Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Anetka1    255

chyba nie choć atrybut dziala lekko jako stymulator wzrostu to jednak nie ma wpływu na plon a tylko skraca zdzbło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Raz stosowałem atribut w życie hybrydowym połową gdzie był perz, kolor jak ręką odciał duzo jaśniejszy, ale się wyrównało i nie było różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
Dnia 9.03.2018 o 15:53, rolnik181 napisał:

Co polecacie na pszenżyto ozime na start odmiana Twingo , saletra czy saletrosan 26 ? I w jakich dawkach ? Ziemia typu górzystego i gliny 

 

ja na dość mocno dokrzezwione przenżyta dałem po ok 220kg saletrosanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Jak ładnie rozkrzewiona to po co tyle saletry :S

 

Zostało mi w rozsiewaczu saletrosanu z rzepaku to rzuciłem na późno siany Trismart 250-300kg. Będzie widać czy się opłacało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schabomił42    93

No właśnie. Wczoraj chodziłem po pszenżycie to mi gumofilce tonęły. A dzisiaj pada na Dolnym Śląsku. Miałem plan posiać saletrę w tym tygodniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

w piątek/ sobotę posiejesz jak będzie przymrozek, narazie wegetacja stoi, 4 dni nikogo nie zbawi

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

wycrylkuje tak zeby jeszcze sciezki było widać :D jak sie da to lepiej przed sniegiem niz po roztopach 

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
Witam, pszenżyto leontino sieje ok 25 października. w tym momencie ma jeden główny i jeden boczny pęd obsada na jesień ok 350szt ale sporo wypadlo. Zastanawiam się czy 200kg saletry będzie odpowiednie na pierwszy strzał a na drugi ok 150-200 w zależności od warunkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Panowie ja mam borowika wygląda ani źle ani też nie jakoś oszałamiająco. Wymyśliłem sobie rzucić 240 kg saletrosanu na start najprawdopodobnie w weekend jeśli złapie mrozek. Będzie ok czy zmodyfikować jakoś plan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57
3 godziny temu, adrian napisał:

Witam, pszenżyto leontino sieje ok 25 października. w tym momencie ma jeden główny i jeden boczny pęd obsada na jesień ok 350szt ale sporo wypadlo. Zastanawiam się czy 200kg saletry będzie odpowiednie na pierwszy strzał a na drugi ok 150-200 w zależności od warunkow

Wg mnie będzie ok, podobnie robię

Karol93 siej jak pogoda pozwoli, jak ruszy żeby miało azot 

Edytowano przez lukaszwlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Nie wiem jak u Was ale u mnie wegetacja ruszyła pełną parą sporo białych korzeni całość wyraźnie się zazieleniła i azot poszedł początkiem zeszłego tygodnia, mam nadzieje że mrozy nie odbiją sie jakoś bardzo źle na roślinach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
lukaszwlkp nie będę porównywal kto ma jakie pola ale jakie plony osigasz przy takim nawazeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie na sobotę nadają przymrozek i się zastanawiam czy wjeżdżać z RSM-em w ozime (teraz bagno na polu i się nie pcham) czy nie zaszkodzi on podany w tak niskiej temperaturze chodzi o poparzenia. Dodam że leję ten 26 z siarką, to z krystalizacją nie ma problemu. :/ ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
Dnia 12.03.2018 o 18:04, marcinffff napisał:

w piątek/ sobotę posiejesz jak będzie przymrozek, narazie wegetacja stoi, 4 dni nikogo nie zbawi

płn wlkp wegetacja ruszyła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362
dzis rozlalem rsm 32 ok 175 l na jeden kawalek przy lesie nie wiem czy nie za duzo na tak slaba ziemie ale predkosci ciagnika (mf 255) mi sie pop...pszyly i bieg za wolno jechalem zanim sie obejrzalem ze jakos szybko ubywa to wieksze pol pola objechane i juz zostawiłem zobaczymy co bedzie. na wekkend nadaja w nocy do -13 ale sniegu ma dowalic 40 cm i wez tu wjedz na reszte pół lepszej klasy gdzie albo obkleje sie albo utopie

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

U mnie również wegetacja ruszyła ale niestety nie da się wjechać dzisiaj próbowałem z RSM to miejscami twardo a miejscami ledwo do wyjeżdżałem... szkoda robić kolein na polu i szkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57
2 godziny temu, adrian napisał:

lukaszwlkp nie będę porównywal kto ma jakie pola ale jakie plony osigasz przy takim nawazeniu

Nie śledzę dokładnie całego wątku i nie jestem pewien do czego dążysz, być może się gdzieś pomyliłem, ale na żyto hybrydowe i przenzyto daje 200-250 kg saletry jako pierwsza dawka, druga powyżej 150 też saletry. Ziemie raczej V klasa, oczywiście obornik co 2 lata. Nie czarujmy się, 5 ton to już jest sukces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wysiałem w sobote saletre i moje pszenżyto wygląda tak jak na fotce. Z tym że nadchodzi zima na 3-4 dni. Max -10 i w jednym dniu wiatr od 8-10 m/s potem ma wiać 3-4 m/s

 

pszenżytosss.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Wysiales tak jak Ci radzilem 40n czy posluchales durniow co radza na taka szczote dawac 200 saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj