Polecane posty

Mich9    671

jechałem wczoraj galaperem i tristar i pokropiło nawet kurzu nie zmyło po 40 min od zabiegu powinno byc ok chyba? Wchlanianie do godziny. Ale jak patrzyłem to już po 30 minutach rośliny były cale suche a w nocy spadło 14 litrów wpłynie to na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

Powinno być dobrze, ja dodaję zawsze dodatkowo adiuwant, koszt niewielki a skuteczność lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
is-3    0

Witam.

Czy w jęczmieniu ozimym mogę zrobić t2 gdy już się wykłosił?

Ma to sens? mam kupiony Tango star334se i Amistar 250sc.

Jeśli tak ,to 1l tango i 0,5l Amistaru będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, MatthewG napisał:

Daj Apyros

w jakiej fazie wzrostowej roślin stosuje się apyros z tego co na etykiecie nie ma go na jęczmień

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Napisano (edytowany)

Apyros  b. dobrze zwalcza jęczmień , pojawił się w obrocie ? Był problem z przedłużeniem rejestracji .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Można prysnąć jeszcze jeczmien zimowy etafonem?gdzie nie gdzie widać już wąsy. Jęczmień po ostatnich deszczach poszedł w górę i boję się aby go nie poniosło. Wcześniej nie był niczym skracany a nie powiem dość dobrze jest nafaszerowany i boję się że teraz te dwszxs i ciepło które się zrobi może go położyć.  Jęczmień teraz w kolano lub trochę wyżej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatthewG    29

Teraz za duże ryzyko - ja jak miał ości na wierzchu odpuściłem, a etefon ci wiele nie usztywni źdźbła, a jedynie dokłosie, także jak nie skracałeś wcześniej to odpuść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46
7 godzin temu, is-3 napisał:

Witam.

Czy w jęczmieniu ozimym mogę zrobić t2 gdy już się wykłosił?

Ma to sens? mam kupiony Tango star334se i Amistar 250sc.

Jeśli tak ,to 1l tango i 0,5l Amistaru będzie dobrze?

Stoje przed tą samą decyzją. Mój zaczyna się kłosić i chyba pojadę 0.75 priaxor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelski    20

Na etykiecie priaxor jest napisane że można pryskac do końca kwitnienia więc nie wiem skąd w ogóle te pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Tu nie ma się co zastanawiać tylko jechać w pole. Dla mnie to chyba idealna faza na oprysk. Ja u siebie pojechałem na ozimy browarny z basf librax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak cenowo wypada ten librax ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperb10    3

Cześć, 

Jęczmień jary, wschody nierówne. Dopiero wychodzi po tygodniu, od kiedy zaczęło padać. 

Proszę o pomoc.

Jak podejść do odchwaszczania ? Mam Axial + Tiron + Pleban. Jest duża presja samosiewów rzepaku. Mogę robić zabieg zaraz, gdy wzejdzie w pustych miejscach ? Czy poczekać, aż bardziej się rozwinie to co teraz wschodzi ?

Pozdrawiam 

2598C245-90B5-4F19-A93A-91346DCF138E.jpeg

E78058A5-5C01-4304-9B0F-7948A45DD879.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Mogę połączyć oprysk Mustang Forte + Puma w jęczmieniu jarym? Nie znalazłem informacji z internecie na temat łączeniu tych dwóch środków. Może ktoś stosował już taką mieszaninę?

W jednym ze sklepów internetowych znalazłem zamiennik Pumy - Foxtrot 069 ew w cenie 488zł / 5l - chyba najtańsza alternatywa na oprysk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
Napisano (edytowany)

Fenoxinn wychodzi taniej. U mnie się bardzo dobrze sprawdza. Polecam przetestować. Dawka 0,5l 

Edytowano przez Torus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
34 minuty temu, tomo12 napisał:

Mogę połączyć oprysk Mustang Forte + Puma w jęczmieniu jarym? Nie znalazłem informacji z internecie na temat łączeniu tych dwóch środków. Może ktoś stosował już taką mieszaninę?

W jednym ze sklepów internetowych znalazłem zamiennik Pumy - Foxtrot 069 ew w cenie 488zł / 5l - chyba najtańsza alternatywa na oprysk. 

Puma  3-4 dni przerwy i  Mustang,tak kiedyś usłyszałem od przedstawicielki regionalnej Bayera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
48 minut temu, tomo12 napisał:

Mogę połączyć oprysk Mustang Forte + Puma w jęczmieniu jarym? Nie znalazłem informacji z internecie na temat łączeniu tych dwóch środków. Może ktoś stosował już taką mieszaninę?

W jednym ze sklepów internetowych znalazłem zamiennik Pumy - Foxtrot 069 ew w cenie 488zł / 5l - chyba najtańsza alternatywa na oprysk. 

W zeszłym roku pryskałem fenoxinem, generykiem pumy z mustangiem forte i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Pszenicę ozimą pryskałem w odstępie jednego dnia Mustangiem i zamiennikiem Pumy to wszystko jak na ten moment jest okej. Jednak jęczmień jest na daleko oddalonej działce i dobrze byłoby połączyć oprysk. Dziękuję za pomoc :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tomo12 napisał:

Pszenicę ozimą pryskałem w odstępie jednego dnia Mustangiem i zamiennikiem Pumy to wszystko jak na ten moment jest okej. Jednak jęczmień jest na daleko oddalonej działce i dobrze byłoby połączyć oprysk. Dziękuję za pomoc :) 

Nic nie będzie się działo... Chodzi tylko o to, że w niektórych sytuacjach (np. niekorzystne warunki pogodowe, chwasty jednoliścienne w zaawansowanych fazach rozwojowych) skuteczność Pumy w mieszaninie z innymi herbicydami, ulegała zmniejszeniu, zwłaszcza w stosunku do owsa głuchego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Chwastox Trio w jęczmieniu jarym w jakiej dawce zastosować ? Tak jak na opakowaniu 1.5l czy obniżyć dawkę ? Pryskał ktoś ? Jak się jęczmień zachowuje po tym oprysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Kilka razy używałem chwastox trio w jęczmienu jarym. z reguły lekko obniżałem dawkę tak na 1,3-1,4 litr. Jęczmień był czysty i nie odchorował zabiegu. No chyba że jest owsik to wtedy wiadomo puma, axial albo jakiś zamiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj