Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
kamil800    148

Aaa no to jest roznica 😂 to fakt te kwitna duzo wczesniej 😁 to ty wszystko w warzywkach masz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3151

na pewno byle nie na wzeszłą fasolę a reszta to spora dowolność tylko zasada - im bliżej wschodów tym niższe dawki zwłaszcza metrybuzyny i chlomazonu a w przypadku fasoli zwyczajnych wschodzących całym ziarnem to z kolei mniej pendimetaliny i też metrybuzyny im bliżej wschodów.
Pendi i metrybuzynę można zastąpić metabromuronem a tylko jeszcze niedopraktykowane są optymalne dawki no ale na pewno nie takie jakie zalecane np dla ziemniakow a tylko ich ułamek.

zdarzało mi się pryskać chlomazonem z linuronem na już wschodzącą fasolę na suchą skorupę glebową gdy ta właśnie pękała nad siewkami fasoli i wschody były w dzień dwa po zabiegu i też było ok tyle że nie zdarzyło się żeby zaraz po zabiegu polało to nie wiem co gdyby, a metabromuron do linuronu bardzo podobny tak że jeśli oczekiwanie na deszcz aby na mokre popryskać bezowocne a fasola "grozi" wschodami zanim jakikolwiek deszcz przyjdzie to jak wyżej. nie znam tylko ryzyka co gdyby jednak po zabiegu metabomuronem polało zanim fasola powschodzi ale tużprzedwschodowy linuron w dawkach 0,5-0,6l/ha Afalonu/ha był bezpieczniejszy niż pendimetalina zwłaszcza w fasoli zwyczajnej tak że niczego tu nie zalecam ale wskazuję jak ja nie raz robiłem i w/g jakich zasad.

-_________________
zimne noce a ja basagranem opryskałem jaśka na dobę przed tymi zimnymi tzn jedna jeszcze ciepła noc po zabiegu była ale i tak się boję zaglądać na pole czy nie podparzyło choć dane było ta ok 1,1 -1,2l/ha plus atpolan a pierwsze potrójne na większości były już ze 3cm
no dobra - jutro to już na pewno zajrzę bo w razie co, nie chcę psuć sobie niedzieli :ph34r:

Edytowano przez dysydent
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3151

w jakim sensie

4 minuty temu, Marek1129 napisał:

wyczyścił

?

w momencie oprysku natychmiast niszczone są zarodniki grzybów i bakterie na liściach a te co już zainfekowały to kaptan jest kontaktowy (powierzchniowy)
Im dłużej zalega na liściach tym dłużej niszczy kolejne które z wiatrem ... zaś jak szybko go degraduje np ultrafiolet czy sama biochemia liści to nie wiem

Edytowano przez dysydent
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    358
3 minuty temu, dysydent napisał:

w jakim sensie

?

w momencie oprysku natychmiast niszczone są zarodniki grzybów i bakterie na liściach a te co już zainfekowały to kaptan jest kontaktowy (powierzchniowy)

W tym sensie.

Dziękuję 

Chcę zapobiegawczo przeciw bakteriozie bo w tamtym roku miałem z nią problem i za późno zareagowałem

Edytowano przez Marek1129
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

W jakiej cenie jest czysty imazamoks ten w butelkach z okrojoną naklejką bo wprowadzony w tym roku pulsar 40 z basfu ok. 1200 piątka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587
2 godziny temu, Marek1129 napisał:

W tym sensie.

Dziękuję 

Chcę zapobiegawczo przeciw bakteriozie bo w tamtym roku miałem z nią problem i za późno zareagowałem

Przeciw bakteriozie to kaptan guzik zrobi. Miedzią powinieneś zrobić.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Kapitan też coś tam pomaga, ale zawsze dorzucam miedź. U mnie po benzie fasola poparzona a szarłat nie, więc pierwszy raz się martwię. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

Benz to badziewie. Miałem kiedyś porównanie do Basagranu i innego oryginału z importu i mniej fitotoksyczności wyszło. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258
4 godziny temu, dysydent napisał:

Pendi i metrybuzynę można zastąpić metabromuronem a tylko jeszcze niedopraktykowane są optymalne dawki no ale na pewno nie takie jakie zalecane np dla ziemniakow a tylko ich ułamek.

W mieszaninie z innymi 1l na ha. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6
Przemyslaw66 napisał:

50 złoty 0,5l 

Gdzie taka cena? Ja płaciłem 150 zł za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nobeq napisał:

Gdzie taka cena? Ja płaciłem 150 zł za litr

Myślę że to nie jest dobre miejsce by podawać takie rzeczy ale kupowałem 5l to 500zl jakieś dwa tygodnie temu ale wydaje mi się że to można kupić tylko w jednym miejscu u nas więc może i podniósł cenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sylwek1999 napisał:

No lepiej nie podawać takich informacji publicznie. To jest to stare-stałe źródło?

Tak jest stare stałe źródełko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791

wydaje mi się że tam ceny są zależne od tego kto kupuje. W ubiegłym roku też płaciłem 150 zł/l i nawet tu przeliczałem że oryginalne corum kosztowało niewiele więcej a wiadome co w rzeczywistości masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Grzechooo napisał:

wydaje mi się że tam ceny są zależne od tego kto kupuje. W ubiegłym roku też płaciłem 150 zł/l i nawet tu przeliczałem że oryginalne corum kosztowało niewiele więcej a wiadome co w rzeczywistości masz.

Z pewnością masz rację ale stosuje już parę lat i na jakość działania środka nie mogę narzekać w tym roku wyczyścił mi chwast praktycznie 90 % przy 1.2 bentazonu i 0,5 dodatku i 0,5 olejanu a niektóre rdesty powojowe miały dwa liście właściwe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791

A u mnie nie, w ubiegłym roku bardzo się napracowałem przy fasoli, pryskałem parę razy a i tak trzeba bylo dziabac i wydaje mi sie ze i fasola dostała rykoszetem bo plon nie był zadowalający. W tym roku nie mam dużo, jest w miarę czysta i przelecę wielorakiem i motyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj