Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Grzechooo    791

fasola zamiast ugoru🤔 a ja głupi fasolę zawsze siałem na najlepszych polach w najlepszej kulturze bez skupisk chwastów🤦‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43

Ja sialem fasola odebrana z odbadu, tzw drugim sortem, w porównaniu do materiału kwalifikowanego wypadł lepiej drugi sort, niczym nigdy nie zaprawialem. Wschody miałem na jednym czy drugim takie same, później plon się różnił, te same zabiegi fubgicydowe, tam gdzie była kwaśna ziemia to ani drugi sort nie plonowal, ani kwalifikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121

Jak robię próbę siły kiełkowania, to daję zawsze kropelkę fungicydu(wypłukuję np nakrętkę po zaprawie fungicydowej). Bez fungicydu fasola lubi się popsuć zanim wykiełkuje. To samo robię ze zbożem. Żeby nie spowalniać wschodów to tak jak wyżej napisano unikam w składzie triazolów. Np jak sieję późno pszenicę końcem października czy początkiem listopada to też szukam zaprawy bez triazoli, bo po co jeszcze opóźniać wschody?

Edytowano przez maniekc360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
9 godzin temu, Rafcioo96 napisał:

Ja sialem fasola odebrana z odbadu, tzw drugim sortem, w porównaniu do materiału kwalifikowanego wypadł lepiej drugi sort, niczym nigdy nie zaprawialem. Wschody miałem na jednym czy drugim takie same, później plon się różnił, te same zabiegi fubgicydowe, tam gdzie była kwaśna ziemia to ani drugi sort nie plonowal, ani kwalifikat.

Ja na jednym kawałku sieję fasolę po 2 krotnym przebieraniu. W sensie po sortowniku. No i dzisiaj nastawiłem na próbę kiełkowania. Zobaczymy jak ona tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43
Ja gdy robiłem próbę kiełkowania to wychodziło 50/50, zaryzykowałem i zasiałem, wyszło dużo lepiej niż się spodziewałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Gdzie mogę zakupić kwalifikat fasoli? Dzwoniłem do Plantico to nawet 50 kg nie mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791
matek89121 napisał:

U mnie przy próbie kiełkowania wzeszło 120 nasionek na 100 wysianych .

czyżby ksiądz poświęcił?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3149
3 godziny temu, matek89121 napisał:

U mnie przy próbie kiełkowania wzeszło 120 nasionek na 100 wysianych .

zatem próba kiełkowania tej fasoli do poprawki
kiedy to do tysiąca uczą liczyć? w trzeciej klasie podstawówki? no nie pamiętam ale gdzieś tak czyli u Ciebie ta klasa też do poprawki :D

p s
jakie cwaniakowanie taka riposta ;)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka cena fasoli

Edytowano przez a-zA-Z0-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ale masz problem to może 100 zł pasuje! Co to za paliwo się sieje?kup siewnik i próbuj biznesu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37

Czy ktoś z was może posiada taki popychacz ziarna/mieszadło po starym siewniku moldogratehnica? Siewnik pneumatyczny 

 

 

IMG_20230416_114009.jpg

IMG_20230416_111338.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3149

zasmażką z cebulką na wędlinie i koncentratem pomidorowym bo od robaków powycofywali, pozabraniali a od grzyba ... to co z tego że od grzyba ochroni jak śmietka opi..oli.
Legalnie tylko fasolkę po bretońsku jest teraz jeszcze sens zaprawiać. ;)

Edytowano przez dysydent
  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121

Maxim 02 planuje dać, jak coś znajdę to na śmietkę, a na drugi dzień nitraza. Jak robiłem próbę siły kiełkowania i na jednej tacy nie dałem zaprawy fungicydowej to o połowę gorsze wschody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

prymus b 100g sprawdzona receptura

Edytowano przez a-zA-Z0-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3149

nie wiem czy sensownie ale wkleję czym Niemcy (i na zachód od nich okoliczni) zaprawiają cebulę i teflutryna to zaprawa owadobójcza (pono w ..ujni* wycofane/zakazane zaprawy owadobójcze już od kilu lat a nasiona z ub r
coś mi się zdaje że w Polsce za dużo nie wolno i tak to my konkurencji nawet wewn ..ujnijnej* nie wytrzymamy
AJFCJaUKoeIyk-HtfGN_D1V93k_8Q7FIvwY71m4Q

*-jedni piszą przez samo "h" inni krzyczą że ortograficznie powinno być "ch" to wykropkowałem i niech se kto co tam chce wstawi ;)

z legalnych insektycydów dopuszczonych obecnie przynajmniej do nalistnego stosowania (choć nie w fasoli no chyba że przegapiłem coś w zaleceniach) podejrzana o przydatność jako zaprawa na śmietki jest substancja aktywna - cyjanotraniliprol tylko trzeba dotestować dawki

z resztą już o tym wcześniej pisałem i to w tym roku

Uwaga! gdy by koś miał jakoś okoliczność z teflutryną to bezwzględnie wystrzegać się kontaktu z odsłoniętą skórą zwłaszcza twarzy bo pali żywym ogniem
z resztą jak wszystkie pyretroidy ale teflutryna szczególnie

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121
2 godziny temu, a-zA-Z0-9 napisał:

Prestigo 100g+durband150g +prymus b +100g sprawdzona receptura

Ciekawy ten Prestige. Ja w tym roku rezygnuję z mikroelementów ze względu na bakterie brodawkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3149
4 minuty temu, maniekc360 napisał:

Ciekawy ten Prestige

ale wycofany
o ile to o ten Prestige chodzi na pencykuronie z imidachloprydem
imidachlopryd jako nikotynoid "surowo zakazany" bo pszczoły zdychają
znaczy dlaczego te pszczoły zdychają to tak po prawdzie nie wiadomo ale i tak nikotynoidy wycofane bo w ..ujnijnym parlamencie tak zagłosowali że pewnie przez nikotynoidy zdychają; ciekawa metodyka badawcza  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj