Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

marulekk    5371

Ja posiałem saletrosan gdzies ok 8 marca,wiadomo było ciepło potem ta pizgawica, śnieg i powiem Wam, że jest o wiele zieleńsze jak na początku marca


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Dokładnie, u mnie też zboża przed ostatnim atakiem zimy ładnie się zazieleniły i teraz po zejściu śniegu(a nie było go dużo i były gołe place na polu) jest piękna zieleń, także teraz tylko ciepła słońca i ruszą jak z procy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

również mam nadzieję że to w końcu "ruszy". Miejscowy "mądruś" któremu powiedziałem że rozsiałem saletrzak 200kg kilkanaście dni temu, popatrzył się na mnie i powiedział: " to wszystko pójdzie w powietrze" i no i załamka... ;D i za chwilę dołożył "my tylko na rzepak 300kg rozsieli 10 marca", myślę sobie to po rzepaku w atmosferę nie pójdzie a po przenżycie tak? ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9015

Nie dziw się w moich okolicach prawie nikt tak wcześnie nie sypie, jak w tamtym roku pierwszy wyjechałem w marcu to ludziska patrzyli się co ja robię :) mało ludzi praktykuje wczesny wysiew azotu a co dopiero dwie dawki o.O

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
9 godzin temu, ZYLA napisał:

Dziś poszedł saletrosan z saletrą w dawce 130 kg

Saletrosan 130kg + saletra 130kg, saletrosan  + saletra łącznie 130kg, N 130kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    737

Łącznie. Tak wogóle to miało pójść 150 kg albo i więcej, tak by dawka wyniosła 50N. Ale raz że pierwszy raz siałem taką mieszankę, a dwa że teraz mam ścieżki co 15 m anie 12 i nie wziąłem na to poprawki. 

Ogólnie wczoraj były idealne warunki na wysiew. Dziś już prawie mrozu nie było. 

@GRZES1545 tak mała odległość i aż dziwne że u Ciebie tyle sniegu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9015
1 godzinę temu, ZYLA napisał:

Łącznie. Tak wogóle to miało pójść 150 kg albo i więcej, tak by dawka wyniosła 50N. Ale raz że pierwszy raz siałem taką mieszankę, a dwa że teraz mam ścieżki co 15 m anie 12 i nie wziąłem na to poprawki. 

Ogólnie wczoraj były idealne warunki na wysiew. Dziś już prawie mrozu nie było. 

@GRZES1545 tak mała odległość i aż dziwne że u Ciebie tyle sniegu :(

Na oranym nie mam prawie nic śniegu, a na oziminach jakieś 50% przykryte jeszcze dziś warstwą 5-10cm planuje na początek dać 150kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

U mnie dziś się udało pojechać z saletrosanem, chociaż ostatnie przejazdy już się przeżynało. Poszło 240kg. Mocznik na drugą dawkę będzie ok? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.03.2018 o 21:43, Adampaczk23 napisał:

W tamtym roku siałem jęczmień jary koło 19 marca i były przymrozki jak ledwo co wyszedł do -5 i nic mu nie zrobiło to pszenżycie tym bardziej nie zrobi a myślę że po tej weekendowej fali mrozów już jakiś dużych mrozów nie będzie więc lepiej siać jak jest możliwość wjazdu bo im wcześniej tym wytworzy lepszy system korzeniowy i nie boi się tak suszy

Siew jęczmienia o tej porze to nieporozumienie gleba ma tak niską temperaturę że nic nie wzejdzie przez 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Siew jęczmienia o tej porze to nieporozumienie gleba ma tak niską temperaturę że nic nie wzejdzie przez 3 tygodnie

W tym roku tak w tamtym roku marzec był ciepły i jęczmień był bardzo ładny sypał ok 6-7 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zeszłym roku wszystkie zboża ładnie sypały czy siane wcześnie czy pózno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
4 godziny temu, staszek131415 napisał:

Siew jęczmienia o tej porze to nieporozumienie gleba ma tak niską temperaturę że nic nie wzejdzie przez 3 tygodnie

No to wzejdzie jak już się ociepli. Nie ma raczej różnicy, czy siedzi w ziemi tydzień czy trzy, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No raczej jest im dłuższy okres od siewu do wschodów tym roślina traci na sile kiełkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Nie wiem jak w przypadku jęczmienia, ale taki owies wysiany wcześnie potrafił czasem trzy tygodnie w ziemi siedzieć i normalnie wschodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Jęczmień jest najbardziej wrażliwy na przymrozki, dlatego zaleca się go siać jako ostatni ze zbóż jarych. Kiedyś, coś mi świta że u Ojca poparzył przymrozek. Nie pamiętam jaka była temperatura. Lepiej poczekać jak ziemia trochę obeschnie. Nie siać w błoto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

w błoto to bez sensu siać bo się skorupa zrobi i tak gó..o  urośnie,co do zmarznięcia to jeszcze mi się nie zdarzyło żeby nie wytrzymał przymrozku 5-7 stopni

no i najważniejsze-Panowie to jest temat o pszenżycie to o jęczmieniu nie piszmy tutaj ;-)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9015

Jak nie będzie przymrozku w nocy  to znowu nici z rozsiewu azotu, dziś u mnie 10stopni i śnieg ładnie ginie ale ziemia też robi się jak masło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
oby jutro stopnial wszystek snieg bo w niedziele ostatni wiekszy przymrozek to azot by rozsial i rozlal
  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

Posialem na poczatku marca około 200kg saletrosanu na pszenzyto i żyto, co dac na druga dawkę, dodam ze zboze w bardzo dobrej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Witam. Mam pytanie czy pszenżyto bez ochrony fungicydowej odda 4 tony ? stanowisko po pszenzycie, ph koło 6, jedynie mało potasu. Azot podany w dawce 150 kg saletry, na drugą dawkę planowane 100 kg mocznika. i druga sprawa czy przy takim nawożeniu obejdzie sie bez skracania na zakladany taki plon ? Odmiana to Tomko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
9 minut temu, MateuszNiezgoda napisał:

Witam. Mam pytanie czy pszenżyto bez ochrony fungicydowej odda 4 tony ? stanowisko po pszenzycie, ph koło 6, jedynie mało potasu. Azot podany w dawce 150 kg saletry, na drugą dawkę planowane 100 kg mocznika. i druga sprawa czy przy takim nawożeniu obejdzie sie bez skracania na zakladany taki plon ? Odmiana to Tomko. Pozdrawiam

jak bym miał porównać do swoich kiepskich ziem ,to 4 tony jest spokojnie możliwe,a co do nawożenia to przy tak niskim azocie to nie szalej ze skracaniem bo szkoda kasy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

Ja mam chyba odmianę borowik i bez ochrony na 5 klasie oddało lekko 4t nawożenie to około 160kg saletry z saletrzakiem 50:50 i na druga dawkę 160kg saletry stanowisko po kukurydzy a siew to istny dramat bo ta ziemia to była istny pył... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
Na polach które uprawiam, ojciec kilka lat wstecz na oborniku i 100 saletrzaku(albo i nie) potrafił wyciągnąć 4 t bez żadnej ochrony w sprzyjającym roku, ale też tylko 2t za dużo jest czynników wpływających na plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25
Jutro chce jechać z pierwszą dawką azotu, bo śnieg już praktycznie stopniał, a na noc podają przymrozek -3. Jak wjadę na pole rano i na zbożu będzie szron to nic się nie stanie, nie przypali pszenżyta ? Czy trzeba czekać aż szron zginie z pola i dopiero wtedy nawozić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj