Polecane posty

90210grzesiu    167

Mój ozimy na 5 klasie już chyba skoszony, wysokość 15-20 cm i liść flagowy. w ziemi nie ma grama wilgoci. łódzkie pow zduńskowolski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Pogoda nie pozwala wykonać t1 w jeczmieniu ozimy zimne noce mam topsin i fenpropidyne jak myślicie czy na fenpropidyne nie za późno może lepiej dodać epoksykonazolu. Presji mączniaka nie ma wielkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

By chodź trochę deszczu spadło , to będzie ok .

Kurna Ardanowski niemal sukces ogłosił . Przyśpieszają wypłatę dopłat . Ale jaja :D. No i suszowe .

Bystrzaki . Nie ma co . :D

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Mojego 30 % zeszło a do bobiku nawet nie jeżdziłem Niech to szlag 

Edytowano przez wiesiek63zmc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Bobik na borowinach przynajmniej chyba siedzi w ziemi. Skrót w nicku sugeruję, że jesteśmy z tych samych okolic. No chyba, że na glinie. To może wyszedł.

1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

Mojego 30 % zeszło a do bobiku nawet nie jeżdziłem Niech to szlag 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Przed siewem jęczmień jary dostał 35kgN , w kolejnej dawce planuje podać 65kgN , kiedy powinna zostać podana dawka pogłowna ? Jęczmień zaczyna się krzewić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przed siewem. W tym roku nie popełniłem już tego błędu i cały N (ok. 100 kg w saletrze) poszedł pod agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dałem 150kg/ha mocznika przedsiewnie i w środę rozrzuciłem jeszcze 75kg/ha saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606
14 minut temu, mraukot napisał:

Przed siewem. W tym roku nie popełniłem już tego błędu i cały N (ok. 100 kg w saletrze) poszedł pod agregat.

Ja niestety popełniłem ten błąd. 

Rsm poszedł pogłównie chyba 2 albo i 3 tyg temu , ale spadło równo zero deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Ja przedsiewnie dawałem po 200kg poli 6 i saletrosanu Niech jeczmień zacznie sie dobrze krzewić to dam przed deszczem jeszcze 150kg saletry,wsochy nie równie gdzie miał wiecej wilgoci sa już 2 listki a reszta kiełkuje lub leży na wieszchu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam gdzie była orka zimowa jest ok. Ale na jednym kawałku orałem wiosną trawę i tam wschody liche. Ale jak może popada to wylezie na wierzch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606
19 minut temu, mraukot napisał:

Przedsiewnie nie dawałeś N ?

Nie bo postanowiłem wszystko podać w rsm na szpilkę.

Jedynie 20kg z wieloskładnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2141

W jęczmieniu ozimym gdzieniegdzie zaczynają być widoczne ości - odmiana Sandra.

Ja po przygodach w zeszłym roku z jęczmieniem jarym dałem w tym roku 70N w postaci mocznika przedsiewnie i na tym najprawdopodobniej nawożenie zakończę.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakiej fazie robi się T2 w jęczmieniu ozimym? Będzie to ostatnia grzybówka. I co dobrego i sprawdzonego na t2 w jęczmieniu ozimym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

T2 to przede wszystkim ochrona liścia flagowego , zabieg wykonaj po ukazaniu się liścia l flagowego , jeśli zdrowotność jest dobra to możesz poczekać na całkowite rozwinięcie się liścia i wtedy pryskać , jeśli jest presją chorób to pryskaj nawet jesli jeszcze cała flaga nie wyjdzie. To najważniejszy liść, naszym zadaniem jest utrzymać go jak najdłużej zielonego , jeśli padnie flagowka to kończy się napełnianie kłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jęczmieniu liść flagowy jest dużo mniejszy niż u pszenicy i nie ma tak silnego wpływu na tworzenie plonu. Oczywiście nie oznacza to, że nie należy go chronić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Jęczmień siany 5 marca. Można zastosować grzybówkę, moddus i deltametrynę w jednym zabiegu czy skrzypionki zostawić osobno?

IMG_20200427_111626.jpg

Edytowano przez Minkes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Panowie od przymrozków PZU uznało mi 4 % wymarzniec przecież to jakieś żarty są... Jest sens i możliwość odwoływać się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj