Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

dzarjan8111    271

Bardzo dobrze 🙂 ja nie mówię ze złe zrobiłeś ale z prognozy wynika ze mróz w nocy będzie się utrzymywał wiec kto nie rozsypał ten niech nie panikuje 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
9 godzin temu, soltys48 napisał:

 

 

Co do ceny to mandam nowy kosztował ok 30tyś

 

 

no właśnie 20tyś różnicy akurat na konkretne wakacje , akurat się zastanawiam co byś polecił Madera czy Teneryfa ?

i to się serio pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276
19 minut temu, k16mk napisał:

co byś polecił

Stanąć przed ścianą, wziąć dobry rozbieg i w łeb się pierdolnac.

  • Haha 6
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    49

Ja wysiałem 23 lutego 60N, było zezwolenie i fajne warunki. Spadło około 15 litrów po aplikacji, więc fajnie się przemieściło. Przyjdzie ciepło to moment się zrobi ciemne i wystrzeli do góry, a reszta co się boji będzie dopiero siała wtedy i może się okazać że za późno i za sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
1 godzinę temu, k16mk napisał:

no właśnie 20tyś różnicy akurat na konkretne wakacje , akurat się zastanawiam co byś polecił Madera czy Teneryfa ?

i to się serio pytam.

Chłopcze powtórzę pokaż efekt pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
1 godzinę temu, dzarjan8111 napisał:

Bardzo dobrze 🙂 ja nie mówię ze złe zrobiłeś ale z prognozy wynika ze mróz w nocy będzie się utrzymywał wiec kto nie rozsypał ten niech nie panikuje 🙂 

Znajomemu co chwila powtarzam żeby jechał już z nawozem ale on właśnie to samo powtarza, nie ma co panikować, jeszcze są mrozy. A teraz dowalilo śniegu i niech poczeka do tej plusowej temperatury, to wtedy będzie sie usprawiedliwial że nie mógł rozsiać bo bagno na polu i rozsieje jak zawsze w połowie kwietnia

Ale niech każdy robi co uważa za stosowne, ja przytaczam tyle racjonalnych powodów i jest tyle materiałów na temat słuszności wczesnego nawożenia że można nawet samemu sobie poczytać i posłuchać zamiast bać się że nawóz wyparuje

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Trochę z czasem słabo, lecieć siarczan i od razu mocznika na to czy odczekać z tydzień czy już darować siarczan i tyle co w oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80

Leć z siarczanem i mocznikiem. Ja ostatnio też tak zrobiłem. Zanim mocznik zacznie działać to siarczan się ładnie rozłoży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2468
5 godzin temu, Janeczko napisał:

Trochę z czasem słabo, lecieć siarczan i od razu mocznika na to czy odczekać z tydzień czy już darować siarczan i tyle co w oprysku?

A czy to się gryzie ze sobą? W zeszłym roku z uwagi na chorobę kizeryt rozsiałem ostatniego dnia lutego i parę dni później rozsiewałem saletrosan, gdzie ten kizeryt nie był rozpuszczony nic a nic

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Mam pszenzyto siane 10 listopada, aktualnie 2-3 liscie, co myslicie o zastosowaniu teraz 1,5l ctu + 0.20 dff+ 0,7 boxera na przytulie, 

czy lepiej sprawdzi sie cos nalistnego w poxzniejszej fazie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1159
1 godzinę temu, ahten napisał:

Mam pszenzyto siane 10 listopada, aktualnie 2-3 liscie, co myslicie o zastosowaniu teraz 1,5l ctu + 0.20 dff+ 0,7 boxera na przytulie, 

czy lepiej sprawdzi sie cos nalistnego w poxzniejszej fazie?

 

Teraz, to chyba nie ma warunków do oprysku, wg mnie trochę za zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

No w nocy na pewno powinno być powyżej 0 żeby jakikolwiek zabieg był skuteczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

Jednak trzeba będzie się wstrzymać nawozem - wczoraj spadł śnieg, a prognozę już zmienili - do niedzieli w nocy cały czas mróz a w dzień max 1-2st na + 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

U mnie niektóre prognozy to w nocy grubo ponad -5 na najbliższe noce pokazują. Liczyłem, że utrzyma się to co pokazywali wcześniej - w dzień plus w nocy po piątku tylko lekki minus, s tu jakiś większy plus pokazują dopiero po niedzieli. No nic, w robocie dość luźny mam tydzień, to będę myślał. Narazie biało na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
11 godzin temu, daron64 napisał:

U mnie niektóre prognozy to w nocy grubo ponad -5 na najbliższe noce pokazują. Liczyłem, że utrzyma się to co pokazywali wcześniej - w dzień plus w nocy po piątku tylko lekki minus, s tu jakiś większy plus pokazują dopiero po niedzieli. No nic, w robocie dość luźny mam tydzień, to będę myślał. Narazie biało na polu 

Zmień wróżbitę bo trochę cię oszukał z pogodą , od piątku to właściwie WIOSNA !!! 

kto dał teraz nawóz to pewnie nie żałuje !

Zrzut ekranu (21).png

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Chłopcze wystarczy kilkanaście kilometrów i kolosalna różnica. Darek to płn wschód można powiedzieć a tak to inna bajka bo to prawie Rosja 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Dzisiaj rano nadawali na jutro ocieplenie okolo +5 to myslalem ze w końcu ziemia odtaje i będzie można dalej siać ale właśnie zmienili ze ma być zero aż do piątku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego fajnie było by gdyby na forum było coś w rodzaju stopki, podpisu a tam chciaż województwo z którego jest użytkownik, to by wiele pomogło w ustaleniach pogody i cen płodów 😅

U mnie dzisiaj doszukałem się nowych liści w pszenżycie, świętokrzyskie. Azot podany pierwszego.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2468
50 minut temu, k16mk napisał:

Zmień wróżbitę bo trochę cię oszukał z pogodą , od piątku to właściwie WIOSNA !!! 

kto dał teraz nawóz to pewnie nie żałuje !

Zrzut ekranu (21).png

Ktoś chyba się walnął z tą prognozą na ten piątek, taki przeskok? To u mnie na ten dzień ma być max 1-2 stopnie na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Na komputerowej wersji agrofoto są widoczne takie rzeczy o których mówisz, stopki, podpisy, itp. Nie wiem dlaczego wersja mobilna jest z tych funkcji wykastrowana

18 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Jak pójdzie wjechać to dalej możesz siać . 

W sobotę talerzowałem pod siew, to miejscami talerzówka dzwoniła wykopując zmarznięte bryły ale nie było tragedii. Doprawilem bronami z wałkami strunowymi i było git. Tylko na jednym poprzeczniaku który jest zacieniony drzewami to już była lita skała i tam będę musiał jeszcze dosiać jak się już konkretnie ociepli, czyli jakieś 5 arów na 4-hektarowym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7672
4 minuty temu, krilan06 napisał:

Ktoś chyba się walnął z tą prognozą na ten piątek, taki przeskok? To u mnie na ten dzień ma być max 1-2 stopnie na plusie

Zamojskim ma być do + 10 i po niedzieli ciepło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2468

U mnie do niedzieli zima w pełni, potem dwa dni cieplejsze ale ma pizdzic, potem znowu chłodno. CSW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276
9 godzin temu, k16mk napisał:

Zmień wróżbitę bo trochę cię oszukał z pogodą , od piątku to właściwie WIOSNA !!! 

kto dał teraz nawóz to pewnie nie żałuje !

Zrzut ekranu (21).png

Teraz? Myślę, że chwile wczesniej kto dał, ten nie żałuje -u nad  w tamtym tygodniu były fajne warunki (i wtedy widziałem pierwsze ciągniki z rozsiewaczami - chyba, że siarczan sypali), teraz jak przyjdzie ocieplenie to chyba w sam raz, jeśli ktoś wtedy ruszył z nawozem. 

9 godzin temu, soltys48 napisał:

Chłopcze wystarczy kilkanaście kilometrów i kolosalna różnica. Darek to płn wschód można powiedzieć a tak to inna bajka bo to prawie Rosja 🤭

Od gospodarki do granicy to z całe 4km w linii prostej, ale znajomi mają doslownie przy samej granicy.

Moja do pracy rano jechała, to pisała, że było -9. W dzień ma na chwilę plus się pojawic. W nocy też ma być dobry minus, a od jutra jakieś opady i najpierw lekkie ocieplenie, a potem po weekendzie kilka dni w dzien bardzo ciepło, w nocy ciepło, a potem znowu ochłodzenie. Ale uj wie z tymi ich prognozami. Miałem jechać wczoraj choć ustawić rozsiewacz, ale dowalilo śniegu fest w nocy, w dzień stopniała większość, ale zrobiło się błoto. 

8 godzin temu, krilan06 napisał:

Ktoś chyba się walnął z tą prognozą na ten piątek, taki przeskok? To u mnie na ten dzień ma być max 1-2 stopnie na plusie

U mnie z niedzieli na poniedziałek taki przeskok pokazują. 

 

Coś tam ma padać od jutra rano. Dziś córe do dentysty jeszcze (pół dnia z głowy) - chyba rano podjadę na wieś może do tej 10 coś troszkę na polu rozsieje na próbę chociaz zobaczyć jak rozsiewacz rzuca, a potem wieczorem skończę koło domu i jutro rano drugi kawałek. 

Wczoraj przy ciągniku robiłem - jak przypierdolilem w obudowę kierunku, łeb rozciąłem, głowa krwią zalana - to już odpuściłem robotę.

 

W ogóle wczoraj z wujkiem coś rozmawiam i mówię, że mialem siać, ale ta prognoza pogody nie ułatwia decyzji. Wujek na to, że teraz to można siać mocznik, a nie saletrę, bo mocznik akurat za te 3-4tyg zacznie działać, a jak saletrę koniec marca posieje to będzie dobrze. Mówię, a czemu nie teraz? Bo zimno. Pytam czy myśli, że wegetacja już ruszyła, czy jeszcze nie. Mówi, że ruszyła. To lepiej żeby to zboże miało już dostęp do nawozu, czy lepiej żeby sobie głodowała? Cisza..🤷

U nas tak naprawdę tylko najwięksi obszarnicy (i to nie wszyscy) ruszyli z nawozami. Rozmawiałem z sąsiadem, to mówił że też miał już ruszać, ale jakaś robota wazniejsza mu wypadła, no i jeden chłopak z wioski obok coś tam widziałem, że nawozy pod wiatą przestawiał. A tak to cisza spokój na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj