Mati987

Members
  • Ilość treści

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Mati987

  • Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Witam, Czy może ktoś powiedzieć co się dzieje z tymi ziemniakami i ewentualnie jak temu przeciwdziałać.
  2. Pszenzyto Borowik. Czy to początek mączniaka? Na t1 był wirtuoz. Robić t2? Jeśli tak, to co polecacie?
  3. Tu gdzie rędzina - jęczmień jary Tu gdzie piach - owies
  4. Tak. Małopolska. Powiat Olkuski.
  5. Jaką dawkę azotu zastosować przy tak rozkrzewionym jęczmieniu. Planowałem dać Zaksan 33,5N w dwóch dawkach, tak żeby najpierw podać 200kg a następnie 150kg. Ale czy nie zmniejszyć tej pierwszej dawki? Na jesieni było dane 200kg Polifoski 6.
  6. Tak. Są jeszcze miejsca gdzie jest jeszcze więcej.
  7. Witam mam pytanie, gdyż dopiero niedawno zacząłem przygodę z rolnictwem. Jaką dawkę azotu zastosować, tak, żeby bardziej to dokrzewić? Planowałem dać Zaksan 33,5N w dwóch dawkach, tak żeby najpierw podać 200kg a następnie 150kg. Na jesieni było dane 150kg Polifoski 6. Teraz chciałbym jeszcze dorzucić 100kg polifoski, bo na jesieni nie miałem możliwości więcej, a zasobność gleby po wynikach średnie (rędzina) i niskie (piach). Ph wysokie 5,8-7,2. Pierwsze zdjęcie Pszenżyto na rędzinie, drugie na piasku.
  8. Witam. Mam takie pytanie. Chcę posiać rzepak po jęczmieniu jarym, natomiast pole jest nie dawno po ugorze i jest dość dużo perzu. I moje pytanie: czy będzie na tyle czasu, żeby zrobić oprysk halvetic lub roundap lub innym środekiem z glifosatem (jeśli tak, to pryskać od razu po żniwach, czy przejechać talerzówką, odczekać aż zaczną rosnąć chwasty i wtedy - tylko czy zdążę to zrobić aby w terminie zasiać rzepak)? Czy talerzowanie, orka, siew i potem oprysk labradorem?
  9. Nie. To małopolska. Jura krakowsko - częstochowska, okolice Olkusza.
  10. Tak. Dokładnie o to im chodzi. Jedyny plus tych kamieni wapiennych to, to że pH jest wysokie. A tak, to trochę przeszkadzają w uprawie.
  11. Witam. Czy zbiór kamieni z tak zakamienionych rędzin ma sens? Zbierane były zawsze tylko te największe kamienie. Nikt z sąsiadów nie zbiera kamieieni bo mówią że ziemia opadnie. Czy rzeczywiście tak jest?
  12. A łubin jak by się sprawdził? Lepsza gryka czy łubin? Bo za łubin gdyby się nie udał, to można dostać zawsze dodatkowe dopłaty.
  13. Wystarczy, że dam saletrę jako nawóz azotowy, który trochę zakwasi, czy stosować coś jeszcze np. siarczan amonu? A ile tego dać, to już myślę, że to zależy rośliny, która będzie siana, w zależności od tego czy woli ph wyższe czy niższe. Dobrze myślę?
  14. Witam. Poradźcie mi co najlepiej byłoby posiać na tych kawałkach? Pola leżały ugorem przez około 10 lat. Zostały zaorane i teraz zastanawiam się co będzie najlepsze na wiosnę. Zastanawiam się nad owsem, czytałem, że często sieje się owies po takim ugorze, albo też gryka na kawałku. Czy ze względu na wysokie ph próbować z pszenicą lub jęczmieniem na tych cięższych kawałkach, oczywiście po odpowiednim nawożeniu. Czy jeszcze coś innego, doradźcie. Są to działki głównie V klasy z kawałkiem IVb i VI. Rędziny. W małopolsce. Działka I ciężka gliniasta ziemia, bardzo płytka rędzina, na większości niestety mnóstwo kamieni. (kompleks żytni słaby) ok. 2,5ha Działka II piaszczysta (kompleks żytni słaby i żytni najsłabszy) ok. 1ha Działka III też rędzina, ziemia gliniasta, bardzo ciężka. Zdecydowanie mniej kamienia niż na I. (kompleks żytni bardzo-dobry i pszenny wadliwy) ok. 1,5 ha Dołączam wyniki z analizy gleby. Przesyłam jeszcze zdjęcia. Działka I Działka III Działka II
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj