Polecane posty

milanreal1    319

Skoro sypią przedsiewnie, pierwsza dawka azotu, druga dawka azotu, azot na kłos to może i na podniesienie zadziała.

Jak zazdrościsz plonów to lepiej nic nie pisz.

 

We wczorajszą noc 23mm, pięknie jare się zregenerowały. Choć w okolicy wiele jęczmieni ozimych sie położyło.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Skoro sypią przedsiewnie, pierwsza dawka azotu, druga dawka azotu, azot na kłos to może i na podniesienie zadziała.

 

zadziała na podniesienie wacka :lol:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popadało u kogoś dziś na wschodzie kraju ok 19:00?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5348

Popadało u kogoś dziś na wschodzie kraju ok 19:00?

 ta, z konewki na ogrodach


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak pytam, bo u mnie chlapneło kilkanaście sekund a daleko na niebie ciemne deszczowe chmury. Myślałem, że podlasie coś złapało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

U nas znowu zaczyna robić b.mokro na polach,sąsiad wczoraj robił koleiny podczas oprysku kukurydzy a ma ponoć dowalić kolejne 20l w ciągu doby ,zaczyna powtarzać się zeszłoroczna historia gdzie w żniwa kombajny  się topiły a poziom wód gruntowych obecnie jest wyższy niż był w poprzednim roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Puść trochę na podlasie. Thomas wczoraj kilka kropel nie wiadomo skąd bo żadnej chmurki nie było, pewnie w samolocie ktoś z tronu puścił... A ta chmura była konkretna, szła zatrzymała się gdzieś na pn Podlasia i ni cholery nie wiem co to było, na radarach kompletnie nic


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Skoro sypią przedsiewnie, pierwsza dawka azotu, druga dawka azotu, azot na kłos to może i na podniesienie zadziała.

A po co aż tyle sypać?

Raz przy wysiewie sypnac azotu porządnie i wystarczy...Panie oszczednie,oszczednie :P

 

U mnie jest już 28° zapowiadaja,ze ma być cieplej.

Deszczu brak.

Suszenie traw w pełni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Deszczu brak, a prognozy do końca czerwca bez opadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

jutro ma iść front z  burzami, ale nie "wszystkie prognozy" go widzą, pewnie znow nic z tego nie wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

U mnie ma nie padać tylko do Wisły. W podlaskim nie ma żadnego odważnego który nawozy sial. Nawet pod lucerne sie nie rozposci


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jutro ma iść front z  burzami, ale nie "wszystkie prognozy" go widzą, pewnie znow nic z tego nie wyniknie.

 

Zbyt mała strefa zasięgu tych burz i w dodatku będę krótkotrwałe więc większość z nas pewnie obejdzie się smakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Deszczu brak, a prognozy do końca czerwca bez opadów

 

 Na jeden dzień  z prognozami  nie mogą  trafić, a co dopiero  na trzy tygodnie... :D    Chcesz  deszczu   oglądaj   prognozy  w polsacie według ich prognoz co drugi  dzień ma padać-, ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

No i juz nie zapowiadadaja deszczu na jutro na wschodzie Polski. Chyba trzeba bedzie powoli rezygnowac, ze zboza i probowac przejsc na cos innego plus nawadanianie. Na 3-4 klasie pszenica zaczyna liscie zwijac. Nie wspominajac juz o pszenzycie na 5...  ziemia doslownie jak beton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

u mnie tak samo.

Byłem dzisiaj dokarmiać owies to już straty są w granicach 50%. Dawno nie widziałem żeby zboża u nas poschły na początku czerwca.

Pszenżyto takie ładne było a już połowa pola jest biała i liście pozasychane. Na pszenicę nie jeździłem ale też sobie wyobrażam jak to wygląda.


Zbyt mała strefa zasięgu tych burz i w dodatku będę krótkotrwałe więc większość z nas pewnie obejdzie się smakiem

 

wczoraj byłem w Twoich regionach to nie jest źle. Jak chodziłem po polach to gdzie nie gdzie buty właziły w ziemię.  Nie widzieliście jak to teraz u nas wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

tak sucho u was  ? u mnie w jarej fakt sucho, potrzebny deszcz, ale w zimówkach jest jeszcze wilgoć, wszystko rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Potwierdzam to co pisze Xtro, w powiecie radzyńskim deszcz potrzebny jak zbawienie ( a nawet bardziej) zwłaszcza na słabszych kawałkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Potwierdzam to co pisze Xtro, w powiecie radzyńskim deszcz potrzebny jak zbawienie ( a nawet bardziej) zwłaszcza na słabszych kawałkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

w niedzielę wrzucę zdjęcie owsa i pszenżyta które najbardziej dostają po d*pie. A najgorsze jest to, że deszczu nie nadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Dziś byłem obejrzeć pola - gryka na IV klasie plackiem leży, truskawki na III tak samo, pszenica i jęczmień na placach ze słabszą glebą (V) wypalone i zasuszone.  Na mocniejszych glebach jeszcze wszystko wygląda  dobrze, ale myślę że na góra 5 dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Ja tam jutro od rana lecę z saletrą. Po niedzielnych 8mm trawy ładnie odbiły, jutro będzie deszcz


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj