Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
6465    12383
6 godzin temu, MateuszImiołek napisał:

 

Ciekawe czy odwołanie się od tej decyzji coś da.

A co wpiszesz uzasadniając odwołanie? Poprostu brakło kiełbasy wyborczej i tyle🤷 . Komu się udało to łyknął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
22 minuty temu, Agrest napisał:

Nic nie topi śniegu lepiej jak silny ciepły wiatr.

 

Deszcz topi zdecydowanie najszybciej śnieg , a właśnie od poniedziałku , z nadejściem odwilży ma pojawić się również deszcz , więc po 3 dniach że śniegu  nie wiele zostanie , a póki co to raczej ten śnieg jest na plus , bo te wyrośnięte jęczmiona by już były ładnie przymrożone na liściach 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
Dnia 4.12.2023 o 16:02, Agrest napisał:

Koszty około 4150-4200zł/ha

Szału nie ma ale lepiej jak na pszenżycie gdzie plon niższy i cena sporo niższa a koszty niewiele niższe.

Ciekawe co będzie za rok, w moich stronach sporo osób zasiało, jak rok pod pasuje to ci co mają hodowlę będą mieli swój 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
7 godzin temu, MateuszImiołek napisał:

Również odmowa ze względu na brak środków. 

Ciekawe czy odwołanie się od tej decyzji coś da.

Idże chłopie do arimr , i niech ci wyjaśnią do czego ci dali odmowe , i nie będziesz zamieszania tu robił . Jeśli składałeś potem jeszcze w formie papierowej , to ta odmowa jest tylko dla twojej wiadomości że z tej wcześniejszej puli na którą składałeś kasa się skończyła , a jeśli złożyłeś ponownie to pula już jest inna  , bo od tego żadne odmowy nikt nie dostawał  .

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Macie jakieś sprawdzone sposoby na utrzymanie gęstości w jęczmieniu? Od trzech lat gęstość mam 56-58 przy wymaganych 62kghl, pozniej przy sprzedaży marudzą a człowiek nie chce zwrotu towaru i kosztów transportu płacić i tak dumam gdzie robie błąd.

Odmiana Jakubus, w zeszłym roku bez grzybówki na jesieni, super sie pokrzewił, w marcu potas, azot 120kgN później t1+skracanie i plon ok 6t, ale gęstości brak. Za mało azotu? Brak wody jak ziarno nalewał? Brak t2? Podczas kłoszenia był zdrowy, jedynie plamistość siatkową można było zauważyć


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315
17 minut temu, Matey napisał:

Macie jakieś sprawdzone sposoby na utrzymanie gęstości w jęczmieniu? Od trzech lat gęstość mam 56-58 przy wymaganych 62kghl, pozniej przy sprzedaży marudzą a człowiek nie chce zwrotu towaru i kosztów transportu płacić i tak dumam gdzie robie błąd.

Odmiana Jakubus, w zeszłym roku bez grzybówki na jesieni, super sie pokrzewił, w marcu potas, azot 120kgN później t1+skracanie i plon ok 6t, ale gęstości brak. Za mało azotu? Brak wody jak ziarno nalewał? Brak t2? Podczas kłoszenia był zdrowy, jedynie plamistość siatkową można było zauważyć

w zdecydowanej większości to kombajnista głąb !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
12 minut temu, Agrest napisał:

Siać dwurzędówki. 

no właśnie też o tym myślałem, w tym roku u obszarników dwurzędówki gęstość miały, ale rok temu już nie. Teraz już jakubusa posiałem, za rok wezmę chyba sandre/aleksandre i zobaczymy czy tu leży szkopuł 

6 minut temu, jajanek1 napisał:

w zdecydowanej większości to kombajnista głąb !!

To co zrobić panie jak ziarno drobne? wiatru zwiększysz, w zbiorniku może gęstość będzie jak za kombajnem więcej leży niż zasiane. To już wole ten bez gęstości niż murawe na polu później mieć


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Na słabej ziemi przy braku wody nic nie zrobisz. Niska obsada podniesie gęstość, ale na słabej ziemi przy niskiej obsadzie podczas upałów jest jeszcze większe wyparowanie wody z powierzchni i przegrzanie gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315
4 minuty temu, Matey napisał:

 

To co zrobić panie jak ziarno drobne? wiatru zwiększysz, w zbiorniku może gęstość będzie jak za kombajnem więcej leży niż zasiane. To już wole ten bez gęstości niż murawe na polu później mieć

trzeba przeczytać instrukcję obsługi kombajnu , a tam pisze żeby zamontować dodatkowy element do młocarni i z gęstości 55 zrobi się 66

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem w tym roku zarówno dwurzędową Sandrę i sześciorzędowego Jakubusa. Wyszła praktycznie ta sama gęstość. Około 64-66 kg/hl. To prawda ziarno Sandry jest większe więc wydaje się jakby gęstość powinna być wyższa ale jest na tym samym poziomie. W skrócie około 100kg N, t1 duet, t2 priaxior. Ale najważniejsze - podczas nalewania ziarna była woda i to uratowało. 

Edytowano przez Lukasz21_Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
42 minuty temu, jajanek1 napisał:

trzeba przeczytać instrukcję obsługi kombajnu , a tam pisze żeby zamontować dodatkowy element do młocarni i z gęstości 55 zrobi się 66

Dobre , jeszcze głupszej teorii nie słyszałem , fakt że może i się to może sprawdzić jak ktoś kosi jakimś badziewiem i pół na pół idzie z ościami , ale tu jest mowa o koszeniu czystego jęczmienia bez ości 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
2 godziny temu, Lukasz21_Lubelskie napisał:

Miałem w tym roku zarówno dwurzędową Sandrę i sześciorzędowego Jakubusa. Wyszła praktycznie ta sama gęstość. Około 64-66 kg/hl. To prawda ziarno Sandry jest większe więc wydaje się jakby gęstość powinna być wyższa ale jest na tym samym poziomie. W skrócie około 100kg N, t1 duet, t2 priaxior. Ale najważniejsze - podczas nalewania ziarna była woda i to uratowało. 

Na jakiej klasie gleby to rosło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Dobre , jeszcze głupszej teorii nie słyszałem , fakt że może i się to może sprawdzić jak ktoś kosi jakimś badziewiem i pół na pół idzie z ościami , ale tu jest mowa o koszeniu czystego jęczmienia bez ości 

myśle że ty mało jeszcze słyszał haha obity dobrze  z ości jęczmień jak nie ma gestości to znaczy że to nie jest jęczmień tylko plewy jęczmienne

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
12 minut temu, jajanek1 napisał:

myśle że ty mało jeszcze słyszał haha obity dobrze  z ości jęczmień jak nie ma gestości to znaczy że to nie jest jęczmień tylko plewy jęczmienne

No i Ty właśnie twierdziłeś parę postów wcześniej że kombajnista z tych plew , o gestości 54-56 , zrobi gęstość 66-68haha 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315

i dalej tak twierdzę , bo plewy trzeba wydmuchać w pole a kombajn tak  tak ustawić żeby obijał  ości dobrze , niektóre kombajny wyposażone są w dodatkowy element który dłużej utrzymuje mase na młocarni , a jak takiej opcji nie ma to trzeba się ratować ustawieniami np przymykajac sito i  dziadostwo z ościami kierujemy na ponowny omłot , ale jak się chce namłócić kilka  przyczep z hektara to tak się właśnie dzieje na oko 12 ton a w skupie 5,5 tony  i potrącenia za gęstość

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Skoro ktoś ma jęczmień drobny , bez gęstości z różnych powodów , susza czy coś innego  i namłócił takiego z 7 ton z ha , a ty mu doradzasz żeby ustawił kombajn tak żeby my d*pą wyrzuciło np 4 tony jęczmienia , drobnego , a zastało mu w zbiorniku tylko 3 tony , ale za to z dobrą gęstością , to muszę przyznać że nie chciałbym trafić na swojej życiowej drodze na takiego doradcę , obojętnie w jakiej to by nie było dziedzinie , bo skoro w tej dziedzinie takie ktoś ma pomysły to i pewnie w każdej nić sensownego nie doradzi , a przecież lepiej te 7 ton plew sprzedać po 500 zł , niż te 4 tony towaru extra  po600  czy nawet po  700 zł 

Edytowano przez mysza103
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Skoro ktoś ma jęczmień drobny , bez gęstości z różnych powodów , susza czy coś innego  i namłócił takiego z 7 ton z ha , a ty mu doradzasz żeby ustawił kombajn tak żeby my d*pą wyrzuciło np 4 tony jęczmienia , drobnego , a zastało mu w zbiorniku tylko 3 tony , ale za to z dobrą gęstością , to muszę przyznać że nie chciałbym trafić na swojej życiowej drodze na takiego doradcę , obojętnie w jakiej to by nie było dziedzinie , bo skoro w tej dziedzinie takie ktoś ma pomysły to i pewnie w każdej nić sensownego nie doradzi , a przecież lepiej te 7 ton plew sprzedać po 500 zł , niż te 4 tony towaru extra  po600  czy nawet po  700 zł 

jęczmień drobny wcale nie musi mieć mniejszą gęstość ale na pewno ma mniejsza MTZ 

plewy to nie drobne ziarno tylko plewy , piszesz głupoty że jak poślad prawie nic nie ważący odwiejesz na polu to ci ubędzie 60 % plonu , a koleżka wydojony ciebie lajkuje haha

nie mam z tego interesu żeby tłumaczyć skąd się bierze niska gęstość , ktoś pytał to wyraziłem swoje zdanie i może się to komuś podobać lub nie

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
50 minut temu, jajanek1 napisał:

jęczmień drobny wcale nie musi mieć mniejszą gęstość ale na pewno ma mniejsza MTZ 

plewy to nie drobne ziarno tylko plewy , piszesz głupoty że jak poślad prawie nic nie ważący odwiejesz na polu to ci ubędzie 60 % plonu , a koleżka wydojony ciebie lajkuje haha

nie mam z tego interesu żeby tłumaczyć skąd się bierze niska gęstość , ktoś pytał to wyraziłem swoje zdanie i może się to komuś podobać lub nie

Czyli twierdzisz że taki jęczmień jak ludzie koszą gdzie mają gęstość na poziomie 54-56 , to się nie opłaca kosić , bo tam są plewy a nie ziarno , i lepiej taką plantację zaorać , A są lata że ludzie kupę takiego jęczmienia zbierają , Ja jak koszę u siebie  obojętnie jakie zboże , to kombajn tak ustawiam że ziarno ma być czyste i żeby leciało wszystko (prawie )ziarno do zbiornika , a nie żebym te drobniejsze ziarno wydmuchiwał razem z plewami , Jak byś mi przyjechał kosić , i takie numery byś mi robił że to co drobniejsze ziarno to niech wyleci razem z plewami , to bym cię po prostu z pola wygonił z takiej usługi . Po prostu dla mnie to dziwne podejście , ale każdy robi jak chce 

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Szkoda odpisywać temu czemuś, na niczym się nie zna a wszędzie szczeka. Jest takie przysłowie,,krowa która dużo muczy mało mleka daje,, pasuje do niego. Żeby nie było to w tym roku jęczmień mimo ości to gęstość ponad 70 odmiana mirabella.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj