Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Mateusz0110    10

U mnie dwie godziny bo basagran poszedł deszcz...to ja za ten oprysk z agrii Spłaciłem 400zl za 5l

A za ten wynalazek

https://agrii.pl/produkty/foliq-magsk-op

109zl za 15kg

Ale.tak.szczerze doradzcie jechać dzisiaj siarczanem magnezu z mospilanem a jutro basagran bo mam.duzo przebarwień i fasolka jeszcze młodziutka  chwastami nie ma.najgorzej,a jutro albo w poniedziałek basagran czy nie patrzyć na przebarwienia tylko jechać dzisiaj basagran w dawce 0.5l na ha a jutro jechać siarczan plus mospilan

Chyba lepiej by było najpierw dać odżywkę a później prysnąć na chwast bo odwrotnie to pobidze po basagranie odnowa ten chwast w czoraj jak byłem to chwastu nawet nie ma.tylko skrzyp więc nie ejst źle ale wiem.ze teraz po tych deszczach to chwast wyskoczy

Albo może jak w czoraj prysnalem tym.basagranrm.gdzir mam taki już niestety duży chwast to jutro jak trochr obeschnje to pole to wyjechałbym pilnikiem.i ten chwast trochę zniszczył dałem dawkę 0.7basagrabu i teraz ten chwast bym zniszczył a za 10dni czy tam 14 dni jeszcze raz basagran czy butoxnew dawce 1.25l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142
Napisano (edytowany)

mospilan z basagranem raczej można mieszać a siarczan magnezu chroni co prawda asolę przed oparzeniami ale chroni też i chwasty a litr basagranu na ha to racze niewielka dawka dla chwastow zwłaszcza komosy.
Ja bym jechal od robaka  chwastu a siarczan sobie odpuścił. Z siarczanem czasem mieszam opryski na trawy już później gdy większe rośliny ale czy akurat w fasoli mieszalem czy oddzielnie to nie pamiętam nie mniej nieco przynajmniej siarczan chroni fasolę przed tymi białymi plamami po graminicydach a na trawy one i tak inaczej działają niż basagran na chwast i traw siarczan nie uratuje co np na komosy może osłabić działanie basagranu

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    558

wczoraj pryskalem fasolę corum 0.65l/ha i mi zostało trochę cieczy czy mogę nim też ziemniaki opryskac bo basagran ma rejestrację a corum nie ma i nie wiem czy ziemniaków nie popali corum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1296
5 godzin temu, Mateusz0110 napisał:

Ale.tak.szczerze doradzcie jechać dzisiaj siarczanem magnezu z mospilanem a jutro basagran bo mam.duzo przebarwień i fasolka jeszcze młodziutka  chwastami nie ma.najgorzej,a jutro albo w poniedziałek basagran czy nie patrzyć na przebarwienia tylko jechać dzisiaj basagran w dawce 0.5l na ha a jutro jechać siarczan plus mospilan

Chyba lepiej by było najpierw dać odżywkę a później prysnąć na chwast bo odwrotnie to pobidze po basagranie odnowa ten chwast w czoraj jak byłem to chwastu nawet nie ma.tylko skrzyp więc nie ejst źle ale wiem.ze teraz po tych deszczach to chwast wyskoczy

No właśnie ja stwierdziłem, że fasolę trzeba trochę odżywić po tych chłodach i dać jej "kopa", wyrównać.  Nie chciałem jednak żywić chwastów i nie mam za bardzo czasu  jechać  drugi raz je kasować  bo pole kawałek od domu. 

Więc do dokarmiania fasoli głównie mocznikiem z siarczanem i mikro + miedź dorzuciłem 0,6 basagranu + 0,5 Olejan (podobnie jak rok temu tylko wtedy była  późniejsza faza).   Zabieg w sumie tani. Zaznaczyłem 5 miejsc z komosą, szarłatem i fiołkiem. Fakt, że zdziwiła mnie fasola chowając liście przed zabiegiem, ale skąd miałem wiedzieć, zanim wróciłem, przygotowałem środki i dojechałem na pole było już ciemno. Warunki do oprysku na chwasty idealne do dokarmiania w sumie też, tylko mogła mieć listki rozpostarte. 

To trochę niby nielogiczne, może nawet szaleństwo, ale działało rok temu to i teraz powinno zadziałać. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek12345    0

Ile mocznika i siarczanu magnezu dajecie na fasolę? Zboża i rzepak zawsze dokarmiam dolistnie ale fasolę jakoś się bałem żeby nie podpaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1296
Napisano (edytowany)

10kg/ha + 5kg siarczanu z intermagu i jest cacuszko - oczywiście podane ze zmierzchem. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142
Napisano (edytowany)

jakie chwasty?
jakie poparzenia?
jakie robaki?
fasola czerwona siana 8 i 9 maj


 

DSCN1064.JPG
DSCN1068.JPG
dodam tylko że siana mieszanką nasion dwu- i czteroletnich no i wyjdzie za gęsta bo te czteroletnie też wzięły i powschodziły choć wcale nikt tego od nich nie oczekiwal.

nie ma mowy tu o żadnych odżywkach czy czymkolwiek innym przez najbliższe minimum dwa trzy tygodnie

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12
3 godziny temu, ravoj napisał:

10kg/ha + 5kg siarczanu z intermagu i jest cacuszko - oczywiście podane ze zmierzchem. 

10 kg mocznika na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

@dysydent, u mnie gęstsza 😁 jutro wrzucę zdjęcie, wczoraj dałem drugi raz basagran, tydzień temu ok 0,6l, wczoraj ok 0,8l, póki co dzisiaj na tiktaku nic negatywnego nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

@dysydent, u mnie gęstsza 😁 jutro wrzucę zdjęcie, wczoraj dałem drugi raz basagran, tydzień temu ok 0,6l, wczoraj ok 0,8l, póki co dzisiaj na tiktaku nic negatywnego nie widać

no ta u mnie jeszcze nie wszystka powschodziła a mimo najszczerszych chęci i stosownego zapasu oprysków powschodowych to od czegóż ją bym miał pryskać? połaziłem pofotografowałem i coż więcej można tam zrobić oprócz oczekiwania na bieg wypadków?
chociaż co siew precyzyjny to nie zbożowym siwnikiem ale nasiona miałem zmiotki z kilku lat i czort wiedział czy powschodzi czy nie a to jest na oborniku czyli i tak ew mijaki pozarastają bodaj i z sąsiednich rządków.
Gęściej posiana na mocnym stanowisku to bodaj wcześniej wyjdzie niżby ze stanowiska wynikało.
na tym stanowisku mogła by być i w kwadrat i ziemię by skryła bo tam rządki co 40cm

dobry aparat fot to i nie muszę z nosem przy ziemi szukać siewek chwastów a kilka fotek i powiększenie na kompie w domu przy kawie czy co tam kto lubi do lustracji pól się sprowadza
róg jednego z pól


 

DSCN1040.JPG

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1296

Czyżby chwastnicę widzę? Na telefonie za bardzo powiększyć się nie da.. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142
Napisano (edytowany)

tak a było tam opryskane "na krzyż tzn i wzdłuż startowałem od poprzecznej miedzy i poprzeczkę od wzdłużnej miedzy aż fasolę przytrzymało a trawki tyle się nasiało rok temu że nie dały opryski rady.
Ro temu po partacku bylo opryskane w tym rogu i było takie zakole zostawione odłogiem no i zapas nasion wystarczył aby tyle przeżyło.
Nawet jeśli co tysięczne nasionko doglebówkę przeżyje to przy odpowiedniej ich ilości wyjdzie coś takiego bo żaden oprysk nie kasuje stu procent nawet najwrażliwszych na niego chwastów.
Będzie gdzie sprawdzić kolejną podróbę targi co mi wczoraj jakąś tanioche kupili od firmy ... zaraz jak ta firma i podróba?...
o mam - http://shardacropchem.pl/download/labels-poland/Quick_05_EC.pdf

kosztowało to za litrę coś między 36 a 38 zl i w przypadku tego wynalazka wszystko wygląda podejrzanie bo i firmy nie znam i cena po której już z pięć lat nie kupowałem

cholerny edytor linki kopiuje na tekst poniżej

no chyba udało mi się to obejść ... o czym to ja?...
otóż takie "okazje" jak ten oprysk trzeba traktować sceptycznie  i pierwej to sprawdzę na jakim małym kawałku zanim odważę się jechac po całości i może kto ma już doświadczenia czy to z produktami firmy Sharda czy z tym konkretnym - QUICK05 EC - czy móglby potwierdzić jak i czy w ogóle toto działa?
Oczywiście i ja już dzisiaj bym z plecakiem ganial gdyby nie padało bo trzeba to wytestować i na perzu i na chwastnicy i na włośnicach a i jeszcze na rośliny dwuliścienne jak to działa ale wyniki dopiero po minimum dwu tygodniach no i co kilka testów to nie jeden.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142

glifosat na pewno ją załatwi :P
a poważnie to przeciwko czemu oprysk i czy przed wschodami czy po wschodach tej fasoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142
Napisano (edytowany)

w takiej fazie na pewno i powinien nawet w dawce do 1litra/ha
u szarłata wydaje mi się nawet większa wrażliwość na basagran w fazie pierwszych dwu liści właściwych niż w fazie liścieni ale to może tylko moje subiektywne wrażenie

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Kurła to moje pola czysciutkie jak na to patrzę 😁😁😁

Ja bym to jechał mniejszą dawką co 5dni, przy takiej ilości i tak coś pewnie zostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18
2 godziny temu, Andpol napisał:

@Fircyk81 A fasola wzeszła bo jej na zdjęciu nie widać tylko szarłat?

tak, fasola dobrze poschodziła, szarłat był w burakach 2 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    957

Też tak kiedyś miałem po burakach to trudny temat szarłat. Po sianiu trzeba było mocny oprysk dać a teraz to nie czekaj tylko go likwiduj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Po sianiu poszedł Activus i Commad, zresztą te doglebowe i tak do miesiąca trzymają. Jak przestanie padać idzie basagran, co dodać na mszyce , buldok mam w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

Witam. Czy są osoby mogące podzielić się zdaniem na temat kombajnu solmax? W jakim czasie wymłaca 1ha, jaka jest jakość jej pracy tzn czystość fasoli, czy trafia się zniszczone ziarno?  Proszę o opinie osoby mające z nim styczność lub widziały to w pracy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj