Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

dzidzia202    294

co myślicie o głęboszowaniu pola na wiosnę pod pszenżyto. Na jesień nie było możliwości wjechać bo było tak mokro. Chciałbym głęboszować początkiem marca jak temperatury pozwolą i początkiem kwietnia zasiać. Pole jest po zbiorze  żyta spryskane glifosatem i to wszystko co dało rade zrobić w 2017r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Gleboszowanie powinno iść w sucha ziemię. Na mokro to może być efekt odwrotny, zamaźe się wszystko. Poczekaj sobie z głęboszem  na po zniwach. Wiosenna orka i tak przesuszy  Ci stanowisko. Z mojego doświadczenia siej jak najwcześniej gdy tylko można wjechać. Nawet w lutym jeśli to odmiana przewodkowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

no orki nie będę wykonywał talerzówka z kultywatorem pójdzie na raz albo dwa razy i siew. Przed miał iść właśnie głębosz żeby woda zeszła niżej. odniane jaką mam to Mazur i dubelt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Czytam czytam i jeszcze większy mam dylemat. Co zastosować na ruszenie wegetacji w ozimym? Saletrosan, saletrę czy RSM+S? Może teraz sypnąc saletrosanem, a na drugą dawkę RSM? Dodam że jescze nie stosowałem roztworu i chciałbym to zrobić w miarę optymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Wszystko się nada, przy saletrze dobrze byłoby uzupełnić siarkę, chyba że po rapsie to można nie dawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

U nas na wschodzie to może za dwa tygodnie albo i lepiej, ale trzeba zdecydować i jakiś nawóz trzeba zamówić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Na Mazowszu też śniegu dosypało dzisiaj i cały czas temperatura ma się kręcić w okolicach 0 więc również z nawożeniem nie ma co się gorączkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klepka077    6

U nas w lubelskim również spadło trochę śniegu i patrząc na te prognozy to jak pozwoli w marcu wjechać na początku to będzie dobrze. 

Na pszenzyto w tym roku zdecydowalem się na saletrosan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

U mnie RSM na podwórku tylko czekać na dobrą pogode .Rozlewał może ktoś z was RSM opryskiwaczem biardzki lance 12m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Ja odpuściłem rsm na pierwszą dawkę z tej racji że nie predko uda mi się go rozlać. Bo chyba na zamarznieta ziemię nie można, a później czekaj na obeschniecie? Planuję właśnie wjechać z saletrosanem przed odwilżą. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Mam pytanie. Mam dostęp do fermentu z biogazowni. Warto prysnąć nim tak ok 8ton/ha przy jeszcze zamarzniętej ziemi? (komplet PK + micro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Na zachodzie leją, tylko z węży rozlewowych. Ale czy na zamarzniete? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Węży nie mam, więc będzie beczkowóz, Zamarzniętę, bo tylko teraz wjadę nie uszkadzając roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4
Mam pytanko... Czy rozsiane saletry na zamarznieta ziemię na początku marca wpłynie na jej dostępność dla roślin, (straty) jeśli ziemia miałaby być ze 3 tyg zamarznieta? Bo jeśli mróz odpuści to później trzeba trochę czekać z możliwością wjazdu. Co będzie lepsze? Jak długo od rozsiania może ona leżeć i czekać na start roślin? Wschodnie Mazowsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Dopóki nie ruszy wegetacja to nie ma sensu chyba, ze chcesz podnieść azot w atmosferze ;) a tak na serio pogoda monitorowanie na stronach i wjazd z samego rana w ostatnie dni przymrozków jak z -5 o ile sie uda bo w zeszłym  roku u mnie się nie dało.

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

wlkp jechał  ktoś już z kizeyrtem na zboża? to już chyba jest czas? i tak samo sól?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

U nas obszarnik sial dziś coś na śnieg, ale daleko był i nie widziałem co. Białe big bagi z zielonym paskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
11 godzin temu, mat22889 napisał:

wlkp jechał  ktoś już z kizeyrtem na zboża? to już chyba jest czas? i tak samo sól?

ja w lubuskim wczoraj z korn kali. Sasiad tydzień temu ponad z wapnem granulowanym, ale od tamtej pory jeszcze lezy i czeka na wode


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

a co się stanie z siarką z kizerytu jeśli ziemia jest zamarznięta? siarka to najbardziej podatny na wymycie składnik. Po jakim czasie musi przyjść ciepło żeby tego nie stracić? co roku sieje właśnie koło 20lutego kizeryt ale chciał bym wiedzieć jak to jest w teorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj