Polecane posty

fireseba    224

Czy na mapce prognizowej "dojdz-satu" jest padana data kiedy to bedzie? Czy tylko noc , jutro i pojutrze. Zadzwon zaputaj czemu prognoza sie nie sprawdza a powiedza ci wlasnie tak.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie wiem czy lepiej. Jak zaczeka do przyszłego , to jeszcze za ten odsetki doliczy i suma wzrośnie :ph34r:

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik1973 napisał:

No wszystkim kasy nie starczy.

Napewno nie dostaną krowiarze bo mają co miesiąc wypłatę,

Napewno nie dostaną bydlarze bo mogą byka sprzedać,

Trzodziarze może te z tetenu asf gdzie jeść trzeba dać a sprzedać nie można,

No wielkoopszarowcy takzwane bambry bo mają dopłat od groma że nawet ugorując pola można żyć w luksusie.

Pomoc dostaną Ci tacy jak ja co muszą z tych kilku ha wyżyć i poopłacać rachunki.:)

Tacy też .uja dostaną, bo mają sprawne dwie ręce, którymi mogą zapracować na swoje utrzymanie, tylko że popadli w niewolę grzechu ciężkiego jakim jest LENISTWO !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Wczorajszy bilans to 7 mm deszczu, wyłożona gryka i złamanych kilkanaście wiśni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7224

,

Edytowano przez pedro2
Podwójnie wysłany post

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7224

Leży bykiem na okraglo, żonka pewnie gdzieś w fabryce żyły wypruwa, a wy pytacie go z czego żyje z 12ha. Za każdą zapomogą leci pierwszy, a te konserwy z dożywiania sam pewnie wpiernicza aż dym idzie, mówi że dla psa.... cały sens życia i gospodarzenia widzi w zapomogach odszkodowaniach i dopłatach. Dopłaty też "germańskie" a jednak nie śmierdzą? 

Gnoju leż sobie bykiem ile chcesz, ale nigdy nie wytykają co komu się należy bo takich jak ty za taką gadkę to bym wywłaszczył i do kołchozu. Jedyna nadzieja w dopłatach do produkcji wtedy szybciutko byś się za robotę wziął

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

No jak ja kurła kompletnych hultajów nie nawidze. Chodzi taki pachnacy ,ubrany po mieście a co się w oborze dzieje... Bydło w g...pływa i to dosłownie.Zreszta ciągnących tylko socjal też

 

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19714
10 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

No minister potwierdził pomoc finansową dla najbardziej poszkodowanych przez suszę, czyli powinienem się załapać:)

i Już świeży dopływ gotówki bez pracy^_^

10 godzin temu, marekfarmer napisał:

 

Ale trzeba  prosić  wiesz  o co   w 2016  prosiłem i 2 dni przed zbiorem na rzepak otrzymałem to  B|

Kija na grzbiet za głupie gadanie??

6 godzin temu, staszek131415 napisał:

 

Jak nie Twoje to śmiało możesz ciąć a jak Twoje to nieh sąsiad zetnie to góra mandat 100 zł

żebyś się się nie zdziwił co do wysokości mandatu

4 godziny temu, fireseba napisał:

Pulawy nie podaja suszy w uprawie trawy. Czy łaki tez sie wliczaja?

łąki nie ucierpiały wg Puław

jak byłem dziś w UG to mówili,ze oszacują bo może sie coś zmieni

 

 

Dziś dość chłodno, silny wiatr i ze dwa razy po minimalnym opadzie, po wczorajszym już sie ok 12 kurzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
ja się zastanawiam czy nie będzie rano szronu bo teraz 8 stopni jest i czyste niebo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

Opad po wczorajszych burzach. Jak widać na nizinach Siedlce oberwały najmocniej.

opady.png

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pedro2 napisał:

Leży bykiem na okraglo, żonka pewnie gdzieś w fabryce żyły wypruwa, a wy pytacie go z czego żyje z 12ha. Za każdą zapomogą leci pierwszy, a te konserwy z dożywiania sam pewnie wpiernicza aż dym idzie, mówi że dla psa.... cały sens życia i gospodarzenia widzi w zapomogach odszkodowaniach i dopłatach. Dopłaty też "germańskie" a jednak nie śmierdzą? 

Gnoju leż sobie bykiem ile chcesz, ale nigdy nie wytykają co komu się należy bo takich jak ty za taką gadkę to bym wywłaszczył i do kołchozu. Jedyna nadzieja w dopłatach do produkcji wtedy szybciutko byś się za robotę wziął

Konkretnie i na temat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
27 minut temu, marian_malcher napisał:

 

Konkretnie i na temat :D

O kogo konkretnie sie rozchodzi? Jeden z "tych" dzierzawi mi łaki i pole razem okolo 3,5ha i w tamtym roku niecaly hektar dorzucil(nie chcial nic pieniedzy ale dalem tak jak za reszte). Pola takie ze 3 lata ziemniaki sadzil i ani razu nie kopal, nawozy? Nie zna nawet skladu jednego z nich, nawet nie wie co to potas lub bor. Trzy lata temu pytal czy nie chce kupic tej ziemi to powiedzialem ze nie jestem taki glupi by placic 40tys za to cos. Teraz chce 100% wiecej za dzierzawe bo zasialem 2ha lucerny i widzi ze rosnie. Gosc co rok zmienia zdanie to jak mam obsiac trawa jak za rok da komus innemu. Doplaty on wezmie, suszowe tez, akcyza to.oczywiscie bo dieslem jezdzi a sam dla niemca pracuje, wiatraki robi.  Nie to ze taki dostanie.ale jeszcze przepierniczy wszystko na piwo za Odrą 

@Uziu92 doslownie, same miasto tylko i okolice

A jak na polodniowym wschodzie? Radary od 24h pokazuja opad

 


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
9 godzin temu, Ulman napisał:

 

Liczysz że państwo  uczyni twoją produkcję opłacalną za cudze pieniądze.   

Najpierw  oddaj  cały  social  co wydoiłeś  od Państwa  a potem  pisz.  To jest  temat  o Pogodzie  nie Socialu

Ja  liczyłem na wysokie plony  a że  przyszedł wiatr  ze wschodu  i  mamy co mamy to inna sprawa.   Ja sobie poradzę  bez  wsparcia  suszowego 

8 godzin temu, soltys48 napisał:

 

Kija na grzbiet za głupie gadanie??

Widzę kroczysz ciemną  doliną :ph34r:.  Groźby  Karalne  :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

  Wschodni,zachodni wiatr,pitolenie. Puść takiego nakręcanego bączka w  prawą np.stronę. On przesuwa się w prawo,a po przeciwnej jego stronie jest obrót lewy,tak samo w pogodzie.,no być może ten wir liżnie z boku cieplejszego,czy zimniejszego powietrza,ale idzie do przodu,choć z każdej jego strony jest inny wiatr. Ten co ma zborze,mniej urosło,mniej sprzeda,a nie będzie dokupować ot tak sobie ziarna,a ten co ma bydło -,a co tu kużwa po opadach,jak trawa wyschła.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
5 godzin temu, fireseba napisał:

@seO kogo konkretnie sie rozchodzi? Jeden z "tych" dzierzawi mi łaki i pole razem okolo 3,5ha i w tamtym roku niecaly hektar dorzucil(nie chcial nic pieniedzy ale dalem tak jak za reszte). Pola takie ze 3 lata ziemniaki sadzil i ani razu nie kopal, nawozy? Nie zna nawet skladu jednego z nich, nawet nie wie co to potas lub bor. Trzy lata temu pytal czy nie chce kupic tej ziemi to powiedzialem ze nie jestem taki glupi by placic 40tys za to cos. Teraz chce 100% wiecej za dzierzawe bo zasialem 2ha lucerny i widzi ze rosnie. Gosc co rok zmienia zdanie to jak mam obsiac trawa jak za rok da komus innemu. Doplaty on wezmie, suszowe tez, akcyza to.oczywiscie bo dieslem jezdzi a sam dla niemca pracuje, wiatraki robi.  Nie to ze taki dostanie.ale jeszcze przepierniczy wszystko na piwo za Odrą 

@Uziu92 doslownie, same miasto tylko i okolice

A jak na polodniowym wschodzie? Radary od 24h pokazuja opad

 

seba  coś tam sunie północą coś dostaniesz


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
41 minut temu, thug napisał:

seba  coś tam sunie północą coś dostaniesz

Mnie nawet prognozy omijaja, ta dziura w prawym gornym. Na czwartek nadawali silny opad w promieniu 250km az 0.3mm+/-40% obciekło z nieba. 

Deszcz to widze jak sikam i to jest najwiekszy "opad" w okolicy:)

Screenshot_20180623-074607.thumb.jpg.feb1d836816f9f10ec9665f1b3415a0e.jpg

Nie wiem czy ten deszcz cos da. Takiej trawy nigdy nie widzialem, watpie ze to odrosnie. Nawet lucerne slonce spalilo, same badyle i po 3 listki. Jak juz 3 letnia lucerna nie rosnie to zaraz i w studni bedzie sucho. Nie powiem padalo, i to tyle ze kazdy k**wy sadzil, lacznie przez ponad 8 miesiecy. Wykonywalem orke pod kukurydze (ziemia gleboszowana) w drugiej polowie kwietnia to sie kurzylo, a spadlo w ciagu 6 miesiecy ponad 800mm. Musi padac znow pol roku zeby to nasiaklo, widac to po lucernie ze tam glebiej tez sucho

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Wtedy moga sie kamienie w nerkach odkleic i bedzie gradobicie. Tylko zywiec zdroj woda w ch*j

Edytowano przez fireseba
  • Haha 2

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
9 godzin temu, pedro2 napisał:

Leży bykiem na okraglo, żonka pewnie gdzieś w fabryce żyły wypruwa, a wy pytacie go z czego żyje z 12ha. Za każdą zapomogą leci pierwszy, a te konserwy z dożywiania sam pewnie wpiernicza aż dym idzie, mówi że dla psa.... cały sens życia i gospodarzenia widzi w zapomogach odszkodowaniach i dopłatach. Dopłaty też "germańskie" a jednak nie śmierdzą? 

Gnoju leż sobie bykiem ile chcesz, ale nigdy nie wytykają co komu się należy bo takich jak ty za taką gadkę to bym wywłaszczył i do kołchozu. Jedyna nadzieja w dopłatach do produkcji wtedy szybciutko byś się za robotę wziął

pedro,,pdro,,pedro zluzuj majty przemawia przez Ciebie beziteresowna zawiść ,gówno ciebie obchodzi z czego Rolnik żyje. To po po pierwsze. Po drugie jakby były dopłaty do produkcji to w tym roku i w przypadku innej klęski pierdziałbyś cieniutko no ale jak ten pies ogrodnika jak ja mam gówno to inni niech też mają to samo

 

 

Edytowano przez witejus
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Nie martw się nie Ciebie jednego omija deszcz, już się prognozy poprzesuwały a miało tak padać w niedziele i poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj