Polecane posty

soltys48    19797

Jary 

Kukurydzy i tak mam większą część gospodarstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22
yacenty napisał:

lepiej dać 0.8 priaxora i 150g tebukonazolu.

0.75 priaxora i 200g tebu też fajnie działało

w pszenicy na +/- 7 ton bardziej na t2/t3 bez klasycznego zabiegu na kłos starczy czy dać litr priaxora i 125g tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2150

To temat o jęczmieniu.

Pszenicę z takim plonem dowoziłem do żniw na 0,7 priaxora i 0,5 tebu.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47

Można w jęczmieniu ozimym pryskać spóźnione t2 na kłos? ości już wychodzą a pogoda na oprysk za 2 tygodnie, triazol+strobiluryna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2448
48 minut temu, cotamjaktam napisał:

Można w jęczmieniu ozimym pryskać spóźnione t2 na kłos? ości już wychodzą a pogoda na oprysk za 2 tygodnie, triazol+strobiluryna

U mnie 10 dni temu t1 szło także też się nie spieszę z t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47

Ja planuje jak będzie ciepło prysnąć daxur, a po tygodniu jeszcze arcton wg środek  mikrobiologiczy niby też ma chronić przed grzybem koszt 130 zł/ha a łapie się na ekoschemat biologicznej ochrony upraw 400 zł/ha, stosował ktoś te wynalazki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

Ten wynalazek to nie jest środek ochrony roślin i nie łapie się na żadną biologiczna ochronę roślin 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
4 godziny temu, albert1991 napisał:

Co siejesz ?ja też będę kasował i chyba kuku pójdzie 

Też żółta karłowatość? U mnie też cześć do skasowania. O tym czasie to raczej kukurydza pójdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1835

Kukurydza po 300 na wiosennej orce po jęczmieniu który wyciągnął wode? Matko boska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47
6 godzin temu, Matey napisał:

Ten wynalazek to nie jest środek ochrony roślin i nie łapie się na żadną biologiczna ochronę roślin 

Ten się nie łapie, a jakie się łapią pod ten ekoschemat? Ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1

Czy w takiej fazie można jeszcze zastosować skracanie, a jeśli tak to co polecacie. 

A co polecacie na grzyba

20240415_181124.jpg

20240416_051651.jpg

20240415_181200.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26

Mogę dać a T2 tebu+azoksy jak już będzie kłos? bo warunki mają być na koniec kwietnia dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47
Napisano (edytowany)

Wyżej pisali że można, też pytałem.

Co prawda na moim fungicydzie Daxur jest napisane w etykiecie, że do pierwszych ości w jęczmieniu, ale może nie ma rejestracji po prostu a nic się nie stanie.

Edytowano przez cotamjaktam
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    212

taka kombinacja na jęczmień azoksystrobina 200gr difenakozol 125gr tebunakozol 125gr może być? Taki ala Kier ale mieszany. Potencial na 8t+ na R1 dostał 0.7 medaxu max, ile teraz dać etafonu żeby ustał, dostał 130N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Mustang 306 czy Mustang forte 195 ? na jęczmień jary ? mieszać z Puma na owies głuchy czy osobno jechać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

To jak masz mieszać pume z mustangiem to lepiej zrobić axialem komplett, wyjedzie podobnie cenowo a wytnie pole konkretnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Stosował ktoś Queen w jęczmieniu ozimym na T2 bo nie ma go w rejestracji czy są jakieś skutki uboczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Chyba 2 lata temu generyk Pumy(Fenoxin?) i Mystang forte i jęczmieniowi nic nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

U mnie dopiero wychodzi flagowy.Pójdzie 0,75l priaxora+215g tebu zastanawiam się czy usztywniać etefonem jak jęczmień ma max 40cm obecnie

 

mide.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid15c    11

Ja stosowałem Gold 450 i Pumę razem i również jęczmieniu nic się nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj