Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
raven18    163

U mnie po dołkach zaczyna żółknąć , tak samo żyto, jeszcze tylko pszenżyto się trzyma. Chyba za dużo wody i cały czas pada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763

W tym roku dałem sporo azotu pod jęczmień.  Mam zdecydowanie mniej żółtego i pojawia się później.

Ale wiem że do wiosny pojawi się  więcej.

Jedna działka dzierżawa, zwapnowana ale na pewno ph takie se i poziom pk na pewno niższy niż na działkach które mam od lat.

Tu zdecydowanie więcej azjatów na jednostce powierzchni🤭

Więc żółty kolor to najprawdopodobniej oznaka niewystarczającego dokarmienia.

Niemniej byle przezimował to i zieleń wiosnà zawita .

Tu zdjęcie z wczoraj , ale o zmierzchu i w padającej mżawce, więc kiepsko z odzwierciedleniem barw.

20231121_154731.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5609

Obornika poszło 24 rozrzutniki dwuosiowe czarna białostocka na hektar, pod korzeń 400 kg "potafoski 12", NPK 4-13-12, wcześniej jakoś latem profilaktycznie rzuciłem tonę kredy granulowanej, przedplon mieszanka gorzowska na podobnej ilości obornika co poszło pod ten jęczmień, klasa gleby dobra IV więc to raczej skutek niedokarmienia nie powinien być. Poszedł też oprysk na mszyce. Wydaje mi się,że może być już za mokro, od półtora miesiąca leje lub pada prawie co dzień, z tego co widzę po polach to i żyta już żółkną podobnie...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763
7 minut temu, wojak1986 napisał:

On tu już nie strzelał w źdźbło?

Tak wygląda. 

Miałem teorię że być może kłos już jesienią jest zaprogramowany, ale nie znalazłem nic na przekroju🤭

 

Pierwszy raz jak zasiałem Sandrę to nawet tu dopytywałem czy aby na pewno gość nie zrobił mnie w balona sprzedając jary, tak potrafi z jesieni rosnąć

20231112_114202.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763

Czas pokaże. 

Jest mocno wyrośnięty ale obsadą nie odstaje od zeszłego roku. Wysianie około 320sztuk, rok temu u 380szt. W tym roku fosfor i azot w wyższych dawkach zrobiły robotę i lepsze krzewienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763

Od tego ostatniego zdania wszystko zależy. Roku nie wyczujesz.

W ubiegłym roku na tym kawałku zasiane 13 września. W tym roku dla odmiany też 13 września🤭

Martwić się będę jak przyjdzie śnieg bez mrozu i 3 tyg poleży

18 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Jakie temperatury minusowe u was?

-3⁰, ma spaść do -7⁰.

Optymalnie i mogłoby tak być do końca lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

Midnight jeszcze zielony

zz.jpg

Edytowano przez drobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Od tego ostatniego zdania wszystko zależy. Roku nie wyczujesz.

W ubiegłym roku na tym kawałku zasiane 13 września. W tym roku dla odmiany też 13 września🤭

Martwić się będę jak przyjdzie śnieg bez mrozu i 3 tyg poleży

-3⁰, ma spaść do -7⁰.

Optymalnie i mogłoby tak być do końca lutego

U nas miało być - 3 a rano było - 10. Na szczęście jest parę cm śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763

Tu na działce 0,36ha wczoraj. Ogólnie większość zielona w tym roku

 

Drugie zdjęcie inna działka. Na 600mb z 3a zjeżdża do 6 klasy. Na 6klasie już dużo żółtego

20231125_145853.jpg

20231125_133633.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763

Żółty piach na 15cm. Nawet na  3b i4a jak pług zapuścisz to taki przemieszany piach wyorzesz. Na tej pierwszej działce że zdjęcia połowa to rzekomo 2 klasa. Odległość do tej drugiej to całe 60mb.

Mam jedną działkę równoległą do tej małej  to na 85 arów jest około 50 arów dwójki. Tu widać cholerną różnicę. Z chęcią zamieniłbym pola po prawej stronie drogi na te po lewej. Jest przepaść jakościowa 

Tylko tej 6 jedt tam mało bo zaraz przechodzi w 6z porośniętą lasem. I zjazd w wąwózna kilkanaście m głęboki a koniec pola to ściana pod którą ciągnik by nie wyjechał bo nakryłby się kołami

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj