Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

k16mk    94
7 godzin temu, daron64 napisał:

Jak to wszystko na hura stopnieje w poniedziałek, to też może być ciekawie. Zdjęcie z miejsca, gdzie te przednie ze śladami butów było - troszku dosypalo

 

 

Ci co z wrodzonego lenistwa albo głupiego cwaniactwa nie posiali nawozów z mrozem to dopiero sobie w brodę plują  , teraz to dopiero w kwietniu z 2 dawką !

Aż trzeba CIĘ ZACYTOWAĆ co teraz masz zrobić ( Stanąć przed ścianą, wziąć dobry rozbieg i w łeb się pierdolnac ! ) Prorocze słowa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1018

Tylko pogratulować jaki jasnowidz pogodowy dla całej Polski objawił się w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4275
1 godzinę temu, k16mk napisał:

Ci co z wrodzonego lenistwa albo głupiego cwaniactwa nie posiali nawozów z mrozem to dopiero sobie w brodę plują  , teraz to dopiero w kwietniu z 2 dawką !

Aż trzeba CIĘ ZACYTOWAĆ co teraz masz zrobić ( Stanąć przed ścianą, wziąć dobry rozbieg i w łeb się pierdolnac ! ) Prorocze słowa !

Naśmiewanie się z twojego lizania się po własnych jajach i twojej propagandy sukcesu nazywasz cwaniakowaniem? Jak już to może trochę głupotą, bo tracę bezpowrotnie kilka chwil swojego życia żeby wdawać się w  utarczki słowne z jakimś pozal się Boże zapatrzonym w siebie specjalista z internetow, który i tak nie zrozumie nic z tego, co sie do niego pisze.

A tak co do plucia sobie w brodę - jakbym miał rozsiane - super. Nie mam jeszcze rozsiane? 🤷 Rozsieje w tygodniu. I wiesz co to zmieni w moim życiu? Dokładnie nic. Nie muszę zbierać po x ton, nie muszę być najlepszy, nie muszę być najmądrzejszy, nie muszę podejmować samych dobrych decyzji, nie muszę  tez łazić po polach sąsiadów żeby wrzucać w internety zdjęcia ich upraw w celu polechtania własnego ego.

1 godzinę temu, krilan06 napisał:

będziemy oceniać po żniwach

Przecież w jego przypadku z gory wiadomo, że zrobil najlepiej 🤷

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
33 minuty temu, daron64 napisał:

 

Przecież w jego przypadku z gory wiadomo, że zrobil najlepiej 🤷

To jest jego zdanie i nic więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Nie każdy żyje z gospodarki inni mają pracę którą trzeba pogodzić a nie siedzieć w ciągniku z podczepionym rozsiewaczem i czekać na pogode

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4275

Wczoraj i dziś 🙆 na ziemi ciut mnie, bo troszkę rozmarzlo, trochę wiatr rozwial

 

IMG_20230310_101901405_HDR_copy_1148x2040.jpg

IMG_20230311_131138075_HDR_copy_918x1632.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy30    18

u mnie wystawiłem sobie deszczomierz bo dali do jakiegoś środka od 23 lutego 34mm opadu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy30    18

wypłukało wypłukało ;) do części gdzie powinien być :D chyba bo ja tam się nie znam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanciszek    0
21 godzin temu, soltys48 napisał:

To jest jego zdanie i nic więcej 

Popraw dla DOKŁADNOŚCI że to Darona64 zdanie , bo różnie to można odebrać.

Edytowano przez Fanciszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
12 godzin temu, Janeczko napisał:

Nie każdy żyje z gospodarki inni mają pracę którą trzeba pogodzić a nie siedzieć w ciągniku z podczepionym rozsiewaczem i czekać na pogode

To już jest problem tylko i wyłącznie gospodarza. Sam ustala sobie priorytety, czy pierwszeństwo ma gospodarka czy praca na etacie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Już nie ma co nawet żałować że azot jeszcze w workach 😃, zamieć na całego , było z 10 cm śniegu to będzie z 15 jak nie lepiej , nawet koło 6 piorun walnął przy zamieci śnieżnej 😗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Azot swoją drogą , no i właśnie tego się obawiałem i obawiam żeby mi ze śniegiem nie spierdzielił , tzn przy roztopach za mocno w głąb gleby nie poszedł a na pochyłościach w dół , Te ostatnie mrozy co były na sam koniec lutego jak puściły to mokrawo lekko było (kizeryt poleciał ) potem w tydzień przeschło ale tylko powierzchownie . W ozime szło wjechać , po oranym też ale o siewie jarych to Zapomnij jeszcze się ziemia lepiła . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Z 10 będzie , a też ma nadmiar wody , u mnie w terenie od późnej jesieni do wiosny to mokrawo , na polach  dreny , jak woda z nich leci to z tym azotem czy sama ?

 

Zawsze też koło tego 1 marca azot się sypało , ale ten rok jak pogoda jest inny , już ciepło ba gorąco się robiło i to w lutym , jeszcze trochę takiej pogody i by się jare siało a tu nagle mróz śnieżyca .  

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Azot z rozpuszczonych granul przemieszcza się w profil glebowy a nie wędruje wraz z wodą. Teoretycznie jest coś takiego jak wymywanie ale jest to proces tak powolny że nie ma wpływu na ten azot co go posiejesz na początku marca. Nie powinno się tylko go rozsiewać na zastoiska wodne, wtedy faktycznie może splynąć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
2 godziny temu, KlimekPL napisał:

Azot z rozpuszczonych granul przemieszcza się w profil glebowy a nie wędruje wraz z wodą. Teoretycznie jest coś takiego jak wymywanie ale jest to proces tak powolny że nie ma wpływu na ten azot co go posiejesz na początku marca. Nie powinno się tylko go rozsiewać na zastoiska wodne, wtedy faktycznie może splynąć

Mądre słowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil5996    0

Co polecicie na miotle zbożowa w pszenżycie. Na jesień stosowałem bizon 1l/ha ale nie zadziałało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3692
4 godziny temu, Kamil5996 napisał:

Co polecicie na miotle zbożowa w pszenżycie. Na jesień stosowałem bizon 1l/ha ale nie zadziałało. 

Axial albo Lancet 

Dwa dni cieplejsze i ładny kolorek łapie zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4275

Oczywiście żadna z prognoz im się nie sprawdza. Jutro i pojutrze pokazują ostatnie, w najbliższym czasie, noce z niewielkim mrozem. Chyba trzeba będzie jechać póki wilgoć jeszcze jest, bo potem pokazują już różnie - bez opadów do końca miesiąca, albo trochę opadów na przełomie tygodni najbliższych. Do tego teraz za***iste ocieplenie, a później znowu ochlodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj