Polecane posty

milanreal1    319

Czy tlit turbo dobrze radzi sobie z septorioza? Nada sie na t1 w pszenzycie, odmiana Twingo dosyc podatna na septorioze

Przy odmianie podatnej na septoria wolałbym duett star.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Czy w jednym przejezdzie w pszenzycie ozimym bede mogl zastosowac 0.9l tilt turbo plus 0.8l mirage plus 0.25l moddusa plus 5kg kristalonu zielonego i 10kg siarczanu magnezu? Odmiana moderato pszenzyta.chce uniknac przypalen i zadtanawiam sie nad taka mieszanina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typoli    2

Witam, czy ta dawka będzie pasowała na pszenicę i pszenżyto ozime: duet start 1,0 litra + atak 0,8 litra na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Moim skromnym zdaniem z atakiem możesz zejść do 0,6l Ja bede stosował w ozimej lotus 0,6l + atak 0,6l i pwino wystarczyć.


Czy w jednym przejezdzie w pszenzycie ozimym bede mogl zastosowac 0.9l tilt turbo plus 0.8l mirage plus 0.25l moddusa plus 5kg kristalonu zielonego i 10kg siarczanu magnezu? Odmiana moderato pszenzyta.chce uniknac przypalen i zadtanawiam sie nad taka mieszanina 

  

Dzisiaj dowiedziałem sie od jednego z przedstawicieli handlowych ze nie należy mieszać regulatorów wzrostu z siarczanem mag.

Bo siarcza może wpłwać na sbabsze działanie modusa lub ccc itp.


Panowie co zastosować  z regulatorów ?

Mam propozycje 1l antywylegacz 675 na pierwszy zabieg, a w fazie 2 kolanka 0,7l anty + 0,3l modusa

 

czy lepiej 1 zabieg 1lccc + 0,2l modusa,  a na drugi zabieg coś pod liśc flagowy 0,3lmodusa

lub  1lccc+ 0,5 medax top tylko jeden zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Wykombinowałem coś takiego:

T1 Tilt Turbo 0,8 l/ha + Atak 450 EC 0,8 l/ha
 
T2 Menara 1 l/ha + Amistar 0,5 l/ha
 
T3 Safir 125 SC 0,5 l/ha + Tebu 250 EW 0,5 l/ha
 
co do środków to już nic się nie zmieni tylko chodzi mi o dawki na ha, czy nie za małe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Moim skromnym zdaniem z atakiem możesz zejść do 0,6l Ja bede stosował w ozimej lotus 0,6l + atak 0,6l i pwino wystarczyć.

  

Dzisiaj dowiedziałem sie od jednego z przedstawicieli handlowych ze nie należy mieszać regulatorów wzrostu z siarczanem mag.

Bo siarcza może wpłwać na sbabsze działanie modusa lub ccc itp.

Panowie co zastosować  z regulatorów ?

Mam propozycje 1l antywylegacz 675 na pierwszy zabieg, a w fazie 2 kolanka 0,7l anty + 0,3l modusa

 

czy lepiej 1 zabieg 1lccc + 0,2l modusa,  a na drugi zabieg coś pod liśc flagowy 0,3lmodusa

lub  1lccc+ 0,5 medax top tylko jeden zabieg

 

CCC przy 2 kolanku to nie najlepszy pomysł. Według mnie najbardziej uniwersalne rozwiazanie to: 1 l CCC + 0,2-0,3 Moddusa w fazie BBCH 30/31 i jak widzisz że rosliny idą w górę lub zapowiadają się ekstremalne warunki pogodowe to cerone na flage.

 

 

Wykombinowałem coś takiego:

T1 Tilt Turbo 0,8 l/ha + Atak 450 EC 0,8 l/ha
 
T2 Menara 1 l/ha + Amistar 0,5 l/ha
 
T3 Safir 125 SC 0,5 l/ha + Tebu 250 EW 0,5 l/ha
 
co do środków to już nic się nie zmieni tylko chodzi mi o dawki na ha, czy nie za małe?

w T2 menare zamieniłbym na epoksykonazol. W t3 jak dla mojego regionu zwiększyłbym dawkę tebu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Pozostało mi Mirage 450 z ubiegłego roku i zamierzam dać na T1 1l/ha , czym proponujecie uzupełnić zabieg i jakie środki na T2 i T3 w pszenicy oz.odmiana turkis podatna na fuzariozę kłosów i brunatną plamistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Panowie jak to wyglada sprawa z tym skracaniem ?? Slyszalem kilka wariantow. Moddus 0.2 + CCC 1l czy moddus 0,3 + CCC 0,7L. Pszenzyto jest juz w fazie kolanko 2cm nad wezlem krzewienia. Czy 0,6 moddusa drugie kolanko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Pozostało mi Mirage 450 z ubiegłego roku i zamierzam dać na T1 1l/ha , czym proponujecie uzupełnić zabieg i jakie środki na T2 i T3 w pszenicy oz.odmiana turkis podatna na fuzariozę kłosów i brunatną plamistość.

 

Witam ja na T1 do mirage  0,8 l/ha  daje 0,35 l corbel + 0,35 l propico koszt łaczny na ha ok 110 zł. a na t2 duet ultra ale jeszcze nie wiem z czym. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Panowie w jakich temperaturach działaja dobrze fungicydy?Chodzi mi o tilt turbo i mirage w dawkach po 0,8l/ha , poki co temperatury 10-12 stopni i nie zanosi sie na znaczaca poprawe tak wiec czekac czy kropic juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

na mirage wlasnie nie pisze nic na etykiecie o temp. i tez sie zastanawialem czy jechać, i doszedłem do wniosku ze nie ma na co czekać, dodatkowo do fungicydu daje 25 kg/ha mocznika 12,5 kg siarczanu magnezu i 2,5 kg odżywki  NPK + mikro. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

jaka macie propozycje na t2 w pszenzycie moderato? T1 tilt 0,9 + 0,8 mirage a na t2 mysle nad duet ultra 0,6l/ha .Nawozenie 120N celuje w plon 5-6t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

a jaka może być skuteczność fungicydów przy ujemnej temperaturze? myśle nad tym, aby jutro w miare możliwości pryskać w temperaturze 14-16 stopni, ale na weekend temperatura może spaść do zera. czy jeśli roślina wchłonie oprysk to nie obniży jego skuteczności w późniejszym czasie bądź też okres ochrony zmniejszy się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

 

 

w T2 menare zamieniłbym na epoksykonazol. W t3 jak dla mojego regionu zwiększyłbym dawkę tebu

 

A dlaczego, menara będzie złym rozwiązaniem na t2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

Witam na piatek zapowiadaja ochlodzenie w nocy nawet do zera czy jeli jutro opryskam ccc+ midas + duet star czy wszystko dobrze zadziala czy czekac na lepsza pogode dzisiaj wieje i nie ma opcji zeby wyjechac w pole czy ccc w tak niskiej temperaturze dobrze zadziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

ja dziś na wyleganie pryskałem niema co czekać faza odpowiednia ,ale z grzybówką się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie jak to wyglada sprawa z tym skracaniem ?? Slyszalem kilka wariantow. Moddus 0.2 + CCC 1l czy moddus 0,3 + CCC 0,7L. Pszenzyto jest juz w fazie kolanko 2cm nad wezlem krzewienia. Czy 0,6 moddusa drugie kolanko ??

 

jak na tą fazę to daj 0,4 moddus i będzie ok.

 

Panowie w jakich temperaturach działaja dobrze fungicydy?Chodzi mi o tilt turbo i mirage w dawkach po 0,8l/ha , poki co temperatury 10-12 stopni i nie zanosi sie na znaczaca poprawe tak wiec czekac czy kropic juz?

 

przy 10-12 C ja bym nie czekał no chyba że nie ma zbytniej presji chorób. Idealnych warunków tej wiosny może nie byc

 

A dlaczego, menara będzie złym rozwiązaniem na t2?

 

Nie złym ale epoksykonazol na ochronę flagówki wydaje mi się lepszy

 

Witam na piatek zapowiadaja ochlodzenie w nocy nawet do zera czy jeli jutro opryskam ccc+ midas + duet star czy wszystko dobrze zadziala czy czekac na lepsza pogode dzisiaj wieje i nie ma opcji zeby wyjechac w pole czy ccc w tak niskiej temperaturze dobrze zadziala?

 

Jeżeli faza goni to pryskaj, jak jeszcze nie ma BBCH 31 to możesz się wstrzymać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj