Polecane posty

Badylarz    15

Od jutra niby z powrotem ma wrócić zachmurzenie i opady śniegu :/ Gdyby było tak jak wczoraj i dziś czyli plusowe temperatury w dzień i słońce to nie byłoby źle a tak to czuję, że z wjazdem w pole poczekamy do końca kwietnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

magnum123 gdzie ty mieszkasz u mnie centrum wlkp zima na całego trzyma od prawie miesiąca i śnieg i mróz

na południe od Wrocławia; mróz był to nie powiem, dziś w nocy -5 w dzień +8 i coś zaczyna się chmurzyć

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie śniegu 5-10 cm na polach temperatura w dzień 5 stopni a w nocy -5 najgorsze że ziemniaki podkiełkowane już powinienem dawno zasadzić a może wiade za jakieś 2 tygodnie w pole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ładnie się topiło, trawa już przebija przez śnieg, a teraz zaczyna lekko padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

A ja proponuję przez Święta nie płakać i narzekac. To nie powódź że zniszczy, nie tornado że odbudowywać się trzeba. To poprostu trochę chłodniej i tyle. Zdrowych, Wesołych Świąt. Zajrzę tu w dniu roboczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

To że teraz jest chłodno i śnieg to nic, rozumiem też, że jest marzec i zdarzają się takie przypadki ale nie, że 6 kwietnia ma walić śnieg i topnieć do 15 kwietnia. Nie wiem jak tam u ciebie na wschodzie ale u nas jak nie zasiejesz do połowy kwietnia to zwykle nie ma co zbierać, chyba że trafi się dobry rok akurat. Słyszałem też, że jęczmień siany 5 maja urośnie ale to jest jęczmień a do niego potrzeba dobrej ziemi. A moi sąsiedzi mają głównie 5 i 6 klasę to co mają robić ? Siać w maju i zebrać niecałą tonę plew ? Tu jest właśnie problem a jeszcze trzeba zaorać pod te zboże a to kolejne parę dni czekania bo musi głębiej podeschnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Byłem dziś z psami na spacerze. Słońce świeciło na termometr to pokazywał 15 st. Na życie 10 cm śniegu który nie chce za bardzo topnieć bo ziemia jest puszczona może z 5 cm a pod spodem kamień.

Na podwórku że śnieg wyrzuciłem to ładnie ziemia puściła, ale tam gzdzie jest śnieg zmarzlina.

Jutro poprawi to w pole 20 kwietnia, jak dobrze pójdzie. :(

Edytowano przez jarecki82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Co niektórzy próbują pocieszyć sytuację ale mija dzień za dniem i żadnej poprawy pogody nie widać, zamiast w polu czy chociaż na podwórku to siedzi się w domu i stuka w klawiaturę co trochę denerwuje.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi    2

U nas na zamojszczyźnie ziemia nie jest bardzo zamarznięta.Sporo wody wsiąknie w glebę a to dobrze,ale za to śniegu jest tyle,że za dwa tygodnie się nie stopi.Co więcej nie ma optymistycznych rokowań co idzie o pogodę.Na moje oko ok 20-25kwietnia się wejdzie w pole :wacko: niefajno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Święta, śnieg - tylko Kevina sam w domu brakuje ;)

 

Późne siewy to mniejsze zbiory ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

A ja proponuję przez Święta nie płakać i narzekac. To nie powódź że zniszczy, nie tornado że odbudowywać się trzeba. To poprostu trochę chłodniej i tyle. Zdrowych, Wesołych Świąt. Zajrzę tu w dniu roboczym.

 

Chociaz raz coś mądrego napisałeś ;)

 

Podlaskie lekkie przebłyski słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No u mnie też sypie teraz.

Na Boże Narodzenie śniegu nie było to teraz równoważy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor002    0

koledzy nie ciekawie się dzieje mówią zimę do końca kwietnia. chyba jeczmienia jarego nie bedzie się opłaciło w maju siać. co wy myślicie o tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Małopolska, dzisiaj spadło już około 10 cm a to podobno nie koniec a przecież jeszcze wcześniejszy śnieg leży. Oczywiście zgadzam się, że to nie katastrofa na miarę wichury, powodzi itp, ale plonu od tego raczej nie przybędzie ( no chyba że kukurydzy, bo ta lubi dużo wilgoci w glebie). Na pole za dwa tygodnie chyba jeszcze nie ma szans wjechac, ale dzięki temu mamy dłuższe" wakacje zimowe". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Zima nie przestaje zaskakiwać, spadło dobre 20cm śniegu w centrum śląska i dalej sypie. Miałem przyjemność jechać dziś o 9:30 na cielenie, na 4km odcinku 2 wypadki, a to nie jakieś zad... tylko droga wojewódzka i 0,5km ekspresówki. Lepiej nie wyjeżdżać samochodem z domu, mimo zimówek auto ślizgało się non stop.

 

Nieciekawie się robi, dobrze, że w tamtym roku uwinąłem się z siewem ozimin, bo późno wysiane pszenice nie dadzą rady się odpowiednio zakrzewić.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Nie przesadziłęś z tymi 20cm?Jak mieszkam na śląsku i może ze 2cm spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj