Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daron64    4276

@damianos95 nie jeszcze. Pisała, że odezwie się po weekendzie. Miała obskoczyc to rozporządzenie i wtedy dać znać. Jak tylko się odezwie to dam znać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
15 minut temu, daron64 napisał:

@damianos95 nie jeszcze. Pisała, że odezwie się po weekendzie. Miała obskoczyc to rozporządzenie i wtedy dać znać. Jak tylko się odezwie to dam znać 

Ok dzięki wielkie jak cos może być priv albo mnie odznacz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143

I jak z tym w sposób legalny walczyć i zniechęcić do przychodzenia? Nie dość ze ostro udeptuja, wyjadaja do samej ziemi to jeszcze ryja takie kręgi do gołej ziemi 😕

IMG_20230304_155106.jpg

Edytowano przez Michal014d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

Kawał zwierza. Straszaki jakieś dźwiękowe albo co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
6 godzin temu, k16mk napisał:

 kupuj najlepszy Polski agregat to twoje pola będą jeszcze lepiej wyglądać ! 😉

Chłopcze jak nie wiesz co piszesz to nie pisz. 

 

Masz zdjęcia roboty polskim Mandamem,

Jak ktoś pi..da to i horszem nie zrobi

5 godzin temu, damianos95 napisał:

wiadomo że kolega ma rację większą niż ktokolwiek inny

To tylko jemu się wydaje 

IMG20220925094527.jpg

IMG20220925094656.jpg

IMG20220925094559.jpg

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

Jak nie zmienia prognoz, to w czwartek/piątek będziemy, w końcu, wjeżdżać z saletra. 

Dalej waham się co do dawek - miałem dać ~85/68 na słabsza/lepsza działkę. Ale znowu w kwietniu różnie z opadami w ostatnim czasie, także chyba na obie dam jednakowo po ~85 (tylko na najgęstsze trochę zmniejsze) i wtedy na drugą dawkę zostanie ~45. To wtedy w zależności jak, kotre będzie wyglądać tak zmniejszymy/zwiększymy gdzie trzeba.

W ogóle z poprzednich lat widzę, że pierwszej dawki nie nadgoni już u mnie - miałem miejsca, gdzie np był problem z początku z dawką w rozsiewaczu, tak że pierwsze przejazdy były takie jeszcze do ustawienia i wychodziło w nich wyraźnie mniej niż na reszcie pola. To później dając druga dawkę większą w tym miejscu - jednak część pola, która pierwszy strzał dostawał lepszy, było ładniejsze zboże.

 

Screenshot_20230306-084845~2.png

Screenshot_20230306-084910-076.png

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Co niektórzy to maja taka biegunkę azotowa ze będą po zaspach sypać ... a najgorzej jak sąsiad posiał azot przy -10 to presja jest nie do zniesienia 😁. Nie daj Boże jak posłuchał ekspertów z GA na yt to już wogole 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7672
42 minuty temu, daron64 napisał:

Jak nie zmienia prognoz, to w czwartek/piątek będziemy, w końcu, wjeżdżać z saletra. 

Dalej waham się co do dawek - miałem dać ~85/68 na słabsza/lepsza działkę. Ale znowu w kwietniu różnie z opadami w ostatnim czasie, także chyba na obie dam jednakowo po ~85 (tylko na najgęstsze trochę zmniejsze) i wtedy na drugą dawkę zostanie ~45. To wtedy w zależności jak, kotre będzie wyglądać tak zmniejszymy/zwiększymy gdzie trzeba.

W ogóle z poprzednich lat widzę, że pierwszej dawki nie nadgoni już u mnie - miałem miejsca, gdzie np był problem z początku z dawką w rozsiewaczu, tak że pierwsze przejazdy były takie jeszcze do ustawienia i wychodziło w nich wyraźnie mniej niż na reszcie pola. To później dając druga dawkę większą w tym miejscu - jednak część pola, która pierwszy strzał dostawał lepszy, było ładniejsze zboże.

 

Screenshot_20230306-084845~2.png

Screenshot_20230306-084910-076.png

Kwiecień może witać w nocy mrozem aż do maja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
18 minut temu, dzarjan8111 napisał:

Co niektórzy to maja taka biegunkę azotowa ze będą po zaspach sypać ... a najgorzej jak sąsiad posiał azot przy -10 to presja jest nie do zniesienia 😁. Nie daj Boże jak posłuchał ekspertów z GA na yt to już wogole 

No i co się stanie z tym azotem jeśli teraz go wysiejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
12 godzin temu, soltys48 napisał:

Chłopcze jak nie wiesz co piszesz to nie pisz. 

 

Masz zdjęcia roboty polskim Mandamem,

Jak ktoś pi..da to i horszem nie zrobi

To tylko jemu się wydaje 

IMG20220925094527.jpg

IMG20220925094656.jpg

IMG20220925094559.jpg

TO PORÓWNAJMY JAKOŚĆ DO CENY u mnie pocięta słoma pszenżyta i jeszcze trzeba powiedzieć LEMKEN ma 35 lat i kosztował 10000zł a twój NOWY i wszystkie usterki i wady usunięte  i widzę lepiej nie zrobił ,  😉

IMG_20220811_185619.jpg

Tu chodzi żeby biedni ludzie nie przepłacali za te nowe maszyny kosmicznych i może ostatnich pieniędzy jak można taniej i z lepszym efektem ! 

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276
58 minut temu, krilan06 napisał:

Po tej prognozie to ja wiosny nie widzę 😁

Ja też nie, ale i biedy nie widać - lekki mróz w nocy, lekki plus w dzień. Myślałem wcześniej ruszyć, ale pokazali mróz i w dzień i w nocy i zero opadów. Teraz im się odmieniło.

41 minut temu, dzarjan8111 napisał:

Co niektórzy to maja taka biegunkę azotowa ze będą po zaspach sypać ... a najgorzej jak sąsiad posiał azot przy -10 to presja jest nie do zniesienia 😁. Nie daj Boże jak posłuchał ekspertów z GA na yt to już wogole 

Koło 10 marca nazywasz sraczka? 

22 minuty temu, KlimekPL napisał:

No i co się stanie z tym azotem jeśli teraz go wysiejesz?

Ja tam od kiedy sam gospodarze, to 90% przypadków pierwsza dawkę daje między 10-20 marca, w zależności od prognoz. Bodaj 2 lata temu dałem ~ 5 i przyszły potem jeszcze mrozy i śnieg i nie widziałem żeby zboża tych, co posiali pozniej były lepsze. 

Żaden ze mnie specjalista, ale jak rusza wegetacja, to zboże powinno już mieć azot do pobrania, a nie czekać na niego.

Obszarnicy u nas posiali w tamtym tygodniu. Mali to będą czekać - tylko jeśli prognozy z opadami i minimalnym mrozem się sprawdza, to może być problem z wjechaniem w pole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
56 minut temu, k16mk napisał:

TO PORÓWNAJMY JAKOŚĆ DO CENY u mnie pocięta słoma pszenżyta i jeszcze trzeba powiedzieć LEMKEN ma 35 lat i kosztował 10000zł a twój NOWY i wszystkie usterki i wady usunięte  i widzę lepiej nie zrobił ,  😉

IMG_20220811_185619.jpg

Tu chodzi żeby biedni ludzie nie przepłacali za te nowe maszyny kosmicznych i może ostatnich pieniędzy jak można taniej i z lepszym efektem ! 

O ty porownujesz? Co ten dropokmial na tym polu mieszać? Pokaż efekt po pracy a nie takie zdjęcie z dooopy 

 

Co do ceny to mandam nowy kosztował ok 30tyś

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276
55 minut temu, k16mk napisał:

TO PORÓWNAJMY JAKOŚĆ DO CENY

O to to

To masz zdjęcia po starej famarolce, która kosztowała bodaj 3500zl i jest myślę, że napewno starsza od Twojego lemkena. 

 

 

IMG_20220831_173534_copy_2000x900.jpg

IMG_20220821_223919_copy_1809x1026.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

No i co się stanie z tym azotem jeśli teraz go wysiejesz?

No właśnie nic, czy wysiejesz 1 marca o godz 00:01 czy 10 marca czy 15 to przy takiej zimie to na jedno wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517

Zwróć uwagę że zboża już zaczęły wegetację. Dziś siałem azot i widzę że zboża w mojej okolicy powinny dostac N z tydzień temu. Na polach narazie nikogo zbytnio nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Bo wszyscy ciągle myślą, że wyparuje

Mnie wujo stary gospodarz co roku karci, że za szybko jeżdzę z azotem i na pewno pójdzie w chmury. A podczas gdy on zaczyna wysiewać nawozy to moje oziminy już mają soczysty ciemno zielony kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

A pewnie i tak wujo więcej zbiera :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Mocznik bez inchi poleci , z saletra jest ryzyko roślina uwodni tkankę na liściu i ostry mróz łatwiej wymrozi jeśli by była trudna wiosna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem ani w życie ani w pszenżycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

Nie wiem, nie znam się, ale wydaje mi się, że ten rozsiany azot zanim się rozpuści, zanim w profilu glebowym przemieści się na tyle, że korzenie będą mogły z niego skorzystać, to też nie minie dzien czy dwa. Do tego jeśli nawet przyjdzie mocniejszy mróz to czy roślina odżywiona nie zniesie go lepiej niż głodująca? 

A takie czekanie aż mrozy mina to też z tymi latami ostatnimi to mozna by do 10maja czekać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1158
8 godzin temu, dzarjan8111 napisał:

No właśnie nic, czy wysiejesz 1 marca o godz 00:01 czy 10 marca czy 15 to przy takiej zimie to na jedno wyjdzie 

Pewnie czekać do 15, a później okaże się, że się nie wjedzie i zboże głoduje do odpowiednich warunków. Rozsiałem 4 i nie żałuję, miałem czas, były warunki, to wykorzystałem, następna "okazja" mogła by być już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj