Polecane posty

Gość   
Gość
4 godziny temu, Agrest napisał:

U mnie meteo od rana pokazuje +20 stopni i ciągle leje. w rzeczywistości na tą chwilę jest + 30 i ciągle grzeje:D

Ale od Wisły co trochę ciemne chmurki przechodzą i czasem pomrukują. Teraz jakiś kolos się buduje i nie wiem czy chcę ją w pełnej krasie oglądać. byle wichury i gradu nie było

Teraz to chyba u ciebie dopadało. Cały czas na radarze pokazuje jak od południa przez Radom idzie do Otwocka/Warszawa/Garwolin i dale na północ. A ja na granicy tych chmur. Ciągle widzę błyski i granatowe niebo na zachodzie ale deszczu nie ma :(

Teraz od godz. zaczęło coś kapać, akurat wracałem do domu zajechałem teraz 20 min temu w kurydzę. Kopnąłem ziemię nogą to 1 cm przesiąknęło dalej suchy piasek.

 

W tamtym tyg. takie samo pasmo deszczu szło przez Lublin/Lubartów i na północ ja także znalazłem się jedynie na skraju tych chmur nawet kropla nie spadała. Pięknie kur...na pięknie... Cienko to widzę, ozime uprawy padły z suchości teraz jeszcze kukurydza 2 - 3 tyg. wytrzyma i jak nie popada porządnie to pozamiatane. Trzeba będzie się rozglądać za jakimś dobrym etatem na uchodźstwie może UK, może Norwegia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631
Napisano (edytowany)

Na tą chwilę nie narzekam, a nawet mogłoby przestać bo truskawka w wodzie stoi.  W tej chili dzisiaj już 27mm.

Ogólnie od paru lat w jednym miesiącu nie spadło tyle deszczu co w tegorocznym maju. Ale  wcześniej susza swoje już zrobiła - choć to tylko lokalnie - nawet w obrębie gminy zróżnicowanie jest duże. 

a to co przez Radom przechodzi to ja tylko w oddali widzę. Rzadko coś co wisi nad Radomiem, mnie zarywa. Ja dostaję wodę jak Wisła od wschodu puści chmurę lub Kamienna od płd. wsch. Rzadko się zdarza, ale jak już to i doleje i w miarę spokojnie. Od zachodu to tylko wiatr i ewentualnie grad

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

,,Alle  jaja  alle  jaja,, jak mawiała pewna Pani  u Sowy  i przyjaciół

Przeszły dwie  burze   i  zostawiły  4lm2 

xD  xD  xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Agrest napisał:

51 minut temu, Piotrek1975 napisał:

 

Agrest nie mam deszczomierza ale powiem krótko doje..ło i nie odpuszcza. Pada na mój nawóz rosiany i sąsiada siano😎

Patrząc na chmury to powinieneś min razy dwa deszczu dostać.

A teraz coś mi się wydaje że poniewiera @PRIMO

Do teraz leje ale przez pierwszą godzinę to był Armagedon. Teraz leje równomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Nie jarajcie się tak tymi dzisiejszymi opadami, bo następny tydzień przypierdzieli upałami że za 3 dni śladu po tym deszczu nie będzie. U mnie tydzień temu ponad 30 l. całodniowego opadu, wcześniej od początku maja też dolewało (w sumie 87 l.), a dziś już zboża liście zwijają na lżejszych kawałkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

liście zwijają, bo jest upał nie gadaj, że ponad 100l wody już wypiły.

U nas jak teraz dowali to bd żniwa. Mało co wody spadło tydzień temu już wyschło teraz nic nie popadało+ upał można heder zakladać a raczej talerzówkę.

Żeby tak nalało miejscami a miejscami nic to jest przesada.

 

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, Agrest napisał:

To nie lepiej z dziewczyną jak z taczkami? :P ;)

U mnie teraz pada spokojny ale gruby deszcz.  W sumie już 25mm.

 

oj pochodziło by się :P tylko najpierw trza ją mieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8060
2 godziny temu, Agrest napisał:

Patrząc na chmury to powinieneś min razy dwa deszczu dostać.

A teraz coś mi się wydaje że poniewiera @PRIMO

No trzeba przyznać że chłopaki na górze nieźle imprezują bo głośno i mocno polewają xD

Przed 16.00 jak zaczęło padać tak do tej pory z małymi przerwami wlało 21L i dalej pada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Lepiej jak wleje 30mm na tydzień upału niż by miało nie wlać a palić będzie. Podlasie nie ruszyło nic. Ale dziś dzień wolny trochę porządków się porobiło, ojczulek ruszył w ziemniakach grzebać przed południem zjechał z górki i chlup siedzi 😁 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, PRIMO napisał:

I pewnie jutro będziesz zbierał ku nie zadowoleniu Rolnika i nie tylko. ;)

Eeee , no coś Ty . Była dobra pogoda na siano . Zmokło i wyschło . Następne czeka w kolejce . Dnia zabrakło na następną łąkę . Jutro Niedziela , więc siano zaczeka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5353

a ja znowu przewrócił siano i nawet grabaczke na łące zostawiłem aby popadało i d*pa , pochmurzyło i poszło gdzies na Łuków albo dalej 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

no to co że niedziela ? na siano zawsze jest dzień i nie ważny czy to środa czy niedziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wydaje mi się  na Łuków .Jakoś rozmyły się te chmury .

Niedziela , to niedziela . Nie jest jeszcze tak źle , żeby udawać że to inny dzień tygodnia .-_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Chmury sa, doslownie kilka kropel spadlo. I to chyba wszystko. W okolicznych gminach troszke wiecej deszczu. Wystarczy spojrzec  na mapy sat24.com wiem ze nie jest to nadto wiarygodny serwis pogodowy ale sprawdza sie w tym....ze u mnie nie pada. Deszczu nie bylo od prawie dwoch miesiecy. Suche Mieszkowice i okolice pozdrawiaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
4 godziny temu, czesio200 napisał:

wlkp wszystko zwiędnięte od upało. Można powiedzieć, że susza wróciła.

Jak co drugi rok

Dziś dwie burze i co??kolejny litr do kolekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
Napisano (edytowany)

Nad Iłżą  pszeszła trąba powietrzna

 

Edytowano przez stempos1980
Zmiana treści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
No to super u mnie też litr namoczył wierzchnią warstwę a pod nią kurz, jak sprawdzą im się prognozy przez 2 tyg upałów to na polach tragedia się zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czesio200 napisał:

liście zwijają, bo jest upał nie gadaj, że ponad 100l wody już wypiły.

U nas jak teraz dowali to bd żniwa. Mało co wody spadło tydzień temu już wyschło teraz nic nie popadało+ upał można heder zakladać a raczej talerzówkę.

Żeby tak nalało miejscami a miejscami nic to jest przesada.

 

Masz zupełną rację, tylko po cholerę te upały w fazie nalewania ziarna...? Jedne odmiany lepiej sobie z tym radzą, inne gorzej.. Wczoraj i dziś siano zebrane, ale na niedrenowanych łąkach "masło" ;)


Zieleniak napisał:

Chmury sa, doslownie kilka kropel spadlo. I to chyba wszystko. W okolicznych gminach troszke wiecej deszczu. Wystarczy spojrzec  na mapy sat24.com wiem ze nie jest to nadto wiarygodny serwis pogodowy ale sprawdza sie w tym....ze u mnie nie pada. Deszczu nie bylo od prawie dwoch miesiecy. Suche Mieszkowice i okolice pozdrawiaja. 

Mieszkowice pomiędzy Prudnikiem a Nysą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Robi się nie ciekawie, ostatni deszcz 15 maja, jutro i pojutrze 30° z wiatrem, będzie źle, moglibyście choć trochę tego deszczu pożyczyć 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Lubuskie okolice Międzyrzecza az 10l w maju w tym 8l 2giego, wiec kto chce zobaczyc prawdziwa susze zapraszam. Rzepaki nawet uschly na gorszych ziemiach. A jak to mowia w prognozach"zyczymy samych slonecznych dni" wiec dzisiaj 27 stopni od srody 30sci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
34 minuty temu, staszek87 napisał:

Lubuskie okolice Międzyrzecza az 10l w maju w tym 8l 2giego, wiec kto chce zobaczyc prawdziwa susze zapraszam. Rzepaki nawet uschly na gorszych ziemiach. A jak to mowia w prognozach"zyczymy samych slonecznych dni" wiec dzisiaj 27 stopni od srody 30sci.

Nie tylko  u ciebie bo umnie podobnie tylko że o tyle gorzej  że  2 maja dało tylko  5lm2  potem  dwa razy po 1litrze  i  wczoraj  4l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj