Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Andpol    949
17 godzin temu, matek89121 napisał:

w tamtym roku stosowałem czyścił  podobnie jak basagram   wiekszy rzepak lekko przypalił  mały sczyścił 

Jak duży rzepak był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
21 minut temu, Mateusz0110 napisał:

Podobno ten Benz bierze komose

basagran podobno też
zależy jak jest duża, jęśli ma mniej niż cztery liście to jest szansa że poparzona nie odbije bo jej pierwsze liście parzy a badylek zostaje i gdy tego badylka praktycznie jeszcze ne ma to ...nie ma z czego odbić no ale dawki to od litra wzwyż aby nawet najmłodsze komosy czy to benz czy basagran. czy co tam jeszcze o identycznym składzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

A zmieszać corum 0.5l i 0.5 basagran albo Benz?? Niby Benz tańszy ale jak się da 1.5l na ha to wychodzi to samo cenowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A z kombajnow to jaki polecacie/najłatwiej przerobić? Hmm zakup solmaxa to pytanie kiedy on się zwróci. Czortopchajke można kupić za 10-15tys kupić i chyba też będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Pada i jutro ma padać ciekawe kiedy teraz wjedzie z opryskiem w fasole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Przyjdzie mokra jesień i każda furmanka będzie w fasoli. Dla mnie ten solmax czy podobne muszą mieć mocno sucha fasolę żeby tym młócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
4 godziny temu, Andpol napisał:

Jak duży rzepak był?

 spaliło rzepak  do 6-8 liści a  większe tylko poprzepalało liście i potem odbił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

na przyszły rok ravoj wytestował bandur skali rzędu litra na ha jako dodatek do doglebówki a doprecyzowanie zakresu dawki to max najbliższe dwa lata i można siać fasolę po rzepaczysku które grad wymłócił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
melon10641 napisał:

A z kombajnow to jaki polecacie/najłatwiej przerobić? Hmm zakup solmaxa to pytanie kiedy on się zwróci. Czortopchajke można kupić za 10-15tys kupić i chyba też będzie.

W czasach masterów i tych solmaxsów czy jak im tam, to nie ma sensu przerabiak zwykłego kombajnu, no chyba że jaki case na rotorze. Jak jest ssanie na fasole to czym wymłócisz to dobrze a jak nie ma ssania to kupujacy grzebią i marudza że ryski po kombajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Jeden solmax już jest w gminie Tyszowce i jeszcze 1 będzie za miesiąc 

Gmina Mircze też będzie napewno 1

 

Edytowano przez king12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

w masłomeczu też 1 solmax jest i jeszcze jeden 2 wioski obok ma być ;) ma ktoś jakieś opinie o skopującym fasole z Kryłowa bo kupuje mastera 4 i by chciał mnie na operatora na sezon  i jak u niego z płatnościami i w ogóle ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

Pan Radek sz. kryłowa jak coś on ma mieć na dniach master 4 i szuka jeszcze jednego operatora 1 już ma i tak się zastanawiam stawka niby dobra ma być ale u siebie też trochę fasoli mam i pola też i tak myślę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

To kilka będzie. Czyli pewnie robią ok

Edytowano przez lajkzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    961
3 godziny temu, king12 napisał:

Jeden solmax już jest w gminie Tyszowce i jeszcze 1 będzie za miesiąc 

Gmina Mircze też będzie napewno 1

 

 W Mirczu już jest od tamtego tygodnia zakupił go pan. J.K  co skupuje fasolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
1 minutę temu, Zbyszek3939 napisał:

 W Mirczu już jest od tamtego tygodnia zakupił go pan. J.K  co skupuje fasolę.

nie ma takiego w Mirczu chyba że z okolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    961
2 minuty temu, matek89121 napisał:

nie ma takiego w Mirczu chyba że z okolic

Jak piszę że jest to jest  . przywieżli go w tamtym tygodniu do j.k. co skupuje fasolę osobiście go widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    961
4 minuty temu, matek89121 napisał:

na górnej ?

NIE WIESZ KTO W MIRCZU SKUPUJE FASOLĘ  . PISAŁEM DWA RAZY INICJAŁY WYŻEJ. I  przebieraczkę też kupił. 

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj