Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Zbyszek3939    965

 

 

11 godzin temu, Kuba999 napisał:

 

jaki ci  wyszedł fosfor i potas 

Edytowano przez Zbyszek3939
powtórzyło się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Dwa tyg temu cena jaśka 3,9 zł i zapewnia, że drożej nie będzie , dzisiaj dzwonię i jest 4 zł i nie ma różnicy czy przebierana czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
1 godzinę temu, Andpol napisał:

Gdzie dzwoniłaś?

To chyba taki mało znany handlarz, który skup ma w Kopyłowie gmina Horodło, firma bodajże Fasolex, skupuje u nas w okolicy.

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ta sama firma może dać więcej niż 4 zł jeśli masz parę ton ale bez pośrednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951
11 minut temu, beata12596 napisał:

To chyba taki mało znany handlarz, który skup ma w Kopyłowie gmina Horodło, firma bodajże Fasolex, skupuje u nas w okolicy.

Osobiście nie znam ale kolega co roku tam sprzedaje z odbiorem z domu i chwali sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
1 godzinę temu, mano napisał:

Ta sama firma może dać więcej niż 4 zł jeśli masz parę ton ale bez pośrednika.

No mam i to nie parę, a kilkanaście ton, zadzwoniłam z ciekawości, ma przyjechać, bo chcem zobaczyć ile % odbije na zanieczyszczenia. Na razie robię rozeznanie w rynku 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba999    0
Zbyszek3939 napisał:

    11 godzin temu, Kuba999 napisał:   jaki ci  wyszedł fosfor i potas 

fosfor 270-350 mg/100g gleby potas 30-55 mg/100g gleby ph 7.1-7.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
2 godziny temu, Kuba999 napisał:

fosfor 270-350 mg/100g gleby potas 30-55 mg/100g gleby ph 7.1-7.4

Z tym fosforem  to chyba bez zera bo to coś za dużo   jak na glebę mineralną.🙄

7 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

 

 

7 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

 

 

2 godziny temu, Kuba999 napisał:

fosfor 270-350 mg/100g gleby potas 30-55 mg/100g gleby ph 7.1-7.4

U mnie  ziemia  średnia węglanowa  fosfor wyszedł  36  to jest już wysoki .

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba999    0
1 godzinę temu, Zbyszek3939 napisał:

Z tym fosforem  to chyba bez zera bo to coś za dużo   jak na glebę mineralną.🙄

 

 

U mnie  ziemia  średnia węglanowa  fosfor wyszedł  36  to jest już wysoki .

 

20200221_184728.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Moim zdaniem jest tu jakiś błąd bo nawet przy wynikach fosforu jest w nawiasie małe n a przy potasie tego nie ma, tak czy inaczej zawartości bardzo wysokie, a jak miałbyś po 300 to mógłbyś sprzedawać ziemie w cenie polidapu, chyba doby biznes by to był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba999    0
skywalker89 napisał:

Moim zdaniem jest tu jakiś błąd bo nawet przy wynikach fosforu jest w nawiasie małe n a przy potasie tego nie ma, tak czy inaczej zawartości bardzo wysokie, a jak miałbyś po 300 to mógłbyś sprzedawać ziemie w cenie polidapu, chyba doby biznes by to był

To małe "n" niby oznacza że badane metodą nieakredytowana Ale jakby nie było to wyniki super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
6 minut temu, skywalker89 napisał:

Chłopie takich wyników po 300 to nie wiem czy w okolicy Czarnobyla są 🤣

A może to miał być cholesterol tylko coś pomylili 😂 żart oczywiści

 

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951
20 godzin temu, beata12596 napisał:

No mam i to nie parę, a kilkanaście ton, zadzwoniłam z ciekawości, ma przyjechać, bo chcem zobaczyć ile % odbije na zanieczyszczenia. Na razie robię rozeznanie w rynku 🙂

Napisz jaki % zanieczyszczeń i cenę jak sprzedasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
43 minuty temu, Andpol napisał:

Napisz jaki % zanieczyszczeń i cenę jak sprzedasz?

Zaraz po żniwach fasolowych 1/3 od razu z petkusa zawieźliśmy na Wolicę, wcześniej jak wrócicie do moich postów dokładnie opisałam na jakich warunkach oddaliśmy tam fasolę na przechowywanie, dodam, że nie spodobało nam się w jaki sposób pani tam pracująca ją przebierała. Wyliczono nam 16% zanieczyszczeń, zabrałam do domu te odpady i porównam z tymi, które teraz będą odrzucać. Nie zawieźliśmy tam pozostałej fasoli tylko zsypaliśmy do big-bagów i stoją w magazynie. Ten procent był wyliczony z fasoli po kombajnie Classie , pozostałą część mamy też po nim, a resztę po masterze. Ciekawa jestem teraz tych wyliczeń procentu zanieczyszczeń. Jak będę coś wiedziała to napiszę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Mi w listopadzie po moim classie i po petkusie wyszło7,2% jaś, a aura tylko po młynku polaczku 7,3%. Wszystko w wolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

Mi w listopadzie po moim classie i po petkusie wyszło7,2% jaś, a aura tylko po młynku polaczku 7,3%. Wszystko w wolicy.

Dlatego napisałam właśnie, że nie podobało nam się jak ona przebrała tą fasolę, jeśli inni skupujący odliczą mniejszy % zabiorę od niego tą fasolę i zapłacę najwyższej za przechowanie . Pomyliłam się, zobaczyłam na kartce tej z wyliczeniami, że odbił 16,48%

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja już z tym Panem z Wolicy zakończyłem współpracę sprzedawalem mu 5lat i teraz ani grama mu nie sprzedam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

A ja pierwszy raz i byłem mile zaskoczony. Ale trzeba mieć na uwadze że fasola fasoli nierówna i rok roku też. W tym roku było parcie na fasolę i może dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
2 godziny temu, Zenonim napisał:

Ja już z tym Panem z Wolicy zakończyłem współpracę sprzedawalem mu 5lat i teraz ani grama mu nie sprzedam.

Wolica gdzie ta miejscowość leży w jakim powiecie ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
3 minuty temu, dysydent napisał:

zachodnie "przedmieścia" Hrubieszowa. ;)

To już wiem gdzie dzięki za naprowadzenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

a proszę bardzo
co by nie mówił mają spory udział już wieloletni w budowaniu fasolowego rynku w regionie i można napisać że to "stare wygi" w temacie. Nawet oferta usługowego przechowania fasoli nie wiem czy nie jest Ich pionierskim pomysłem i na tyle trafionym bo strąkowce będą coraz większym problemem i samo udostępnienie magazynów z zapewne nadzorem i jakimiś środkami zaradczymi na robala jest godne zainteresowania.
Co do cen, norm i samego handlu ja za wiele z Nimi nie miałem wspólnego bo daleko ale ze dwa razy trafnej i celnej informacji o cenach i parametrach udało mi się i tam uzyskać. Bywają punktem odniesienia tak jak tomaszowska Sława i kto jak kto le takie firmy tak łatwo z rynku wykopać się nie dadzą :)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj