Polecane posty

ansu    392

I tak nie mamy wpływu na pogodę Jedynie bogate kraje stosują geoinżynierię.

Więc zamias jęczeć, trzeba wykorzystać piękną pogodę np. : na spotkanie z ludźmi, może grill lub piwko. Na kąpiele w jeziorze chyba jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Co za dziura... Kilka miejsc w kraju gdzie zawsze omija deszcz, to miejsca osob ktore narzelaja tu najwiecej, ale jak tu sie nie wkur.. Jak chmury bokiem ida czego potwierdzeniem sa nawet radary.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
10 minut temu, fireseba napisał:

Co za dziura... Kilka miejsc w kraju gdzie zawsze omija deszcz, to miejsca osob ktore narzelaja tu najwiecej, ale jak tu sie nie wkur.. Jak chmury bokiem ida czego potwierdzeniem sa nawet radary.

jest kilka takich  dziur w kraju :) u mnie też taka dziura występuje. cały deszcz zabiera Bydgoszcz Nakło Tuchola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Tylko Ty masz wieksza szanse ze duze.miasta ktore masz w okolicy przyciagna burze. Nie liczac Bialego gdzie i tak spadaja resztki po Warszawie to wlaśnie stolica pochłania najwiecej deszczu.

Obecnie najlepiej sprawdzajaca sie prognoza ktorą obserwuje jest meteo.pl z ktorej wynika ze w sobote burze moga wystepowac wszedzie tylko nie w polnocno wschodniej Polsce.

Pewnie taka mentalnosc ludzi, chca zeby wyschła im kupköwka na slome w czerwcu i kosza po hektarze proszac o pogode.

Jestem dobrej mysli, licze ze w ciagu tygodnia cos popada. Do ideału potrzeba 60-70mm rozlozonych na 30 godzin


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie podobnie albo w Bydgoszczy popada albo do poznania dojdzie i się zatrzyma jakby jakaś ściana była :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
4 godziny temu, soltys48 napisał:

I u mnie w PZL spadło przed chwilą dosłownie kilka kropel

Akcja siano trwa dalej....

Umnie  tak samo  nawet  w deszczomierzu  nie było co  odnotować.  Ja  nie  napada to w piątek  zwijam  siano   bo jutro  święto  trzeba odpoczywać  siano  może  poczekać  na piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Dzisiaj po 10 dniach nieobecności przyjechałem na gospodarstwo i obszedłem pola. Spodziewałem się że jare zboża będą słabe ale jest jeszcze gorzej niż myślałem (: Jak będzie jeszcze tydzień takiej wietrznej i gorącej pogody to chyba nie będzie sensu do jarych brać usługi kombajnu (: Żyto hybrydowe jeszcze jedynie jako tako rokuje chociaż też dostało od suszy (: Jestem z Kujawsko Pomorskiego (powiat Świecki) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
Napisano (edytowany)

A u mniej koło Sokółki trawa po skoszeniu usycha. Także na drugi pokos już nie ma co liczyć jak nie przyjdą jakieś obfite opady. Maj zamykany z 20l.

A pomyśleć że jeszcze w kwietniu się topiłem w blocie jak nigdy. Durna pogoda

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159
  1. Zapowiada się nie ciekawie , jeszcze maj ,a już jarzębina przekwitła i jest zielona . Lipa lada dzień zakwitnie , czereśnie wczesne i póżne razem dojrzewają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

u nas dziś 3 burze nacieraly przez cały dzień z 3 str. szanse na opad były ogromne, ale wyszło jak zawsze.

1 burza -0mm

2 burza - 0mm (2km dalej wszystko pływało w kilka minut)

3 burza jakiś tam symboliczny opad można powiedzieć dolistny...

u nas właśnie jest taka dziura kiedyś było inaczej, ale kopalnia odkrywkowa, jeziora i rzeka a do nas nie ciągnie.

Kiedyś byłem kilka mies w Otwocku pod Warszawą, no coż tam to były burze ogromne deszcz lał się z nieba co kilka dni- u nas jak by tak padało to bym z piachów sprzątal p 5-6t a nie po 1-2


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, fireseba napisał:

Co za dziura... Kilka miejsc w kraju gdzie zawsze omija deszcz, to miejsca osob ktore narzelaja tu najwiecej, ale jak tu sie nie wkur.. Jak chmury bokiem ida czego potwierdzeniem sa nawet radary.

Też jestem z północnego wschodu, suma opadów w maju 11l/m, tragedia A prognozy nie napawają optymizmem bo w całej Polsce prognozowane są burze za wyłączeniem właśnie Polski północno wschodniej, wszystko wysycha, żal jeździć na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

powiat chojnicki to samo schniemy już niestety, a szansa na opady znikoma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5353

:tw_blush:

33813060_871914909679244_914384585976132

 

  • Thanks 1
  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Dziś zaskoczenie, bo z małej chmurki napadało 5mm, maj zamykamy z 11mm. W zeszłym roku przy takim opadzie w maju yacenty zbierał 10,5 tony jęczmienia, także nie wszystko stracone... na III klasie :P na V ledwo się trzyma na VI wypalone wszystko, owies ma 10 cm, a żyto jest białe, szkoda że kłosy puste ;) 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

@marulekk biedna ta dziewczyna - pocieszył bym ją, Ale w sobotę będę truskawki zbierał. I też na płacz mnie zbiera:tw_bawling:

A swoją drogą jak jej zależy to do kabiny i za lewarek trzymać i biegi zmieniać. Zawsze to jakiś wyjazd, a jak nie to wyjazd do miasta:D

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Jaki deszcz, ja jeszcze mam do końca czerwca siana więc niech dopiero w lipcu coś pokropi a najlepiej już w wrześniu bo jeszcze żniwa po drodze, chodź suchy wrzesień tez by się przydał aby zboża zasiać 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

No i październik/listopad, żeby orki zimowe zrobić xD

Żarty żartami, ale ten rok zapowiada się chyba gorszy niż 2015, przynajmniej jak na razie, bo wtedy jednak wiosną jeszcze coś padało.

Maj zamyka się na 53l. Planowałem N2 w kukurydzy, ale na razie w długoterminowych nie widać pewnego deszczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

53l ?To jeszcze w miarę. To niektórzy tu mają na piasku x razy mniej. Na Podlasiu będziemy wielbłądy chorować a wypasać pod Białymstokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Podlasie długie i szerokie druga połowa maja ponad 70mm drugi pokos ładnie zakrył ziemię to tak nie smali, zboża na razie ok, ziemniaki i qq zapierniczaja aż miło popatrzeć. Na torfie dalej nie mogę skosic, z drenek cieknie bystro. 

Ale kiedyś się skończy wilgoć, jak w weekend nie popada to zacznie palić górki pewnie. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Ok,fakt u Was padało bliżej Mazowsza,ale wschodnie Podlasie sucho. Trawa na pniu schnie kto nie pokosił jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Ale wczoraj Gorzów Wielkopolski zalało i zgradowało. U mnie od Wielkanocy do 15 maja praktycznie dostałem 5 liter a od 15 do teraz 90 liter ale tej wody wcale nie widać. Papryka na polu zacząłem sądzić w popiuł a kończyłem po deszczach i przedwczoraj już były rozłożone paski do nawadniania i pompa chodzi bez wyłaczania już 24 godziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
6 godzin temu, pedro2 napisał:

Podlasie długie i szerokie druga połowa maja ponad 70mm drugi pokos ładnie zakrył ziemię to tak nie smali, zboża na razie ok, ziemniaki i qq zapierniczaja aż miło popatrzeć. Na torfie dalej nie mogę skosic, z drenek cieknie bystro. 

Ale kiedyś się skończy wilgoć, jak w weekend nie popada to zacznie palić górki pewnie. 

To Ty dopiero teraz to zauważył że długie i szerokie :P sam zazwyczaj piszesz w imieniu całego Podlasia że pada to już Podlasie zlało czy Podlasie oberwie. Ja nie wiem czy w ostatnich tygodniach i 15 mm dostałem może tak może nie miernika nie mam. Więc jak pada w okolicach Łomży to chwała, ale radzę nie wypowiadać się za resztę Podlasia gdzie ludzie mają sucho ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

dobrze że chociaż dwie osoby na tym forum zadowolone z opadów i roku:) dużo narzeka na susze ja również a może niech napiszą inni jak jest ładnie u Was na polach od 1 do 6 klasy ziemi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj