Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
ravoj    1300

Najlepiej było jak rozsiewaczem do nawozów poplon fasolowy siałem a potem talerzowanie. Było idealne, ale weź to powtórz, hi hi 

  • Like 1
  • Haha 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Decx    1

Mam pytanie odnośnie oprysków doglebowych w soi. 

Czy dajecie takie same dawki mieszaniny pendi, metrybuzyna i chlomazon jak w przypadku fasoli? W tym roku muszę zwiększyć dawkę metrybuzyna do 160ml na fasolę, bo walczę z fiołkiem polnym.

Czy na soje mogę też dać 2.5-3l pendi, 160ml metrybuzyny i 100-120ml chlomazonu?

 Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497
6 godzin temu, Decx napisał:

160ml metrybuzyny

Metrybuzyny  na soję według zaleceń możesz dać nawet 300 mln (sencor liqid 600 0,55 litra  ) ale jeśli wersja oszczędna to bedzie dobrze , Przy twoi zestawieniu możesz urwać pendi z pół litra jeśli ziemie sa lżejsze i przedewszystkim wilgoć , bez tego doglebówka słabo zadziała . Oczywiście cały czas mówimy o soi by nikt nie stosował tego w fasoli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marian4890    0
Napisano (edytowany)

Stosował ktoś zwas po zasiewie randap 360sl jak tak to czy tak to ile dni po zasiewie i po oprysku activus 400sc po zasiewie 

Edytowano przez Marian4890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Czy ktoś testuje już jakiś insektycyd do zaprawiania fasoli zamiast chloropiryfosu, bo ja mam zapas jeszcze na 4 lata ale coś trzeba myśleć o innym powoli. Ponoć tego już się kupić nie da za bardzo nawet u sąsiadów. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3147
Napisano (edytowany)

zwykły Coragen w ub r fasoli szparagowej ani ogórków i cukinii nie ubił i powschodziły i rosły tak jak kontrolnie niezaprawione, robaków też nie było, problem w tym że na kontrolnej też nie było robaków tak że cóż z tego że zapomniałem ile ja tego dawałem jeśli to i tak nic nam nie powie gdybym pamiętał

analogizując z wycofanym to dawka oprysku na 5-7arów nalistna na sto kilo nasion to jakiś tam względnie sensowny punkt wyjściowy

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
Napisano (edytowany)
Dnia 18.04.2024 o 13:44, MarekUA napisał:

Dajecie jakiś nawóz w podsiewacz na fasole ? Saletrzak,  polifoska czy  polidap (  którego nigdzie nie ma) jakiś azot też dajecie na start?

podpinam się :D testował ktoś polidap 70-100 kg w podsiewacz??

Edytowano przez Michall51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usos22    0

Kupię Double Master II, jakby ktoś coś słyszał że jest gdzieś na sprzedaż to proszę o wiadomość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

Zalecają stosować w mieszaninie z innymi ŚOR  2l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

2-2,5 litry pendementaliny,  chlomazon 200-250 mil  to standardowa doglebowa  dawka na fasolę , nie zawsze skuteczna . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

Ile kosztuje usługa siewu fasoli w tym sezonie ?

Ktoś coś wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
38 minut temu, mano napisał:

Ile kosztuje usługa siewu fasoli w tym sezonie ?

Ktoś coś wie.

u nas w okolicy 250-270 zł/ha,
a słyszałem nawet i 300 zł/ha :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

To mniej konkurencji jest w twoich okolicach, że taka różnica w cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
2 minuty temu, mano napisał:

To mniej konkurencji jest w twoich okolicach, że taka różnica w cenie?

U nas nikt ze sobą nie konkuruje pod tym względem,
kto ma kiedy czas to stara się pomagać innym :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Dlatego sieje sobie sam kiedy chce i jak chce. Różnicy w plonie nie widać , to po co przepłacać. 

Pendimetaliny na dobrych glebach nawet 3 litry dają  400tki


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

Kiedyś się siało fasolę poznaniakiem ,a nawet starym konnym przerobionym dospawanym , i plon zawsze oscylował w granicach 2 ton , fakt że siało się ze 130/150 kg na hektar,  , fosforan siało się bez soli i plon też był  wysoki ,  ale byli mokre lata ,  fasoli z ziemi z pokosów by nie zebrał , stawiało się kozły .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3147
Napisano (edytowany)

w kozły się stawiało bo nie było technologicznych możliwości wymłócenia w krótkim czasie całej plantacji, bo nawet ścinanie wtedy ręczne nie dawało takiej możliwości bo było rozłożone w czasie a optymalny czas na zbiór jest tylko jeden i niewydajność technologiczna podnosiła pracochłonność ta z kolei podbijała cenę a skoro towar był drogi to tym bardziej starano się każde ziarnko bodaj ręcznie wyzbierać co dalej tylko podbijało pracochłonność.
Ja nigdy w żadne kupki nie stawiałem nawet kontry i Bogu dzięki ani razu nie przyorałem bez wymłócenia bo zegniło nawet w mokre lata choć bywało że z pokosów nie dość dosuszonych na prymitywizm kombajnów zbożowych uciekało się do stodoły pod stacjonarki, teraz mastery i podobne są w stanie i mokre ziarno wymłócić bez strat np zgnieceniem i to nie zmiana klimatu a technologi wyeliminowała kozły z fasolowych pól jednocześnie obniżając cenę ziarna i nikt już nie ma choćby i ekonomicznego sensu z tym tak się ... certolić

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

No złożyć 10-20ha w kozły a potem to wymłócić to teraz dla nie jednego byłoby wyzwaniem nie do pokonania.. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj