Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Zbyszek3939    967
10 godzin temu, a-zA-Z0-9 napisał:

Niema co w tym roku cena dyni dalej niezła i trzeba się zastanowić czy niesiać zamiast fasoli

Niezła to po ile i jak plonowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    96

I jaki wynik końcowy bo do wszystkiego trzeba nająć, a nie które pola tak zajebane że nawet dyń nie widać że tam są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    560

jak ładna czysta chybryda to 1.5t z ha było w tym roku i na drugi rok dyni znowu będzie więcej nasiane

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
51 minut temu, kubamako66 napisał:

jak ładna czysta chybryda to 1.5t z ha było w tym roku i na drugi rok dyni znowu będzie więcej nasiane

Jaki w przybliżeniu jest  koszt  1 ha nasion , siania, zbioru i suszenia dyni  .

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak z 8tyś wyjdzie na czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791
Kabanos napisał:

I jaki wynik końcowy bo do wszystkiego trzeba nająć, a nie które pola tak zajebane że nawet dyń nie widać że tam są

dokładnie tak, uważam że dynią można sobie pole zasyfić chwastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    129

każdy narzeka na cenę fasoli Ali i tak będą siać. cena zależy od urodzaju i zazwyczaj tak samo się bierze czy urodzaju czy nie ja nie urodzaju to po 8 zł przy plonie do 2 ton z ha ajak urodzaj to 4-5 zł przy plonie 3 ton więc i tak się weźmie podobne pieniądze więc po co narzekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
2 godziny temu, malinalbe napisał:

każdy narzeka na cenę fasoli Ali i tak będą siać. cena zależy od urodzaju i zazwyczaj tak samo się bierze czy urodzaju czy nie ja nie urodzaju to po 8 zł przy plonie do 2 ton z ha ajak urodzaj to 4-5 zł przy plonie 3 ton więc i tak się weźmie podobne pieniądze więc po co narzekać ?

Jak dla ciebie 2  tony to nieurodzaj to co mają powiedzieć ci co w tamtym roku zbierali po 700/800 kg z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Zarobiłem na fasoli, od lat na niej zarabiam i mam nadzieję że tak zostanie. Pszenica i rzepak to pikuś przy fasoli. Fakt, że bezstresowo, ale 2000zl z hektara przy moich 8 ha to żaden biznes. Mam 26 tys. samych nakładów, kosztów. Obecnie tylko fasola, miłość do rolnictwa i zobowiązanie RMG trzyma mnie w tej branży. Boje się że za pięć lat będzie tylko zapał, ale wtedy spienięże sprzęt. Ciągnik mój używany obecnie kosztuje więcej niż ja zapłaciłem, więc pożegnanie będzie huczne


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121
56 minut temu, ravoj napisał:

Ciągnik mój używany obecnie kosztuje więcej niż ja zapłaciłem, więc pożegnanie będzie huczne

Inflacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Sztuczna inflacja, znaczy wymuszona przez mocnych tego świata. Oby za 5 lat znałazl się chętny na ten mój sprzęt, może jakieś przedsiębiorstwo rolne kupi do ciągania opryskiwacza. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

Nie trać wiary za 5 lat to Ty prędzej coś  po przedsiębiorstwach   kupisz niż oni od ciebie  bo nie jedno pójdzie pod młotek , Ty z gospodarki nie żyjesz to jeszcze długo będziesz się w to bawił , a przedsiębiorstwa  mają wielomilionowe kredyty   które przy obecnych cenach płodów rolnych ciężko będzie spłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Coś Wam powiem.

Przedsiębiorca niedawno  miał  500 ha, koszty wynosiły 1.5 mln zł, sprzedał płody z dopłatami za 2 mln zł  na czysto zarabiał  pół miliona. 

Przez kilka lat Kupił trochę pola, większy sprzęt, dobrał kredyt, ma nową wiatę i na życie zostawiał sobie 100 tys. Zrobił złote parapety w domu, ogrodzenie z marmuru i żonie nowe cycki. 

Powiększył gospodarstwo do 600ha i zatrudnił dodatkowo   dwóch operatorów. 

Niedługo jego koszty wyniosą 2.5 mln zł, więc będzie narzekał,  ojojoj co to będzie, ale sprzeda płody za 2.7 mln zl. No tragedia niby nie? 

Jednak dalej na życie zostanie mu 200 tys. zł. Może coś kupi, moze nie, to jego czysty zysk. Da sobie radę, dołoży nowy samochód, wakacje dwa razy w roku, zbuduje basen. Może kupi mniej pola. 

Ale nas samodzielnych  już nie będzie ( nas poniżej 50 ha)  My będziemy u niego pracować. 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

Na czysto to on będzie miał 400 tys z samych dopłat. Z 500 ha musi mieć 1 mln zysku chyba ze coś dramatycznie spieprzy. Ci od złotych parapetów i nadmiernego zakredytowania już dawno popłynęli. 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Po ile fasola dzwonił ktoś na ten numer z olx ?

Edytowano przez Łukaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

A ten z ogłoszenia jednak nie daje 5 czy tylko wabik aby ściągnąć  i ubić na jakości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    560
19 godzin temu, Tomek12 napisał:

Ma ktoś może jakiś siewnik do fasoli na sprzedaż?

do wiosny daleko szuakać na olx kupić i całego sobie przejrzeć polecam variosem tylko ich mało już się robi ale się trafiają jeszcze najwięcej wielkopolskie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Nie lepiej kupić jakiś talerzowy siewnik z podsiewaczem nawozów ? Na górkach lubi fasole wymywać  a taki talerzowy i z resztkami posieje.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    560

zwykły do15 kupi talerzowy to ponad 50 tyś z podsiewaczem  zależy ile ma siać i jaki budżet 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj