Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

1 minutę temu, cieplym3 napisał:

Wysiales tak jak Ci radzilem 40n czy posluchales durniow co radza na taka szczote dawac 200 saletry?

To co widzisz na fotce to poszło akurat 45 n 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Mogę już wjechać w pole pszezytem jarym Mamut ale mam dylemat przed mrozem i śniegiem który nadają od piątku.

Moje pytanie siać teraz czy czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

jak możesz wjechać w pole to siej

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5
3 minuty temu, Daniel770 napisał:

Mogę już wjechać w pole pszezytem jarym Mamut ale mam dylemat przed mrozem i śniegiem który nadają od piątku.

Moje pytanie siać teraz czy czekać?

Jak da rade to siej ono i tak teraz nie wzejdzie tylko dopiero po mrozach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
11 minut temu, Adampaczk23 napisał:

Jak da rade to siej ono i tak teraz nie wzejdzie tylko dopiero po mrozach

Dzięki kolego 

Zapomniałem dopisać że to nie jest  przewódka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5

W tamtym roku siałem jęczmień jary koło 19 marca i były przymrozki jak ledwo co wyszedł do -5 i nic mu nie zrobiło to pszenżycie tym bardziej nie zrobi a myślę że po tej weekendowej fali mrozów już jakiś dużych mrozów nie będzie więc lepiej siać jak jest możliwość wjazdu bo im wcześniej tym wytworzy lepszy system korzeniowy i nie boi się tak suszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Miałem rozsiewać saletre ale dobrze że się wstrzymałem... w nocy spadło 30-40 cm śniegu( na polach mimo że wiało) a zaspy dochodzą do ponad 1 m wysokości ... Chociaż woda bedzie na tych piachach ale wczesniej tez nie dalo sie wjechać ... Maestozo ładnie rozkrzewione nawet 4-5 rozkrzewień ma wcześno siane a w najsłabszych miejscach 3 więc może przed świętami dam radę z 1 dawka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

no to ładnie dowaliło u Ciebie :D u mnie podkarpacie koło Dębicy 2-3 cm śniegu i dość silny wiatr ale powoli ustaje, 10 marca dostało N  siarke magnez i potas myśle że dobrze zrobiłem z nawozem teraz jak wszystko puści to azot i reszta będzie odrazu dostępna dla roślin, tak czy siak wegetacja przed tą falą mrozów ruszyła wiec rośliny łatwiej sie będą mogły zregenerować po ewentualnych uszkodzeniach i wszystko ruszy z kopyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No i dobrze myślisz, bo tak na pewno będzie. Ja rozsiałem 6 marca azot i potem rośliny praktycznie się nie ruszyły. Ale wiem, że jak wróci ocieplenie to nawóz powinien być już dostępny dla roślin i będą rosnąć z dnia na dzień jak głupie. A inni czekają standardowo do kwietnia, bo boją się, że nawóz wy***przy im w kosmos jak nie będzie co najmniej +15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Trochę chyba próbujesz samemu sobie wytłumaczyć, że super zrobiłeś.:D

Albo nie masz  tych kilkudziesięciu cm śniegu na polu.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Rok temu też sypałem bardzo wcześnie azot 4 marca. Było wtedy może kilka dni ciepła, potem niemal do końca marca był mróz, no może w porywach do raptem kilku stopni powyżej zera. Wszystko stało w miejscu a jak już w końcu przyszła prawdziwa wiosna to podczas gdy inni zaczynali rozsiewać nawozy to u mnie rosło "w oczach".

A teraz istotnie, śniegu nie ma prawie wcale, jakieś tam tylko białe łaty gdzieniegdzie. No jest jeszcze kwestia wymarznięcia, zobaczymy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja tez 10 pojechalem z saletra, tylko ze u mnie bylo widac ze rosliny juz ten azot brały, teraz jest jakies -4 ale ten wiatr to masakra. No nic nie moge zrobić z tym juz, ale poprzednie mrozy po -15 z wiatrem i bez sniegu rosliny przezyly wiec nie bede sie zamartwiał


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Agrest wiadomo każdy ma swoje podejście, ja wysiałem i już będzie kolejne doświadczenie albo wystartuje tak że sąsiada będzie d*pa boleć bo tez ma pszenzyto i zostanie daleko w lesie, natomiast poprzednie mrozy (u mnie było -18) przetrwało bez najmniejszego problemu, śniegu było tak że tylko ziemie przykryło listki było widać nie było nawet śladu wymarznięć, juz w środe u mnie pierwsze roztopy to się oceni sytuacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Mój post nie był do Ciebie.

Przy 2 cm śniegu i ja bym miał posiane.  Jestem w o tyle dobrej sytuacji że np pszenicę ma po grochu, wcześnie siana i bardzo dobrze pokrzewiona. Myślę, że bardzo głodować nie będzie. Rozlewał będę RSM.

Pszenżyto  też mam aż za nadto pokrzewione. Przy wysiewie 160kg/ha (mtz 50 lub 52 bo nie pamiętam) jest łąka.

Zobaczymy kiedy pozwoli mi wjechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Wporządku poprostu odniosłem się ogólnie na twoj post nie kierowany bezpośrednio do mnie  :) moje pszenzyto tez mocno pokrzewione, na lepszych stanowiskach najlepsze sztuki miały po 6-7 rozkrzewień na słabszych 3-4 mimo to dawkę N wysiewałem do 55kgN/ha i nie przekraczałem jej żeby nie zagęszczać dodatkowo zbytnio choć na słabszych kawałkach delikatnie po tych mrozach jeszcze poprawie azotem ale to już sie pobawie ręcznie bo nie wiele takich miejsc jest i rozsiewaczem nie było by co robić za bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to powiem zadroszcze, tym co dali radę wjechać z nawozami. U mnie cały zeszły tydzień moją rędzinka obsychała, a mimo dodatniej temperatury w polu było tak mokro że się nawet wejść nie dało, a co dopiero wjechać. A w piątek  od rana, powtórka zimy.Sobota o godzinie 7.00 rano temp -14.Co niektóre kawałki po sąsiedzku już zaczęły brązowieć.

Btw Pszenżyto Meloman siane koło 15 października, 220 kg/h dostało 250kg/ha Polifoski 6 pod korzeń, tak porównując do innych zdjęć wydaje mi się trochę rzadkie. Ktoś Coś się może wypowiedzieć co robić dalej. Na start chce dać 200kg saletry jak się będzie dało wjechać tylko......

20180314_172505.jpg

20180314_172521.jpg

20180314_172603.jpg

20180314_172745.jpg

20180319_074415.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

@Monstergagarin ja siałem 16 września to miesiąc wcześniej wysiew wyszedł 180kg/h ale wygląda 3x gęściej niż u Ciebie rozkrzewiło się potężnie 6-7 pędów bocznych dawałem 200kg poli 6 po korzeń i 10 marca 55kg N/ha ale u Ciebie pasuje 230-240kg saletry tj około 80kg N/ha to taka dawka uderzeniowa aby pobudzić do krzewienia bo rzadkie strasznie, szkoda że początkiem marca nie siałeś nawozu, jak dało się wjechać teraz po mrozach miało by piękny start i mogło by szaleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

5 października siane odmiana palermo 200kg na hektar dane 250poli 6. ph ok 4 zdjecie z 11 marca teraz 5cm sniegu ziemia glinka

20180311_153301.jpg

Edytowano przez aezakmi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

To moje siane 9 września. około 155-160kg (290szt/m2) i jest masakrycznie gęste. Odmiana Gringo

pszenzyto_gringo_l_5b4eee9701116a6854c26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

powiedzcie do kiedy można siać pszenżyto warmia-mazury. czy jak zasieje do 10-15 kwietnia to jakiejś wielkiej tragedii nie będzie. wiem że im szybciej tym lepiej ale teraz mamy jeszcze mróz a potem zapowiadają deszcze i pytam bo jednej działki nie mam ruszonej od jesieni i tam bezorkowo chce. planuje na start dać mi 200 mocznika i prosan z siarką ok130kg i potem na 2 dawkę 200saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Z tym azotem to serio? Z jarego cudów nie nakosisz a 200 mocznika przedsiewnie to na 6 ton wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj