Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Mati987    0

Witam mam pytanie, gdyż dopiero niedawno zacząłem przygodę z rolnictwem.

Jaką dawkę azotu zastosować, tak, żeby bardziej to dokrzewić? Planowałem dać Zaksan 33,5N w dwóch dawkach, tak żeby najpierw podać 200kg a następnie 150kg.  Na jesieni było dane 150kg Polifoski 6. Teraz chciałbym jeszcze dorzucić 100kg polifoski, bo na jesieni nie miałem możliwości więcej, a zasobność gleby po wynikach średnie (rędzina) i niskie (piach).  Ph wysokie 5,8-7,2.
Pierwsze zdjęcie Pszenżyto na rędzinie, drugie na piasku.

334757169_758152345727120_7844106816068247673_n.jpg

334366521_590498689763291_3406887675363141177_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati987    0
2 minuty temu, galan99 napisał:

Na 1 foto to są kamienie na polu ?.

 

Tak. Są jeszcze miejsca gdzie jest jeszcze więcej.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

U nas też są takie pola że tyle kamienia a nawet więcej.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3276

U mnie mają maszynę do zbierania kamieni usługowo to 300zł od ha brali,ale by materiału na utwardzenie drogi było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ten nawóz z polifoski co chcesz dać to raczej już pod następcza roślinę, pod te pszenżyto już nie podziała. Może sama sól potasowa była by lepsza. Jak niski poziom magnezu dał bym coś magnezowego na to pole z drugiego zdjęcia, siarczan magnezu 100kg. Na tym piachu to bym dał 200kg saletry i potem z końcem marca resztę bo w kwietniu może być słabo z wodą. Ja u siebie tak robię na piachach 5-6 klasa nigdy poniżej 4 ton nie miałem.

Na to pszenżyto to max 80N-100N by wystarczyło, bo trochę suszy i wszystko wypala wiem po sobie. Co tam na tym polu było przedplonem?

  • Like 1

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati987    0
1 godzinę temu, Axd529 napisał:

Ten nawóz z polifoski co chcesz dać to raczej już pod następcza roślinę, pod te pszenżyto już nie podziała. Może sama sól potasowa była by lepsza. Jak niski poziom magnezu dał bym coś magnezowego na to pole z drugiego zdjęcia, siarczan magnezu 100kg. Na tym piachu to bym dał 200kg saletry i potem z końcem marca resztę bo w kwietniu może być słabo z wodą. Ja u siebie tak robię na piachach 5-6 klasa nigdy poniżej 4 ton nie miałem.

Na to pszenżyto to max 80N-100N by wystarczyło, bo trochę suszy i wszystko wypala wiem po sobie. Co tam na tym polu było przedplonem?

Tu gdzie rędzina - jęczmień jary
Tu gdzie piach - owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

po dzisiejszym spacerze takie spostrzeżenie

  Mustang z tego co piszą zwalcza Przytulię do 6 okółka a na polu nie pryskanym na jesieni  to już jest 12 , więc trzeba na to zwrócić uwagę .

IMG_20230228_160835.jpg

IMG_20230228_161036.jpg

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25864

Ewidentnie widać że ta przytulia dostała DFF.

Więc ktoś tu ściemnia.

Liść bratka też o tym świadczy.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

Może później znowu rekordowo niska dawka środka zwalczy chwast. Albo pójdzie dalej - siła woli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
2 minuty temu, Agrest napisał:

Ewidentnie widać że ta przytulia dostała DFF.

Więc ktoś tu ściemnia.

Liść bratka też o tym świadczy.

 

nawet jeśli to chodzi o to że Przytulia przez zimę strasznie wyrosła i na Mustanga może być za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25864

No to dostała ten oprysk czy nie?

Wiadomym jest że pi takiej zimie chwasty będą wyrośnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

A jak wam się podobają Ecoschematy i uprawa bezorkowa Horstem na razówę  bo ja tego u siebie na polu to nie chcę widzieć !

IMG_20230228_155548.jpg

IMG_20230228_155600.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
2 minuty temu, Agrest napisał:

No to dostała ten oprysk czy nie?

Wiadomym jest że pi takiej zimie chwasty będą wyrośnięte

No sorry jakie wyrośnięte , u mnie pryskane głupim Snajperem i na razie zero Przytuli ! a na tym polu z przytulią zero śladów żeby ktoś wjeżdżał ciągnikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

Nie rozumiem tego - przecież to, co wrzucasz tutaj jako zdjęcia swoich upraw są, no co najmniej bardzo przyzwoite. Naprawdę czujesz potrzebę łażenia po polach sąsiadów żeby się dowartościować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
10 minut temu, daron64 napisał:

Nie mów, że znowu laziles po polach sąsiadów 

Nie łaziłem , pole przy asfalcie na pokaz ! podjechałem autem , kupuj najlepszy Polski agregat to twoje pola będą jeszcze lepiej wyglądać ! 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

Przyjebales się z tym polskim sprzętem. Powtórzę, co pisałem - sprzęty mam i zachodnie i polskie - wszystko mocno wiekowe. Moim zdaniem pisanie, że tylko polskie, albo tylko zachodnie jest zwykłą głupota. Każdemu według potrzeb, możliwości finansowych i upodoban. Tu masz zdjęcia z mniej więcej tego samego miejsca -  zaorane case+kverneland, uprawione najpierw case + talerzówka famarol, potem uprawa case + kultywator z wałem i bronami (polskie), a na koniec posiane zetor + nordsten. Większość wymienionych rzeczy - czy polska, czy zagraniczna - pewnie strasza od Ciebie. Jakieś wnioski potrafisz na podstawie tych fot wyciągnąć? Nie ogarniam jak można być tak zpatrzonym tylko w jedno. 

 

IMG_20220913_165619_copy_1632x734.jpg

IMG_20220914_074258_copy_1632x734.jpg

IMG_20220914_183554_copy_2448x1101.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1820
41 minut temu, k16mk napisał:

A jak wam się podobają Ecoschematy i uprawa bezorkowa Horstem na razówę  bo ja tego u siebie na polu to nie chcę widzieć !

IMG_20230228_155548.jpg

IMG_20230228_155600.jpg

powałował by po siewie i problemów by nie było

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
35 minut temu, daron64 napisał:

Przyjebales się z tym polskim sprzętem. Powtórzę, co pisałem - sprzęty mam i zachodnie i polskie - wszystko mocno wiekowe. Moim zdaniem pisanie, że tylko polskie, albo tylko zachodnie jest zwykłą głupota. Każdemu według potrzeb, możliwości finansowych i upodoban. Tu masz zdjęcia z mniej więcej tego samego miejsca -  zaorane case+kverneland, uprawione najpierw case + talerzówka famarol, potem uprawa case + kultywator z wałem i bronami (polskie), a na koniec posiane zetor + nordsten. Większość wymienionych rzeczy - czy polska, czy zagraniczna - pewnie strasza od Ciebie. Jakieś wnioski potrafisz na podstawie tych fot wyciągnąć? Nie ogarniam jak można być tak zpatrzonym tylko w jedno. 

 

IMG_20220913_165619_copy_1632x734.jpg

IMG_20220914_074258_copy_1632x734.jpg

IMG_20220914_183554_copy_2448x1101.jpg

To czego wcześniej się wymądrzałeś że Polskie maszyny są najlepsze i najlepszą robotę robią !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276
6 minut temu, k16mk napisał:

To czego wcześniej się wymądrzałeś że Polskie maszyny są najlepsze i najlepszą robotę robią !

Proszę - wskaz moje wypowiedzi, w ktorych pisałem, że "polskie maszyny są najlepsze i najlepsza robotę robią". Mi się zdaje, że raczej zawsze pisałem, ze sam mam różne sprzęty i wyrażałem opinie podobna do tej z mojego wcześniejszego postu. 

44 minuty temu, daron64 napisał:

sprzęty mam i zachodnie i polskie - wszystko mocno wiekowe. Moim zdaniem pisanie, że tylko polskie, albo tylko zachodnie jest zwykłą głupota. Każdemu według potrzeb, możliwości finansowych i upodoban. (...)Nie ogarniam jak można być tak zpatrzonym tylko w jedno. 

Ale jeśli znajdziesz, gdzie wypowiadałem się w innym duchu, to oczywiście posypie głowę popiołem i przeproszę. 

 

Co do polskiego sprzętu, to o ile pamiętam, to Ty spuszczałes się nad tym, jaki to zagraniczny, nawet stary sprzęt jest za***isty i w ogóle och i ach - zdjęcia uprawy agrehatem. Wrzuciłem wtedy zdjęcie pola po starej famarolce. Ale po to, żeby Ci pokazać, że nie powinno się tak autorytarnie oceniać, że tylko taki sprzęt, albo tylko taki. Dziwię się, że inne wnioski wyciągnąłeś z tamtej wymiany zdań (jeśli do niej się odnosisz). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Dobrze że azot posiany bo sypie niesamowicie , 2 tygodnie to pewnie w pole nie wjedzie

IMG_20230305_162043.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

A jeszcze, odnośnie 

15 minut temu, k16mk napisał:

To czego wcześniej się wymądrzałeś 

To z nas dwóch, chyba akurat nie ja jestem tym, który ma się za najmądrzejszego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
5 minut temu, daron64 napisał:

A jeszcze, odnośnie 

To z nas dwóch, chyba akurat nie ja jestem tym, który ma się za najmądrzejszego.

Darek daj spokój nie kop się z koniem wiadomo że kolega ma rację większą niż ktokolwiek inny

A jak tam odpisał ci ktoś o tych ekoschematach ugoroaniu itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj