Polecane posty

jasiuhonda    65
Napisano (edytowany)

Panowie jeczmien ozimy zaczyna sie klosic zabieg t2 azokstrobina i tebukonazol wykonac teraz czy poczekac az sie wyklosi? Presja chorob słaba

Edytowano przez jasiuhonda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Też będę leciał taką mieszaniną T1 robiłem 3tyg temu,W ozimym nie ma co czekać zwłaszcza że nadaja noce z przymrozkami,jutro idealne warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj jęczmień opryskany na chwasty- 1l/ha Puma i do tego 2l/ha Chwastox Turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Owies głuchy Wam cały wzeszedł, że już Pumą pryskacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie już wyłaził bo siałem 16 marca jęczmień, po kwietniowych skromnych opadach jak zrobiło się ciepło to się pokazał. Za tydzień to już tam nic nie doleci do chwastów bo jęczmień szczota mimo, że siany tylko 140kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Te czarne plamy to pozostałość po skrzypionce? 

Da się coś jeszcze z tym zrobić czy już nie bardzo? Zaatakowane najniższe partie liści. 

IMG_20200509_160342.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

zastanawiam się nad opryskaniem dziś jęczmienia jarego chwastoxem turbo. z poniedziałku na wtorek zapowiadają sporawy przymrozek. pryskać czy się wstrzymać do przyszłego tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
40 minut temu, szwagier24 napisał:

Te czarne plamy to pozostałość po skrzypionce? 

Da się coś jeszcze z tym zrobić czy już nie bardzo? Zaatakowane najniższe partie liści. 

IMG_20200509_160342.jpg

wg mnie to plamistość siatkowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

T2 zrobione poszło 125g azoksystrobiny i 150g tebukonazolu lada dzień będzie wywalać ości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
1 godzinę temu, Daaniel766 napisał:

zastanawiam się nad opryskaniem dziś jęczmienia jarego chwastoxem turbo. z poniedziałku na wtorek zapowiadają sporawy przymrozek. pryskać czy się wstrzymać do przyszłego tygodnia?

Do wtorku daleko. Jeżeli masz jęczmień w odpowiedniej fazie i nie boisz się wtórnego zachwaszczenia to jedź. Ja na ten przykład czekam tydzień dopóki większość chwastów powschodzi a resztę jęczmień "udusi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie mam do dyspozycji Tern , Intizam , Kendo i Tebu muszę z tego zrobić zabieg T1 i T2 w jęczmieniu jarym. Jak polecacie pomieszać te środki i który z nich dać na T1 a który na T2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2

Witam wczoraj opryskałem jęczmień jary na trawę Chwastox turbo z Pumą.

Przedplon kukurydza zawartość w makroelementy na poziomie średnim.

Przedsiewnie poszło 250kg polifoski 6 w jakiej fazie sypnąć mocznik??

Obecnie jęczmień jest w fazie bbh 22-23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Przed siewem😁.

Teraz zostaw go na przyszły rok.

Też popełniłem ten błąd nie dając azotu pod korzeń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Nie no az tak go nie strasz, jutro z rana syp przed deszczem, jednak raczej saletra/saletrosan/saletrzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2
2 godziny temu, Agrest napisał:

Przed siewem😁.

Teraz zostaw go na przyszły rok.

Też popełniłem ten błąd nie dając azotu pod korzeń. 

Myślę że żadnego błędu nie popełniłem. jęczmień ładny zielony dobrze wykorzystuję to co pozostało z kukurydzy, ładnie rozkrzewiony.Myślę nad mocznik aby coś sypnąć żeby miał co brać gdy będzie strzelał w źdźbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

No jeśli U Was tyle wody jest i tyle zapowiadają to tak.

U mnie już się kurzy i w prognozach zero deszczu.

Jutro mam siać grykę i znowu będzie tuman kurzu. A mogłem siać tydzień temu, to mrozami straszyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
Napisano (edytowany)
7 minut temu, Davidmix napisał:

Myślę że żadnego błędu nie popełniłem. jęczmień ładny zielony dobrze wykorzystuję to co pozostało z kukurydzy, ładnie rozkrzewiony.Myślę nad mocznik aby coś sypnąć żeby miał co brać gdy będzie strzelał w źdźbło.

Jeżeli masz wilgotną glebę lub wiesz że będzie padać to możesz dać w przeciwnym wypadku licz się z dużymi stratami gazowymi mocznika. No i gdy teraz mu dasz samą saletrę to on będzie miał co brać w momencie strzelania w źdźbło, spokojnie. To nie będzie tak że on łyknie 60N na raz ,a później będzie głodował, azot będzie dostępny, a o wymywanie nie masz się co martwić

Edytowano przez Torus
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2

To zamiast mocznik polecacie dać saletrę??

No nie powiem aż tak wilgotno u nas nie jest ale sucho też nie.W wtorek i środę zapowiadają jakieś ochłodzenie i deszcze i tak myślę co tu robić czekać czy jechać mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29

Żeby mocznik się wchłonął musisz mieć mokrą warstwę wierzchnią, wątpię że gdzieś taka się znajduje gdy dzisiaj jest 25 C. Zostaje Ci deszcz, jak go nie będziesz miał to saletra. Jej wystarczy dobra rosa, a nawet gdy będzie długo czekała to straty będą ułamkiem tych z mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2

Zobaczę co czas pokaże myślę żeby zamiast saletry zastosować saletrzak wzbogacę go dodatkowo w magnez w dawce 150 kg na h

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Davidmix napisał:

To zamiast mocznik polecacie dać saletrę??

No nie powiem aż tak wilgotno u nas nie jest ale sucho też nie.W wtorek i środę zapowiadają jakieś ochłodzenie i deszcze i tak myślę co tu robić czekać czy jechać mocznik.

Przedsiewnie jęczmień jary nie dostał N, a teraz w połowie maja mocznik pogłównie ??? Kiepsko to widzę.. Tak wogóle, to w jęczmieniu cały N dawno powinien być w glebie. To nie pszenica, żeby nawozić "na kłos".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
3 minuty temu, Davidmix napisał:

Zobaczę co czas pokaże myślę żeby zamiast saletry zastosować saletrzak wzbogacę go dodatkowo w magnez w dawce 150 kg na h

 

Siej saletrę i nie kombinuj, w saletrzaku masz tyle magnezu co kot napłakał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj