Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Nowy80    0

Czy już można ruszać z siewem pierwszej dawki azotu na pszenżyto źyto hybrydowe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja zbieram pszenżyta 8 ton z hektara .To jest dawka startowa .Bym dał więcej ale mam góry i cykam się ,że mi spłynie azot .

Edytowano przez RafaKdziela
Uzupełnienie danych

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
27 minut temu, RafaKdziela napisał:

Ja zbieram pszenżyta 8 ton z hektara .To jest dawka startowa .Bym dał więcej ale mam góry i cykam się ,że mi spłynie azot .

oj spłynie na zboczach,  na 2 dawkę też saletre dajesz??? po jakim czasie od pierwszej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

marcinffff

 

Tak kolego tylko saletrę sypię .Sprawdziło mi się to w praktyce .Inne lata dawaliśmy mocznik na 2 raz ,ale pszenżyto długo było zielone i ph spadło mocno .Ja uważam ,że jak nie dasz na pierwszy raz dobrze to se możesz później gwizdać .Musi być czarny dywan ,to coś wyda z tego.

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

u mnie dzisiaj poszło 100kg siarczanu magnezu  i 100kg soli potasowej na ha, w sobote idzie 200kg yara bela extran can27, pszenzytko ładnie rozkrzewione 3-4 rozkrzwienia tak że nie szaleje z azotem, raczej mu wystarczy na start jak sie delikatnie dokrzewi to bedzie miodzio, u Was juz wegetacja ruszyła? ja wykopałem kilka roślin i widać pierwsze białe korzenie co mnie nieco zaskoczyło temp w dzien około 8-9 stopni w nocy od 0 do 2-3 stopni rożnie ale tylko nad ranem jest najzimniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Ja mimo jesiennego nawożenia, dziś z rana po 60 kg soli posypałem. Niewiele ale zawsze coś i przy okazji rozsiewu na ląki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Ja tez sialem po okolo 80 ale tylko tam gdzie slaba zasobnosc. W razie suszy bedzie jak znalazl. 

Azot w centrum wczoraj podany, bez szalu ~ 50 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U mnie na razie większość pszenżyt czeka, posiane tylko 6,5 ha teraz nogi lgną do kostek. Nie wiem kiedy wejde, tylko żeby deszcze się nie opuściły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
47 minut temu, cieplym3 napisał:

Ja tez sialem po okolo 80 ale tylko tam gdzie slaba zasobnosc. W razie suszy bedzie jak znalazl. 

Azot w centrum wczoraj podany, bez szalu ~ 50 N

Mogł byś rozwinąć temat sól potasowa a susza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Dokładnie. A tam gdzie najbardziej potrzebny, czyli na piachach przez przez mokrą jesien i zimę wyjątkowo go wypłukało

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

 U mnie też błotko po kostki przydał by się lekki mrozek z rana to bym pojechał z saletrą na pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik181    11

Co polecacie na pszenżyto ozime na start odmiana Twingo , saletra czy saletrosan 26 ? I w jakich dawkach ? Ziemia typu górzystego i gliny 

 

Edytowano przez rolnik181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Siać saletre na oziminy mimo ze za tydzień patrząc na dlugoterminowke ma być zimno 0 w dzień i -6 w nocy ??? Chciałbym rozrzucic w poniedziałek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Koledzy, place perzu mi się pojawiły w pszenżycie ozimym odmiany Trismart, który środek przyhamuję lub zabiję jego wzrost? Po żniwach i tak obowiązkowy glifosat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5
15 minut temu, masio513 napisał:

Koledzy, place perzu mi się pojawiły w pszenżycie ozimym odmiany Trismart, który środek przyhamuję lub zabiję jego wzrost? Po żniwach i tak obowiązkowy glifosat.

Atribut napewno i zdaję się że apyros też perz zwalcza

Edytowano przez Adampaczk23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj