Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
NowyRolnik2    19

 

NowyRolnik2 jak ty mnie zaimponowałeś. Podoba mnie się twoja fasola. 

Mam nadzieję, że to Twoja fasola a nie sąsiada  :rolleyes:

hehe pewnie :) Do sąsiada nie mam praw autorskich :P

jak bedzie sie pojawiać wiecej to na pewno wjade, póki co obsewuję

Kryje... ale pisz o skutkach tj pleśń i zgnilizna strąków.... na bank pojedziesz z opryskiem na zgniliznę

Stary pewnie ze pojade. Ty nie bedziesz jechał ? Opryskałem juz raz funguranem przed kwitnieniem a plan minimum to jeszcze dithane i amistar .Taka fasola to norma , przeciez to nic nadzwyczajnego. Taka powinna być minimum i taka bywała w poprzednich latach. I też trzeba było chronic. Jak do tej pory znalazłem jeden przewrócony krzak ,także daleko jeszcze do progu szkodliwości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

ale tej rusałki jest niewiele , o wiele więcej jest zielonych gąsienic , a to już jest tantniś krzyżowiaczek. ponoć w całym kraju jest ostrzeżenie o masowym wystąpieniu tego dziadostwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Fasola jest moja po co mi sąsiada. Sąsiad w połowie mają sial i jest połowę mniejsza nie skrywa miedzyrzedzia i nie skryje już.
Co do zielonej gasienicy to mówią ludzie ze z sadzonkami kalafora nawiezli z zagranicy. Sąsiad ma kalafior dwie miedze dalej to dosłownie sito zostało i nic nie pomaga a pryskal już ze 4x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Na szczęście u mnie szkodnik padł i ten problem mam na razie z głowy. 

Jeśli chodzi o zgniliznę, to chodziłem wczoraj po fasoli i  mam wrażenie, że jednak Amistar z Tebu pomógł, bo dosłownie gdzieniegdzie widziałem ślady tej choroby. Są krzaki porażone, lekko oparły się o glebę i rosną, a miejsce zgnilizny na łodydze wyschło jakby rana się zagoiła. Poza tym fasola przykryła międzyrzędzia i nie ma szans wjechać żeby nic nie uszkodzić. Więcej poduszę kołami niż padnie z choroby do zbioru. Poniżej wrzucam fotki. Kwiat nie odpadł, ale na dole już są duże strączki, także na pewno te wyżej co dopiero kwitną nie dojrzeją w tym samym czasie. Zostawiam fasolę Woli Bożej - Do Zbioru. 


Foty

post-186700-0-81519900-1467179441_thumb.jpg

post-186700-0-03452700-1467179470_thumb.jpg

post-186700-0-35738000-1467179494_thumb.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Suszy mi górne nowe liście na czerwonej. Jaka przyczyna może być i czy jakoś interweniować?
Kiedy pryskacie amistarem?

post-189515-0-09611000-1467329880_thumb.png

Edytowano przez NowyRolnik2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Suszy mi górne nowe liście na czerwonej. Jaka przyczyna może być i czy jakoś interweniować?

Kiedy pryskacie amistarem?

To obrona przed słońcem... za mocno pali słońce. Nie dawno Stary Zamość i okolice polało a moje okolice Tyszowiec ani kropli tyle dobrego ze pochlodniało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Nieźle się broni , wykreca tylko młode liście , suszy na popiół. Jutro po jadę pryskać. Zdecydowałęm sie na olympus 2L/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Suszy mi górne nowe liście na czerwonej. Jaka przyczyna może być i czy jakoś interweniować?

Kiedy pryskacie amistarem?

To nie jest zadna obrona tylko grzyb a dokładnie maczniak. Przerabiam to co roku w fasoli szparagowej. Zalezy to wszystko od odmiany. A teraz do tych co skomentuja to zem pojeba .... mam jedna odmiane x i obok odmiane y. U jednej jest maczniak a u 2 nie. A zkad to wiem bo wiem A teraz wjedz amistarem i pompa w krzaka tylko tak jak nalezy 700 l /h i bedzie dobrze i dodaj na przyczepnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Próbowałem wlać 700 l na ha i splywalo z krzaka na ziemię także myślę że 400 -500 to maks


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

U mnie jak narazie żadnego grzyba ani nic oby tak dalej , ładnie urosła i pomału zaczyna zakrywać miedzyrzedzia

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

tylko się cieszyć :) 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Tak jak pisałem , zaczęła kwitnąć i jak narazie jestem zadowolony :) Próbował ktoś kosić kosiarką listwową ?

post-55090-0-77916300-1467546074_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Starą kosiarką idzie najlepiej ale pod pewnymi warunkami - nie lepiąca się ziemia, listwa ,musi iść w ziemi ( ktoś musi ją dociążać ), no i w miare równe pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie wiem czy listwową kosiarkę da radę w ziemię wbić !!! ja rotacyjną ścinam fasolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

52aded617b2c9541.jpg

 

O taką kosiarke mi chodziło. Jak byłem mały to prowadziłem ciągnik, a ojciec stał na listwie w gumiakach, warunek to lekka ziemia. Najważniejsze jest aby stalki szły w ziemi, bo będzie ciąć strąki, a jak są lekko w ziemi to świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Mam identyczną tyle , że zapinaną bezpośrednio do ciągnika i na wom, będe próbował tym kosić bo od lat stoi pod wiatą nie używana

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Kiedyś, dawno temu wpadły mi w ręce dwie kosiarki sztangowe Herborta. Są zawieszane na podnośniku i napędzane z WOM, służyły do koszenia groszku zielonego na pokosy przed młóceniem ciąganym za traktorem kombajnem. Może ktoś w okolicy Leżajska widział taki zestaw w akcji.

Kosiarki mają bardzo ciekawą rzecz, a mianowicie dwie sztangi przesuwające się po sobie. Z tego co zauważyłem to właśnie takie rozwiązanie gwarantuje sukces zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

@mirro kosiarki sztangowe czyli praktycznie to samo co listwowe, tak jak napisał przedmówca kosa musi iść bardzo nisko bo będzie ciąć strąki.

@MsGreg406 , każda zgrabiarka się nada jeśli będzie się grabać z odpowiednią prędkością bo inaczej fasola może się wysypywać, przynajmniej ja tak sądze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Ja w tamtym roku zgrabiałem cztero gwiazdową na biegu wstecznym ponieważ brak tuza lub tura uniemożliwia mi jazdę przodem. Szło to fajnie, jazda dość szybką mniej się sypała niż u sąsiada który zrzucal widlami pod koniec mojego kawałka sam przyszedł do mnie żebym mu zgrabił. Widlami kilka razy trzeba ją przerzucić co się przekłada na otwieranie strączkow a zgrabiarka przesuwa po ziemi, nie pamiętam dokładnie ale chyba 9 rzadkow na jeden wał zgrabiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Witam.

Panowie i Panie jaka cena na Jasia Karłowego. Kupiec daje mi po 3 zł mam jeszcze 10 ton co sądzicie sprzedawać czy przetrzymać jeszcze?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Panowie jak u was jest ze szkodnikami w fasoli? Od pewnego czasu zauważyłem , że coś zżera liście i łodygi.. okazało się , że to sarny i zające. Macie też jakieś problemy z tymi szkodnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Trudno sarny i zające nazwać szkodnikami, ale w sumie można bo szkodzą, popryskaj Dursbanem, on jest na zające he he
A tak na serio to armatka albo pastuch.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Pryskacie panowie jeszcze od grzyba bo widze ze zaczyna sie pojawiac a nikt w okolicy niepryska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj