Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

a no taka że mróz będzie jeszcze większy i rośliny  są na granicy dziś rozmawiałem z agronomem z dużej spółki robili test na przezimowanie na jęczmeniu ozimym i pszenicy narazie taką z 3 zimotrwałości  można powiedzieć zielony trup na polu. Zależy jakie masz odmiany posiane te z dużą zimotrwałością może ci "PRZETRZYMIĄ"

według ventusky najgorzej na dolnym śląsku będzie w piątek https://www.ventusky.com/?p=52.7;16.9;5&l=temperature-2m&t=20180302/06

a jeszcze jedno ludzie nie zdają sobie sprawy jak plonować będą takie rozjechane przez mróz odmiany już to przerabialiśmy  w 2012 rzepak który pozostał plon słaby pszenice ościste ledwo 4 tonki łapały.

Edytowano przez thug
  • Like 1

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek1992    33

u mnie 6.30 -22, nawozu nie widziałem aby ktoś siał ale w tamtym tygodniu siali wapno na pola 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Moje pszenice również nie mają mniej niż 5 zimotrwałości, ale różnie bywa... Dziś w starej oborze wodę przymroziło, a mróz wg. termometra mniejszy, ocb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

piątki myślę że przerzedzi i tyle tylko tak jak mówie na dolnym śląsku najgorzej ma być w piątek


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
51 minut temu, ws71 napisał:

Kolego 40m/s to jest ok 144km/h a to jest siła huraganu czyli mało co zostaje na powierzchni[coś takiego wystąpiło 11 sierpnia u nas w okolicy] ciekawe co brali prezenterzy pogody ale mieli niezłe loty

z jakiego powiatu jesteś? nie wiem czy wiatr z 11sierpnia nie był kapkę silniejszy jak 40m/s ale racja jest taka że to duży wiatr. 

Powiat Sępoleński -14 o godz 6 i coś trochę poprószyło śniegu ale można go liczyć w mm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
11 minut temu, Zawisza napisał:

Moje pszenice również nie mają mniej niż 5 zimotrwałości, ale różnie bywa... Dziś w starej oborze wodę przymroziło, a mróz wg. termometra mniejszy, ocb?

Mury nabrały chłodu i go oddają. U mnie też tak kiedyś było że woda zamarzala dopiero po kilku dniach mrozu. 

Dobra ta apka. Zgadzacie  się z okrywą śnieżną jaką u was pokazuje? Z tego co widać to ruska pszenica śpi pod kołderką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

@thug bez kitu i u mnie ma przekroczyć ponad -20 w piątek, a inne pogody podają dużo mniejsze temp. 

@Taurus83 W sumie, logiczne wytłumaczenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VDamianos    7

Rano -15  i spadło niecałe 0,5 cm śniegu ale słońce przyświeci i zniknie ... Sąsiad wczoraj sypał nawóz na rzepak i pszenice  ,to aż miło było popatrzeć :)
PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188
W zacisznym miejscu -20°C o 7.00 gmina Międzylesie. Wieje średnio, ok 5 cm śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062

Przed godziną 6 było -18* obecnie jest -13* i słonko ostro daje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2440

Moja pszenica Mewa (6,0) już przed tymi mrozami była fioletowa, także ja tam sobie wielkich nadziei nie robię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
14 godzin temu, Majster96 napisał:

@Kula07 wspomniał w jednym ze swoich filmów, że zrezygnował z ubezpieczenia od wymarznięć

jak u Ciebie wygląda sytuacja ze śniegiem i mrozami?

Nic takiego nie mówiłem :) to raczej Słomek.

U mnie sytucja raczej ok.

14 godzin temu, Majster96 napisał:

@Kula07 wspomniał w jednym ze swoich filmów, że zrezygnował z ubezpieczenia od wymarznięć

jak u Ciebie wygląda sytuacja ze śniegiem i mrozami?

Nic takiego nie mówiłem :) to raczej Słomek.

U mnie sytucja raczej ok.

14 godzin temu, Majster96 napisał:

@Kula07 wspomniał w jednym ze swoich filmów, że zrezygnował z ubezpieczenia od wymarznięć

jak u Ciebie wygląda sytuacja ze śniegiem i mrozami?

Nic takiego nie mówiłem :) to raczej Słomek.

U mnie sytucja raczej ok.

14 godzin temu, Majster96 napisał:

@Kula07 wspomniał w jednym ze swoich filmów, że zrezygnował z ubezpieczenia od wymarznięć

jak u Ciebie wygląda sytuacja ze śniegiem i mrozami?

Nic takiego nie mówiłem :) to raczej Słomek.j

U mnie sytucja raczej ok.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
2 minuty temu, Zawisza napisał:

@thug bez kitu i u mnie ma przekroczyć ponad -20 w piątek, a inne pogody podają dużo mniejsze temp. 

@Taurus83 W sumie, logiczne wytłumaczenie :D

nie wiem jak inne prognozy ale ventusky opiera się na trzech modelach numerycznych  GFS, ICON, GEM jak do tej pory sprawdza się idealnie nawet zawyża o jeden stopień


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696
57 minut temu, PRIMO napisał:

Przed godziną 6 było -18* obecnie jest -13* i słonko ostro daje. 

To u mnie było -16, jest -12 zaczyna nieprzyjemnie wiatr zaciągać i słońca brak - jest pochmurno.  Jak się wypogodzi na noc to da popalić, bo wczoraj o tej porze było -6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Moja pszenica Mewa (6,0) już przed tymi mrozami była fioletowa, także ja tam sobie wielkich nadziei nie robię 

Powiem Ci tak jakby Mewa padła to wszytko padłoby oprócz chyba tylko żyta, także o mewę bądź spokojny.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
1 godzinę temu, KarolGo napisał:

z jakiego powiatu jesteś? nie wiem czy wiatr z 11sierpnia nie był kapkę silniejszy jak 40m/s ale racja jest taka że to duży wiatr. 

Powiat Sępoleński -14 o godz 6 i coś trochę poprószyło śniegu ale można go liczyć w mm. 

Okolice Więcborka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
LBI rano bylo -19 a teraz w dzien trzyma -12 tylko najgorzej ze wiatr zaczyna wiac
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
2 godziny temu, thug napisał:

a no taka że mróz będzie jeszcze większy i rośliny  są na granicy dziś rozmawiałem z agronomem z dużej spółki robili test na przezimowanie na jęczmeniu ozimym i pszenicy narazie taką z 3 zimotrwałości  można powiedzieć zielony trup na polu. Zależy jakie masz odmiany posiane te z dużą zimotrwałością może ci "PRZETRZYMIĄ"

według ventusky najgorzej na dolnym śląsku będzie w piątek https://www.ventusky.com/?p=52.7;16.9;5&l=temperature-2m&t=20180302/06

a jeszcze jedno ludzie nie zdają sobie sprawy jak plonować będą takie rozjechane przez mróz odmiany już to przerabialiśmy  w 2012 rzepak który pozostał plon słaby pszenice ościste ledwo 4 tonki łapały.

Ile bylo rano u Ciebie?Tak szybko robili testy na przezimowanie?Przeciez to 4 dni mrozów dopiero za nami i tak szybko by wyszło czy przenica przezyła?

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:D

Ona jeszcze nawet umrzeć nie zdążyła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Najmroźniejsza noc za nami -18, teraz w górę po mało. W następnym tyg będzie już coś widać co dostało po d*pie a co nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Chyba będą jeszcze mroźniejsze - zwłaszcza wschód podkarpacie i właśnie podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj