Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
MarekUA    968

ponoć ma być 3złote fasoli jest nie do przerobienia hale po sufit w skupach


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    122

Trudno, jak się nie opłaca to lepiej nie siać, a jak się komu opłaca to niech dalej sieje, aczkolwiek fasola jest dzisiaj jedną z ostatnich upraw, które się jeszcze opłacają, szczególnie na wschodzie Polski.

Teraz się biorą za buraki i za soję: https://www.wrp.pl/czy-powtorzy-sie-scenariusz-kryzysu-zbozowego-wzrost-importu-z-ukrainy-zagraza-kolejnej-branzy/

https://www.agrofoto.pl/fakty/ukraina-przedsiebiorstwa-rolne-powiekszaja-arealy-pod-uprawe-soi-z-mysla-o-ue,137245.html

 Jeszcze trochę i zaleją nas fasolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1320

Ile macie w tym roku odpadu? tylko bez ściemy, chodzi o wszystkie potrącenia, np. 2% za wilgotność, 10% grzyb, czarna itp. Ileś za suszenie.  Czyli na przyczepie tyle a faktura na tyle.  Chodzi mi o sprzedaż po sortowniku, bo ręcznie przebierając odpadu będzie mniej, chociaż wątpię żeby ktoś z Was przebierał recznie, ale kto wie. 

Chciałbym porównać skupy i modele ich działania. Można na priv jak ktoś się wstydzi albo boi na forum. 

Wiemy, że skupujący to czytają, pozdrawiamy. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Cwaniaki w tym roku przebierają na 3 sorty drugi sort niby na sianie jest dużo dobrej fasoli... I faktycznie bardzo szybko to szło dużo szybciej niż rok temu...  W tym roku fasoli sporo i robią z nami co chcą.. Mi się wydaję że odpadów jest w normie, ale więcej jest drugiego sortu dużo więcej a tam jest dobra fasola..


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Jakie 6 pln ? Cały czas 4 netto minus zawsze jakieś potrącenia bo kot się zesrał bo coś im nie pasuje... bo następny w kolejce ma 20 ton jak sie nie podoba to precz... Rynek się nasycił...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1320
33 minuty temu, Łukaszek napisał:

5 %  średnia z 20 t przebranych ręcznie.

Tia. Daruję sobie komentarz. 

37 minut temu, MarekUA napisał:

Cwaniaki w tym roku przebierają na 3 sorty drugi sort niby na sianie jest dużo dobrej fasoli... I faktycznie bardzo szybko to szło dużo szybciej niż rok temu...  W tym roku fasoli sporo i robią z nami co chcą.. Mi się wydaję że odpadów jest w normie, ale więcej jest drugiego sortu dużo więcej a tam jest dobra fasola..

Jest mnóstwo skupów, wszędzie można się dowiedzieć i zobaczyć,  każdy podchodzi inaczej do tematu i jest w czym wybierać, naprawdę. Można też zamówić sortownik i przebierać do bólu, jak ktoś ma czas. Nie wiem co to ten drugi sort, że niby nie do sprzedania? To poprawka po sortowniku? Czyli odpad jeszcze raz sortowany? Bo ponowne  sortowanie odpadu zawsze odbierze białą czysta fasole, w zależności od ustawień sortownika może to być nawet 15%, wtedy warto.  Jak robiłem trzeci sort na mobilnej maszynie to tylko na siew się nadawało,  bo jakaś plamka była, więc nie do sprzedania. Drugi sort zawsze był "czysty". 

Jeśli chodzi o ten rok, to ścięta fasola nie widziała deszczu i ogólnie było 12% odpadu. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1171
16 minut temu, ravoj napisał:

Tia. Daruję sobie komentarz. 

Dlaczego mi nie wierzysz przecież kogoś takiego jak Ty bym nie oszukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    166

Przebierane bylo na 3 tury. W sensie 3 razy przyczepa jezdzilem z towarem. 

Jedna przyczepa przebierana na innej przebieraczce dwie na innej. Na tej pierwszej wyszlo cos okolo 10% a na drugiej mniej. Okolo 9. Ale w ogóle bylo wzrokowo widac, ze ta druga gorzej przebiera i, ze zostaje jeszcze troche odpadu. Dlatego pewnie wyszlo mniej

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1320

To niedużo odpadu. Czyli 9 % straty a reszta na handel? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    129

Witam jestem nowy w temacie fasoli. Mam pytanie po ile teraz płacą i jakie okolice ? Mam dosyć sporo na handel fasoli z pod kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3207
Dnia 28.10.2023 o 08:58, Łukaszek napisał:

Nikt nie przebiera sam już fasoli ?

na dziesięciu mi znajomych których w pamięci tak n szybko "przewertowałem" to w ub r przebierał jeden plantator (w tym r nie wiem czy nadal bo jeszcze nie miałem z Nim kontaktu)
Oczywiście i inni jakieś tm niewielkie ilości ręcznie głównie na siew ale ręczne przebieranie to już de facto przeżytek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1171

A ja przebieram sobie bo wyrzucić 4/5 tys na przebieraczkę to wolę zrobić to sam i sprzedać do znajomego drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj