Polecane posty

Janeczko    67
1 godzinę temu, Miodek11500 napisał:

Ile siałeś szt?

Szczerze nie powiem Ci bo miałem liczyć a że zapomniałem że nie przewiatraczkowalem zboża to musiałem na szybkości ogarniać temat bo na noc do roboty a że to tylko 1ha to wysialem jakieś 185kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

ja siałem jary 02.04. i zielono na polu, jutro jadę dosiać dołki bo doschły i idzie wjechać. zach. polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9948
Napisano (edytowany)

@Agrest 

Lada moment wyskoczy flagowy, sypać coś jeszcze saletry ? Pomoże to na gęstość? 

Dostał 250 na n1. Kolor ma ładny. Grzyba nie ma. 

 

Flagowy już się pojawia, myślałem że to podflagowy, ale za nim już jest kłos. 

 

 

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Przecież i Ciebie pustynia pewno za chwilę będzie.  Jak wiesz że deszcz spadnie to syp, ja u siebie nie zaryzykuję bo opadów takich by to w korzeń poszło nie widzę.

Dziś zrobione T2 po 125g azoksy i protio plus plus 7,5kg siarczanu mg i cyperkil na wciornastki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Kurde już t2 ja parę dni temu dopiero t1 zrobiłem i okoliczni się wstrzymują bo nie widać grzyba. Ale u mnie aż tak nie jest rozwinięte zboże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Dziś brałem rano środek na t2 w jęczmieniu, a przede mną klient brał na t1 w ozimym.

Trochę mnie to zdziwiło bo już flagowy na 50% roślin rozwinięty , w pozostałych wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
21 godzin temu, Mareg napisał:

Siejecie juz jeczmien jary w lubelskiim?

Dwa tygodnie temu zasiany,więc nie wiem na co czekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9948
Napisano (edytowany)
33 minuty temu, Agrest napisał:

Dziś brałem rano środek na t2 w jęczmieniu, a przede mną klient brał na t1 w ozimym.

Trochę mnie to zdziwiło bo już flagowy na 50% roślin rozwinięty , w pozostałych wychodzi

Pamiętasz co wstawiałem zdjęcie tego sianego w sierpniu? 

No to dziś jechałem a tam jeszcze dobrze w źdźbło nie strzela 😳

Byłem po tebu i etefon, wieczorem jak przestanie wiać to chyba prysne, azot odpuszczę już. 

Skrzypionka kopulowala, więc i cyperkilu trzeba będzie dorzucić 

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

T2 zrobione na dużą rosę, widać jak ciągnik ściągał ją z roślin. Zmniejszona ciecz do 180l, wytrącania kropli i spływu nie zauważyłem. Teraz byłem to widać miejsca naniesienia środka, nalot woskowy rozpuszczony. Powinno być ok. Teraz 20⁰ I dość słonecznie

20240413_064934.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    5

Nie mam doświadczenia w uprawie jęczmienia jarego. Czy ktoś z bardziej doświadczonych mógłby podzielić się sprawdzoną agrotechniką? 
Północno-wschodnią Polska, biegun zimna, pod korzeń 18ton obornika kurzego, gleba lekka, ph 5.2, siew 12.04.2024, 300 nasion na m2, zaprawiane kinto plus +dr green nawóz donasienny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    5
37 minut temu, statham7 napisał:

pH 5.2 to może być słabo z tym jęczmieniem 

 

Niestety posiadam tylko gleby lekkie, a optymalne ph dla takich gleb, kręci się właśnie w okolicy 5.5.

jestem świadom, że może być słabo, ale jak się nie spróbuje to się nie przekonam, najwyżej za rok wybiorę inną jarą uprawę. W tym roku jednak chciałbym spróbować z tą rośliną, i jakby ktoś miał jakieś ciekawe konkrety jak to najlepiej poprowadzić, to jestem otwarty i będę bardzo wdzięczny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Jęczmień ma już flagę, a u znajomego co siałem parę dni wcześniej ości wychodzą. Muszę kupić coś na szybko na T2. Planowałem 0,75 Priaxor i 0,8 tebu. Jak jest tak wcześnie flaga to lepiej dowalić mocny zabieg no nie?

T1 29.03 150g protio, 0,15 cyflu i 125g azoksy czyściutki i mocno ciemno zielony. Dobrze też skróciło w większości dochodzi do kolana, a są i miejsca gdzie jest flaga a ledwo ponad kostkę... Dziwny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)

Jeszcze żeby ciepło było to po jęczmieniu soję na dopłaty posiać w połowie czerwca 😉

Edytowano przez Grzesiu90209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

Taka mała aktualizacja. Luty, siew 6.10

spacer.png

Teraz 

spacer.png

a tu kosmos na innej działce siany koniec września 

spacer.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)

Tu końcem września siany w samosiewy rzepaku w ST bez żadnej uprawy. Październik i dzisiaj, to samo pole.

IMG_20231013_153357_1.jpg

IMG_20240414_090602_1.jpg

Edytowano przez Grzesiu90209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)

Tribenuron 30 gram. Pryskalem wtedy kiedy robiłem pierwsze zdjęcie bo wcześniej nie miałem czasu. Tydzień później poszedł kompleksowy na jedno i dwuliścienne. Ekspert med.

Edytowano przez Grzesiu90209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989

Nadają przymrozki, jary u mnie 3 liść, mam nadzieję że już nie odczuje za mocno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2440
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Nadają przymrozki, jary u mnie 3 liść, mam nadzieję że już nie odczuje za mocno. 

-1/-2 tak jak zapowiadają u mnie to nic nie powinno się stać, -7 wytrzymywał 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj