Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
kubamako66    558
rolnik039 napisał:

Te 7 tys z dynii to tak duzo? To ja z grochu tyle wezme 🤦‍♂️ nie wiem. Dla mnie osobiscie ta dynia to nie wypal na to co ona reprezentuje. Ona byla spoko  2 lata temu kiedy pszenica byla po 700zl a ona po 12. Teraz pszenica 1600 a dynia 14. No srednio sie to kalkuluje Może 2 lata temu to było dobre jak inflacji nie było i nawozy były tanie cena była 12 zł to można było wtedy zarobić a w tym roku slabo z dynią 750kg/ha wyszło mi

powiem tak dynia okolicę Mircze Telatyn i tamte strony jak ładna czysta 600-900kg z ha parę osób dobiło do 1t z ha a np u mnie okolicę Hrubieszów-masłomęcz hybryda atomic do 1280kg z ha dobijali jednak trochę więcej deszczu lepsza ziemia i 1t przekraczali cena na ten moment max jest 14.5 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
19 minut temu, matek89121 napisał:

Jaki jest koszt kompleksowego zbioru i suszenia dyni ?

Zależy do kogo pójdziesz jedni biorą od kilograma mlocenie itp a niektórzy od hektara suszenie około 2.7zl z kg są i tańsze 

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
10 godzin temu, kamil800 napisał:

Te 7 tys z dynii to tak duzo? To ja z grochu tyle wezme 🤦‍♂️ nie wiem. Dla mnie osobiscie ta dynia to nie wypal na to co ona reprezentuje. Ona byla spoko  2 lata temu kiedy pszenica byla po 700zl a ona po 12. Teraz pszenica 1600 a dynia 14. No srednio sie to kalkuluje

Nie mówię, że tak dużo ale chyba jest to pewniejsza uprawa niż fasola, która ostatnio nie miała dobrych lat ze względu na pogodę. Ja w tym roku zwiększam z 1,9 na 2,3 fasoli - tyle ile da się przelecieć motyką w razie chwastów. Być może i cena dyni podskoczy po nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
48 minut temu, kubamako66 napisał:

powiem tak dynia okolicę Mircze Telatyn i tamte strony jak ładna czysta 600-900kg z ha parę osób dobiło do 1t z ha a np u mnie okolicę Hrubieszów-masłomęcz hybryda atomic do 1280kg z ha dobijali jednak trochę więcej deszczu lepsza ziemia i 1t przekraczali cena na ten moment max jest 14.5 brutto

A rustikal wiadomo jak plonował? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
14 godzin temu, kamil800 napisał:

Z tego co ja pamietam to na jesien bylo 5,5 a nie 6,5 a 6,5 byla w lutym i to kilka dni potem potanialo na 6 i ja okolice marca po 6zl sprzedalem

25 listopada ukazały się ogłoszenia jaśka po 6,50  a na koniec stycznia cena była już  5,80/6,0  bynajmniej tak pisze na af.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16

Nie wiem ja tam mam wszystkiego po trochę. Fasoli miałem 5 ha i zwiększam do 7 na przyszły rok bo przy cenie 8,5 pod jakiej udało mi się sprzedać część uważam że to dobry zysk przy poniesionych nakładach akurat na tą uprawę. Dynia wyszła jako tako też nie najgorzej więc coś tam się posieje. Najgorsze dziadostwo jest i tak z burakiem. Teraz coś tam próbują mydlić oczy jakimiś podwyżkami ale to jest oczywiście kampania wyborcza żeby chłopa kupić!!! Naobiecywać gruszek na wierzbie i tyle. Już pokazali co mogą jak cukier z zeszłorocznych buraków był po 10 zł. To jest kpina. PIS wie że jest w d*pie i że wybory za pasem to zrobią wszystko za wszelką cenę żeby chłopy siali i byli nadal niewolnikami tej pułapki. Nie zapomnę jak w ostatnie lata to jeszcze musiałem dopłacić do tego dziadostwa bo rzekomo taka polaryzacja wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś tutaj uprawia fasolę w technologi bezorkowej bądź pasowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
2 godziny temu, the_kure napisał:

Czy ktoś tutaj uprawia fasolę w technologi bezorkowej bądź pasowej?

Bałbym się chwastów w technologii pasowej. Wydaje mi się, że przy orce jest dużo łatwiej z nimi walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142
2 godziny temu, the_kure napisał:

Czy ktoś tutaj uprawia fasolę w technologi bezorkowej bądź pasowej?

Ja sieje bezorkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, Jarecki88 napisał:

Bałbym się chwastów w technologii pasowej. Wydaje mi się, że przy orce jest dużo łatwiej z nimi walczyć.

Czy ja wiem, tu wręcz odwrotnie może? Bo co tam miało pokielkowac to pokielkowalo, a jak orzemy to caly czas wyciągamy te nasiona na wierzch.. ja chyba posieje bezorkowo, teraz gorczyca fajna urosla, pole jedno z najczystszych od chwastow, się zobaczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kamil800 napisał:

2 godziny temu, the_kure napisał: Czy ktoś tutaj uprawia fasolę w technologi bezorkowej bądź pasowej? Ja sieje bezorkowo Zastanawiam się nad wyeliminowaniem na dobre pługa z uprawy, bo bezorka w pół na pół z pługiem chyba nie ma sensu? Jak radzi sobie fasola siana bezpośrednio w mulcz? czy resztki na wierzchu wpływają na jej rozwój a później na plon? czy siewnik punktowy na stopkach poradziłby sobie z siewem w takich w warunkach (np. po 2 krotnym przerobieniu międzyplonu brona talerzowa) ? Czy presja chorób grzybowych jest zauważalnie większa ? Pewnie największy problem leży w odchwaszczaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142

Ja juz nic nie orze. Wszystko idzie w bezorce. Ogolnie to u mnie po kombajnie poszla talerzowka teraz na gleboko bezorkowy i juz slomy praktycznie nie ma. Pojdzie agregat uprawowy przed siewem i mala roznica czy bylo orane czy nie. Odchwaszczanie tak samo jak po orce. Beda warunki to dziala doglebowy nie bedzie to i tak beda poprawki. Mialem siane zwyklym redlicowym. Jak mowie po takim czasie ta sloma u mnie praktycznie calkowicie znika wiec nie ma zadnych problemow. Warunkiem jest koszenie przy samej ziemi by jak najwiecej rozdrobnic slome sieczkarnia. No i sieczkarania w kombajnie musi byc w dobrym stanie

To co mowi Skywalker to prawda. Raz zaoralem po kukurydzuly gdzie nie mialem juz problemow z samosiewami rzepaku i w pszenicy po tej kukurydzy juz bylo sporo i teraz na jesien tez i w fasoli nie wiem czy przez ta orke nie bedzie....  W tym roku posialem pszenice po kukurydzy tez w bezorce. Nie wyglada pieknie ale ziarno i tak jest super przykryte a nawet juz powoli wschodzi wiec mysle, ze bedzie wszystko cacy ;)

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak tam cena fasoli z dziś  wie ktoś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Janowiaki po Łaszczowie już się kręcą zero sprzedających, o cene nie pytałem ale widać że "ssanie jest"🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
1 godzinę temu, szot napisał:

Janowiaki po Łaszczowie już się kręcą zero sprzedających, o cene nie pytałem ale widać że "ssanie jest"🙂

Werbkowice też jeżdżą i się pytają heh 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1262    0

Chciałem zasięgnąć porady w stosowaniu herbicydów w fasoli

Ogólnie fasolę szparagową uprawiam od 4 lat na powierzchni do 0.5ha i co roku dawaliśmy radę ręcznie ale z czasem przybywa obowiązków na gospodarstwie teraz planuję zasiać 1,5ha fasoli (unidor i fruidor jezeli odmiana przy herbicydach ma znaczenie) i w następnym sezonie chciałbym zwalczyć chwasty herbicydami. Czy stomp aqua 455 + command 480 to dobre połączenie odrazu po siewie? Później ewentualnie basagran. Zależy mi żeby zabiegi były jak najmniej inwazyjne dla fasoli zaznaczę że fasolę zbieramy na świeży rynek. Jeżeli stomp i command to dobre polaczenie to w jakich dawkach na hektar? Ewentualnie co możecie zaproponować doglebowo po siewie bo przeleciałem większość postów i cały czas nie jestem pewien co będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Edytowano przez Marcin1262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Powszechnie się to robi.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
12 godzin temu, Ulman napisał:

Powszechnie się to robi.

W jakiej fazie i czy dawka standardowa jak np w buraku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj