol+ coś bo rok temu samo tebu słabo wyszło.

Pszenica i pszenżyto dostało po 180kg/ha N, a jęczmień jary 170kg/ha. Więc zabieg musi być bardzo dobry.

 

Chyba mocno sugerowałeś się kanałem yt hektar wiedzy. Niby gość mówi z sensem ale np w grzybowkach jego propozycje chybione. Jako budżetowe na t2 podaje Soligor 1 l. Spligor tu na forum nigdy noe był chwalony a w tym sezonie jakaś dziwna moda na niego nastała, chyba youtuberzy promują . Gość poleca epoksy, chlorotanolil jakby oderwany był od ziemi ze te środki są wycofane
ktos widział efekt zieloności po azoskorbinie?? Bo on mówi ze można na tym zyskać pół tony nawet a nigdy nie widziałem żeby ktoś o tym w zbożach mówił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23

Epoksy nie tyle wycofany, co mocno ograniczony dostęp do produktów solo, można jeszcze kupić ale cena nie jest już tak atrakcyjna jak kiedyś. W gotowych mieszankach typu duett czy adexar nic się nie zmienia. Chlorotalonil faktycznie do 20 maja tylko. Z tymi dwiema substancjami popłynął. Na Soligor rzeczywistoście jakieś dziwne parcie w tym roku jest nawet mój lokalny sprzedawca próbował mi wmówić jaki to nie jest zajebisty środek... Co do azoksy. Każda strobi wykazuje efekt zieloności. Oczywiście, nie w takim roku jak ten, bo chyba każdy z nas zmaga się z problemem suszy, ale w normalnych warunkach zastosuj azoksy na t3 to żniwa sobie nieźle opoznisz, bo słoma będzie nawet do września zielona, także trzeba uważać. Ogólnie facet ma sporą wiedzę, nie ze wszystkim się z nim zgadzam, ale też trzeba pamiętać o tym, że pewnych rozwiązań, choć przepraktykowanych i dobrych nie można od tak puścić w świat. Co innego powiedzieć komuś, zastosuj to i to, będziesz zadowolony tylko nie pisz tego w rejestr, a co innego nagrać ogólnodostępny filmik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj