rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto

galeria
JD 3040
damianzetor9540    2705

Silos na pasze treściwa z zakupu  (śruty wszelkiego rodzaju, pełnoporcjówka) liczy się jako inwestycja budowlana? Chce spróbować w tym naborze na obszar B dostać maszyny a warunkiem jest jakakolwiek inwestycja budowlana, a obora, silosy na kiszonki itp nie wchodzą zbytnio w grę. Lub może jakieś inne tanie propozycje odnośnie kryterium inwestycji budowlanej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pogadaj z doradcą. Na pewno jest warunek ze musi to stac na Twojej działce. Dodatkowo jeśli skladasz to Ty to musisz mieć swój odrebny budynek do utrzynywania zwierząt a rodzice oddzielny. Pamiętaj tez o kryterium doboru maszyn. Nie wiem czy nie lepiej teraz na te prowy brac budowlanke i wyposażenie. Chyba ze ktos na wszystkie arealy bierze doplaty wiec dostanie takie maszyny jakie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
12 minut temu, Farmer6820 napisał:

Pogadaj z doradcą. Na pewno jest warunek ze musi to stac na Twojej działce. Dodatkowo jeśli skladasz to Ty to musisz mieć swój odrebny budynek do utrzynywania zwierząt a rodzice oddzielny. Pamiętaj tez o kryterium doboru maszyn. Nie wiem czy nie lepiej teraz na te prowy brac budowlanke i wyposażenie. Chyba ze ktos na wszystkie arealy bierze doplaty wiec dostanie takie maszyny jakie chce

Całe gospodarstwo jest na mnie, także działka, budynki nie stanowią problemu, jedynie ten dobór maszyn heh. Ale zaryzkowac trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Chce się komuś zauktualizować tą tabele na ile wniosków wystarczy $$?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Nie da się, bo trzeba by było znać stopień wykorzystania środków z puli przeznaczonej na 2016 rok i tą kwotę odjąć od proponowanej w projekcie. Z moich wstępnych wyliczeń wyszło że na podlaskie dojdzie ok 100 wniosków (przy założeniu że 100% puli z 2016 roku wykorzystano w poprzednim naborze), czyli raczej nie wystarczy dla wszystkich.

Błąd w obliczeniach. Nie przeliczyłem euro na zł:

Na Podlasiu dojdzie ok. 430 wniosków jeśli pula z poprzedniego naboru została wykorzystana.

Edytowano przez piotrkrk25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawsze damian mozesz probowac brac silos. Jak nie przejdzie to doloż do niego utwardzenie drogi dojazdowej do silosu. To powinno przejść a wylejesz kawałek betonow albo kostki i będzie. To się zawsze przyda. Zgadza się trzeba ryzykować bo to gra o duza stawke. A najlepiej będzie grać w duecie. Znajdź sprawdzonego doradce. Moze nie bedzie tani ale rozwieje w mig wszystkie Twoje wątpliwości 

Edytowano przez Farmer6820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mich9 napisał:

Chce się komuś zauktualizować tą tabele na ile wniosków wystarczy $$?

Może uda się komuś chociaż orientacyjnie wdrożyć najświeższe wiadomości do tabeli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
12 godzin temu, Mich9 napisał:

Chce się komuś zauktualizować tą tabele na ile wniosków wystarczy $$?

Daj link do rozporządzenia o zwiększeniu środków, to dzisiaj zrobię aktualizację.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie wiem na której ale krótko mówiąc jest przesunięte dodatkowe 200 M jewro


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

Strona 8 tabela 4. Podział środków finansowych na województwa. 

dokument387405.pdf

Podlasie 118660208 mln euro. Dzieląc po około 200000 zł na wniosek to wychodzi ponad 2000 wniosków. A jest niecałe 1700 wniosków. Więc raczej wszyscy dostaną. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

W Wielkopolsce po dołożeniu wychodzi 3800 wniosków po 210 000 zwrotu a złożonych jest około 3000 więc też wszyscy dostaną 190 mln euro x 4,2 =798,8 /0,21 =3890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Zaraz to zrobię.

Ale to też chwilkę potrwa, bo planuję się oprzeć o aktualne listy, a po blisko roku na pewno ilość złożonych wniosków w każdym województwie się zmieniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zakladacie ze niektorzy składali na 500 tys dofinansowania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13
17 minut temu, TOME11 napisał:

Zaraz to zrobię.

Ale to też chwilkę potrwa, bo planuję się oprzeć o aktualne listy, a po blisko roku na pewno ilość złożonych wniosków w każdym województwie się zmieniła

To poczekaj, jutro aktualizacja. 

4 minuty temu, Farmer6820 napisał:

Nie zakladacie ze niektorzy składali na 500 tys dofinansowania? 

Ale są i tacy co składali na 100 tyś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

tak ale niektórzy o zwrot 100 lub 150, znam takie przypadki, kumpel bierze rozsiewacz i siewnik w sumie 130 netto z tego zwrotu ma coś ponad 70 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
8 minut temu, Farmer6820 napisał:

Nie zakladacie ze niektorzy składali na 500 tys dofinansowania? 

Ja się opieram o średni zwrot z tap+10% i wyszło to bardzo miarodajnie w ostatniej tabelce, a wręcz idealnie pokryło się z wyliczeniami agencji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj