rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

damianzetor9540    2705

Z budowlanki nie chce kto wie jakich inwestycji, absolutne minimum tylko aby coś wziąć i starać się o maszyny, te wentylatory w sumie są fajnym pomysłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Czy ktoś z was jest z podkarpackiego i ma wniosek na modernizację  z naboru 2018 w rzeszowskim ARIMIR ? Jeśli tak To proszę o kontakt na priw.

 

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobno silosow nie przeliczaja właśnie 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

Witam, składałem wniosek na maszyny (siewnik 110k ,rozsiewacz 25k, prasa 60k, przyczepa 52k) i jestem już blisko podpisania umowy, lecz mam wątpliwości co do zakupu maszyn przez portal. Parę stron temu pisaliście, że jak maszyny z jednej grupy maszyn nie przekraczają 30k euro to można nie robić zakupu przez portal.

Dzisiaj dzwoniłem do prowadzącej i powiedziała mniej więcej, że zakup przez portal jest pewny, wtedy nie ma możliwości nałożenia jakiś sankcji, albo że składam wniosek tylko na maszyny i łącznie wychodzą około 250k,zlotych czyli więcej niż 30k euro więc i tak musi być przez portal. Doradzcie mi coś, bo autentycznie zgłubiałem. 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma sie co bać portalu. Prowadzący i ludzie handlujacy maja to juz obcykane nawet kiedy wieje przyslowiowy wiatr w oczy wiedza jak co nieco ominąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

witam może wiecie jak przedstawia sie sytuacja na dolnym śląsku? Mam miejsce 5XX i nadal cisza nawet poprawki nie przyszły... znajomy jest na 7XX i już po drugich poprawkach, o co w tym chodzi?

Doradca każe cierpliwie czekać, ma ktoś jakieś informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Ja na 6XX i zero odzewu od lutego tamtego roku. Wkurzyłeś mnie tym że ktoś na 7XX ma już drugie.. Pewnie znajomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mich9 napisał:

Ja na 6XX i zero odzewu od lutego tamtego roku. Wkurzyłeś mnie tym że ktoś na 7XX ma już drugie.. Pewnie znajomości.

Żadne znajomość , wnioski nie są rozpatrywane po kolei według miejsca . Ja mam tą samą sytuację mam miejsce 570 a ludzie z 600+ podpisali umowy , tak mówiła mi osoba prowadząca wniosek , także cierpliwości i jeszcze raz cierpliwość kolego . Jezeli masz dobrze zrobiony wniosek dostaniesz w swoim czasie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Może ja zostanę tylko wezwany żeby podpisać umowę bez poprawek tak jak kolega @Matirol92 😁 Tylko miejsce 7XX dalej jest po za limitem a ja się łapię więc jaki sens jest rozpatrywać ten wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
48 minut temu, Opolskirobol napisał:

Żadne znajomość , wnioski nie są rozpatrywane po kolei według miejsca . Ja mam tą samą sytuację mam miejsce 570 a ludzie z 600+ podpisali umowy , tak mówiła mi osoba prowadząca wniosek , także cierpliwości i jeszcze raz cierpliwość kolego . Jezeli masz dobrze zrobiony wniosek dostaniesz w swoim czasie 😉

Chyba trochę ściemniasz na pewno osoba z 600+ w opolskim niepodpisała umowy bo oficjalnie w opolskim na razie pieniędzy jest dla prawie 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

Tak dokładnie oni nie jada po kolei dużo odpada dużo osób rezygnuje ja tak miałem A byłem daleko na liście.jestem z naboru 2016 A jeszcze zwrotu nie widzę na koncie po prostu masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Na pewno w opolskim nikt nie mógł podpisać umowy 600 + bo te wnioski dalej są poza limitem tak samo w dolnym śląsku z tymi dwoma poprawkami na 700 miejscu musi to być jakaś bujda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Mich9 napisał:

Na pewno w opolskim nikt nie mógł podpisać umowy 600 + bo te wnioski dalej są poza limitem tak samo w dolnym śląsku z tymi dwoma poprawkami na 700 miejscu musi to być jakaś bujda.

Jaką korzyść miałaby osoba prowadząca mój wniosek podając nieprawdziwe informacje , i o jakich limitach mówicie , są one gdzieś napisane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Prowadzący czasem sami nie wiedzą co mówią, te osoby się nie znają, w jeden dzień zadzwoniłem to powiedzieli że wniosek nie jest przydzielony i jest poza limitem, w drugim dniu że się łapie i przydzielono prowadzącego, ci ludzie są tam kompletnie biali i masakra jaka tam jest wolna amerykanka w tych agencjach.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azAAA    0

Taka sytuacja, Gospodarstwo bydło mleczne wniosek Modernizacja, zakup maszyn i utwardzenie placu. Wzrost GVA wykazany poprzez zwiększenie stada o 2sztuki, w tym momencie stado będzie liczyło 41DJP...……

Pytanie czy potrzebna jest decyzja Srodowiskowa jeżeli inwestycja nie polega na budowie czy rozbudowie tylko zakup maszyn.

Jak można to przeskoczyć bez decyzji środowiskowej.

Czy gmina może wydać  postanowienie ze niema potrzeby przeprowadzać wpływu inwestycji na środowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Dziś dzwoniłem do Łodzi to miły pan powiedział że tam z południa czyli rejony Łowicz itp to wójtowie wydawali odstąpienia od robienia decyzji środowiskowej. Wiadomo jak ktoś budował duża obore to trzeba ale jak głównie maszyny i niewiele ponad 40 djp to na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

U mnie ponad 50 djp i babka od wniosku mowi ze nie potrzebuje decyzji bo wzrost wykaże wydajnością a nie iloscia i bedzie ok, a z budowlanki to utwardzenie placu. Były w grudniu jedne poprawki tylko i cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie umowa z naboru 2018 podpisana w grudniu jestem w trakcie realizacji maszyna zamówiona na dniach ma być hala w budowie. Ile realnie może potrwać czas w którym agencja zwróci dotacje? W banku okreslilem czas do maja2020 chyba się wyrobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ciekawy jestem jak sprawda zwiekszenie gva przez zwiekszenie wydajnosci, bo jak beda wolali o faktury i przelicza ilosc zwierzakow to co niektorzy pewnie sie zdzwia jak oleja sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj