rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marco82    35

Marco dołóż na 3tysie/ha ;)

 

To że ty obsiewasz dzierzawy zbożem po 500 zł tona to inna sprawa, ja sadzę na tym tunelowe warzywa ziemniaki i inne cuda gdzie teraz na wiosnę za samego kalafiora (napiszę tylko żebyś miał porównanie) spokojnie 30-40tyś/ha na czysto wyciągam. Wiadomo nakład pracy jest bo od mikołaja palę w piecach ale dzierzawcy głupi nie są  choć by chcieli te 3 tyś.ha to bym im spokojne dał. bo mam pole 30 metrów od domu ze stawem 2mln m3 wody który w największą suszę 2 dni cały się zapełnia czyli dla warzyw ekstra sprawa. ps: rok temu kupiłem 1,8 ha ( 3 morgi w kawałku) za 100tys zł  i sąsiedzi pytają jakim cudem tak tanio, więc zrozum że są regiony w polsce gdzie ziemia ma wartość i  na 10 ha bawisz się dobrze.

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No to jest specyficzny przypadek, na warzywkach był, jest i będzie biznes, i można płacić takie kwoty, na żadnej innej uprawie nie jest to opłacalne, no chyba że koniczynkę zasiejesz w kukurydzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

No chyba że warzywka siejesz to inna sprawa...chociaż i na warzywach  tez kokosów nie ma.Moze uda Ci sie jeden z kilku rzutów i parę groszy zarobisz. Na naszej zjazdowej towaru pełno a cena kiepska i kupca brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

oczywiście że można się przejechać i być do tyłu ale to już lata praktyki nauczą nas jak efektywnie zarabiać. Ogólnie panuje jedna zasada' jak nie masz kupca to nie sadzisz" jak bym miał jezdzić na zjazdową czy inne giełdy i czekać jak ktoś zapyta o kalafiora a na pniu 30 tyś się sypię to dawno bym zaprzestał produkcję z powodu braku środków.. 

 

Ale wracając do tematu, dealerzy przyjeżdrzają i pierwszy tekst jaki słyszę od nich "portal porażka, chcą nawciskać szajsu ludziom, my mamy myk na naszą maszynę"  a jeden dealer mówił też że jak żadna maszyna z przetargu nam nie podpasuje to dajemy swoją ofertę  ale czy tak będzie któż ta wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

oferty mogą być przywożone osobiście więc zawsze da się kupić od tego dilera którego się chce, aby wystawił ofertę dzień po terminie z datą wcześniejszą gdy będzie się już znać oferty innych, resztę dopłacasz mu na lewo drugą fakturą poza prowem i bez problemu. Pytanie tylko co zrobić jak chcesz kupić fendta a tu ci ktoś wbił się z parametrami z new hollandem i musisz 100 lub więcej tysięcy  przerzucić na boku? :D

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no ten myk juz na starym prowie robili. dealer jednego z najpopularniejszych ciągników gadał ze z naboru mgr 2016 juz kilka traktorów 120ps poszło z tabliczką 80 ps i w dowodzie na fv 80 ps reszte przelewem z wlasnego.tak że ile przepisów tyle popisów☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

5.30pkt mazowieckie to które miejsce mniej więcej???

3500-4000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

jaki jest teraz w lubelskim próg punktowy? Czy coś się obniża ostatnio czy stale na tym samym poziomie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

łódzkie miejsce pomiędzy 1150-1200, w środę tj 29 marca pierwsze poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7

Jestem po podpisaniu umowy, tak mało jest ogłoszeń ponieważ większość rolników ruszyła na hurrra przed portalem i jest zadyma. Brakuje rąk do rozpatrywania przetargów ofertowych. 

A co do kwestii wielkości maszyn do gospodarstwa to umowa ustna liczy się jako 3 lata, a z tego co wiem to minimum musi być na 5 lat. Odsyłam również do instrukcji doboru maszyn, która została napisana przez jakiś tam Uniwersytet. Moim zdaniem ludzie odpowiedzialni za napisanie tego bubla powinni być przez rolników i producentów maszyn poddawani do sądów i prokuratury. 

Z takich powodów jak np. przy opryskiwaczu, średni oprysk 3 razy, kto pryska średnio 3 razy? chyba ekologię. Jeśli pryska się więcej niż 3 razy to można sobie wymnożyć jedynie +10% do powierzchni ale współczynnikiem mnożenia jest dalej liczba 3. 

Większość rolników pewnie nawet o tym nie wie i nie czyta takiej instrukcji, drugim aspektem to brak zrywarek w tejże instrukcji tylko brony V i X gdzie wiadomo inne moce są wymagane itp. Jeszcze można wiele innych rzeczy wymieniać, kultywator typu Amazone Cenius 2TX agencja opiniuje, że nie jest kultywatorem dłutowym to ja niestety ręce rozkładam i myślę sobie co za "imbecyl" robił opinie do tej maszyny, że według instrukcji musi odpaść.  

Edytowano przez agro_bamber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew    1

trzeba dobrze czytać dobór maszyn i wyliczać im wszystko tak jak się zakłada. Dobór maszyn robiłem na areał docelowy i nikt się nie czepiał. do opryskiwacza miałem 39 ha po 6 zabiegów i przyznali mi pojemność do 2700 litrów. Trzeba było tylko wszystko dokładnie wg wzorów z doboru im rozpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler1427    0

ktoś z mazwowieckiego jest  w granicach 2000 -xxxx i mial poprawki ? jak to stoi u na mazowszu ktore miejsce? 

 

slyszalem ze miejsce 2200 juz byly poprawki... ale to niepotwierdzone.

Edytowano przez Cooler1427

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kuj - pom to jak tu czytam jest najsmieszniej. Ludzie z 8xx czy tez 10xx miejsca podpisuja umowy a ja miejsca 4xx miesiac temu dopiero mialem drugie poprawki ktore prowadzaca w tym tygodniu zacznie sprawdzac. Ps czy na portalu umiescil juz ktos ogloszenia przed podpisaniem umowy czy tez wszyscy dopiero po podpisaniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Jestem po podpisaniu umowy, tak mało jest ogłoszeń ponieważ większość rolników ruszyła na hurrra przed portalem i jest zadyma. Brakuje rąk do rozpatrywania przetargów ofertowych. 

A co do kwestii wielkości maszyn do gospodarstwa to umowa ustna liczy się jako 3 lata, a z tego co wiem to minimum musi być na 5 lat. Odsyłam również do instrukcji doboru maszyn, która została napisana przez jakiś tam Uniwersytet. Moim zdaniem ludzie odpowiedzialni za napisanie tego bubla powinni być przez rolników i producentów maszyn poddawani do sądów i prokuratury. 

Z takich powodów jak np. przy opryskiwaczu, średni oprysk 3 razy, kto pryska średnio 3 razy? chyba ekologię. Jeśli pryska się więcej niż 3 razy to można sobie wymnożyć jedynie +10% do powierzchni ale współczynnikiem mnożenia jest dalej liczba 3. 

Większość rolników pewnie nawet o tym nie wie i nie czyta takiej instrukcji, drugim aspektem to brak zrywarek w tejże instrukcji tylko brony V i X gdzie wiadomo inne moce są wymagane itp. Jeszcze można wiele innych rzeczy wymieniać, kultywator typu Amazone Cenius 2TX agencja opiniuje, że nie jest kultywatorem dłutowym to ja niestety ręce rozkładam i myślę sobie co za "imbecyl" robił opinie do tej maszyny, że według instrukcji musi odpaść.  

 

100% racji szczególnie przy opryskiwaczu, instrukcja doboru maszyn to jakiś żart. Przy standardowych typowo rolniczych uprawach jak zboża pryska się co najmniej dwa razy więcej jak 3 zabiegi, buraki cukrowe nawet ok 10 zabiegów, nie mówiąc już o uprawach warzywnych gdzie 2 zabiegi herbicydowe są wykonywane jeszcze przed wschodami, a np. zabieg fungicydowy zalecana ilość wody 600l/ha. Wiec jak widzę w instrukcji dobór pojemności opryskiwacza to nie wiem czy się śmiać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek8    5

W programie Tydzień gość z ministerstwa rolnictwa powiedział " co drugi będzie nie zadowolony"  i więcej kasy nie będzie na D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Z pustego nawet Salomon nie naleje nic się nie poradzi kasy jest brak komu się udało to niech się cieszy reszta musi się pogodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj